Content Syndication
|
|
|
|
 |
Pagina 1 van 1 |
|
|
Auteur |
Bericht |
henkbas
Leeftijd: 50 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): OU
Berichten: 53
|
Geplaatst: vr 05 sep 2008 17:50 Onderwerp: roddel kwestie |
|
|
Ik zit even met hetvolgende:
Bij mijn partner op werk is een collega die om wat voor reden dan ook een enorme hekel aan haar heeft. Nou begon die collega haar zeer persoonlijke vragen te stellen en mijn partner heeft gewoon eerlijk en kalm deze vragen beantwoord. Nou heeft deze persoon, weer om wat voor reden dan ook, een gedeelte van deze antwoorden verdraaid op een manier die niet waar is en als een roddel over de werkvloer verspreid en dit gaat onder andere over mij terwijl die persoon mij niet eens kent. Mijn partner houdt er niet van om over geroddeld te worden, wie wel maar ik al helemaal niet bij een groep mensen die ik niet ken.
Nou weet ik wel dat ik mijn gaan zorgen hoef te maken, het verhaal is gewoon pertinent niet waar alleen betreft het een roddel die als die in deze context bij een officiele instantie terecht komt misschien wel vraagtekens oproept en ik heb helemaal geen zin om me dan te moeten gaan verantwoorden voor de misdragingen van een persoon die toevallig een persoonlijke aversie tegen mijn partner heeft.
Wat zou ik kunnen doen om dit in de kiem te smoren en niet achteraf met een bewijslast opgezadeld word tegen een overheid om te bewijzen dat deze roddel niet waar is? |
|
|
|
 |
Lexus
Leeftijd: 65 Geslacht:  Sterrenbeeld: 
Berichten: 164
|
Geplaatst: vr 05 sep 2008 21:36 Onderwerp: |
|
|
Als die collega dingen rondbazuint over jou vriendin met het doel om de eer of goede naam van jouw vriendin te bedoezelen, zou dat een overtreding van art. 261 Wetboek van Strafrecht kunnen opleveren. (Smaad)
Uiteraard is het veel beter om een en ander in een gesprek tot een oplossing te brengen, maar als dat niet tot resultaat leidt zou bovenstaande een oplossing kunnen zijn.
ALs die persoon dingen vertelt die waar zijn, levert dat genoemd misdrijf op. Echter, als hetgeen hij vertelt ook nog gelogen is, dan levert dat 'laster' op.
(art. 267 WvSr)
Jouw vriendin zou in dat geval 'klachte' kunnen doen bij een hulpofficier van justitie. (politiebureau) Een klacht is een aangifte met het verzoek tot vervolging.
Nogmaals: aanbeveling verdient om het op een andere manier op te lossen. Ik vind dat de leiding van dat bedrijf hier ook een taak in heeft. |
|
|
|
 |
|
 |
Pagina 1 van 1 |
|
|
U mag geen nieuwe onderwerpen plaatsen U mag geen reacties plaatsen U mag uw berichten niet bewerken U mag uw berichten niet verwijderen U mag niet stemmen in polls
|
|
|
|