Gebruikersnaam:   Wachtwoord:   Gratis Registreren | Wachtwoord vergeten? Blog
Rechtenforum.nl
Rechtenforum.nl Rechtenforum.nl
 
Controle paneel
Registreren Registreren
Agenda Agenda
Help Help
Zoeken Zoeken
Inloggen Inloggen

Partners
Energie vergelijken
Internet vergelijken
Hypotheekadviseur
Q Scheidingsadviseurs
Vergelijk.com

Rechtsbronnen
Rechtspraak
Kamervragen
Kamerstukken
AMvBs
Beleidsregels
Circulaires
Koninklijke Besluiten
Ministeriële Regelingen
Regelingen PBO/OLBB
Regelingen ZBO
Reglementen van Orde
Rijkskoninklijke Besl.
Rijkswetten
Verdragen
Wetten Overzicht

Wettenbundel
Awb - Algm. w. best...
AWR - Algm. w. inz...
BW Boek 1 - Burg...
BW Boek 2 - Burg...
BW Boek 3 - Burg...
BW Boek 4 - Burg...
BW Boek 5 - Burg...
BW Boek 6 - Burg...
BW Boek 7 - Burg...
BW Boek 7a - Burg...
BW Boek 8 - Burg...
FW - Faillissement...
Gemw - Gemeente...
GW - Grondwet
KW - Kieswet
PW - Provinciewet
WW - Werkloosheid...
Wbp - Wet bescherm...
IB - Wet inkomstbel...
WAO - Wet op de arb..
WWB - W. werk & bij...
RV - W. v. Burgerlijk...
Sr - W. v. Strafrecht
Sv - W. v. Strafvor...

Visie
Werkgevers toch ...
Waarderingsperik...
Het verschonings...
Indirect discrim...
Een recht op ide...
» Visie insturen

Rechtennieuws.nl
Loods mag worden...
KPN bereikt akko...
Van der Steur wi...
AKD adviseert de...
Kneppelhout beno...
» Nieuws melden

Snellinks
EUR
OUNL
RuG
RUN
UL
UM
UU
UvA
UvT
VU
Meer links

Rechtenforum
Over Rechtenforum
Maak favoriet
Maak startpagina
Mail deze site
Link naar ons
Colofon
Meedoen
Feedback
Contact

Recente topics
retro tapes
bamboo
pirots4
Smaad laster
Uwv, zw en bet...

Carrière
Boekel De Nerée
CMS DSB

Content Syndication


 
Het is nu za 27 dec 2025 0:23
Bekijk onbeantwoorde berichten

Tijden zijn in GMT + 2 uur

Overname activeiten en personeel van een bedrijf
Moderators: Michèle, StevenK, Moderator Team

 
Plaats nieuw bericht   Plaats reactie Pagina 1 van 1
Printvriendelijk | E-mail vriend(in) Vorige onderwerp | Volgende onderwerp  
Auteur Bericht
famke



Leeftijd: 45
Geslacht: Vrouw
Sterrenbeeld: Stier
Studieomgeving (BA): HG

Berichten: 25


BerichtGeplaatst: zo 17 feb 2008 13:59    Onderwerp: Overname activeiten en personeel van een bedrijf Reageer met quote Naar onder Naar boven

Goedemiddag!

Ik heb de volgende vraag:

Een vriendin van mij is al een aantal jaren werkzaam bij haar huidige werkgever. Het moederbedrijf heeft nu echter besloten dat deze werkgever enkele bedrijfsactiviteien zal stoppen. Deze activiteiten worden overgedragen aan een business partner van het bedrijf.

Nu krijgt een klein groepje medewerkers te horen dat zij ook worden overgenomen.... Ze hebben hierin totaal geen inspraak en er is ook niet bekend op grond waarvan zij nu juist zijn uitgekozen voor deze overname. Sommige mensen, waaronder mijn vriendin, waren zelfs werkzaam op een heel ander gebied dan dat gebied waarvan de activiteiten nu worden afgestoten.

Het nieuwe bedrijf is geen onderdeel van het moederbedrijf (waar de huidige werkgever ook onder valt) en toch krijgt dit groepje mensen te horen dat zij met ingang van april opeens een nieuwe werkgever hebben...

Ik vraag me af of dit zomaar mag....?! Graag hoor ik jullie mening hierover!

Groetjes Famke
Bekijk profiel Stuur privé bericht
mcvg



Leeftijd: 49
Geslacht: Man
Sterrenbeeld: Ram
Studieomgeving (BA): UvA
Studieomgeving (MA): 
Berichten: 279


BerichtGeplaatst: zo 17 feb 2008 14:37    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

Er zijn hier twee mogelijkheden.

1. Er is sprake van overgang van onderneming. In dat geval gaan alle verplichtingen en rechten uit de arbeidsovereenkomst automatisch over op de verkrijgende werkgever. De werknemer heeft hierin geen zeggenschap. Het hoeft niet te gaan om de overdracht van een geheel bedrijf, een "onderneming" in de zin van de wet kan ook een deel van een bedrijf zijn.

2. Er is geen sprake van overgang van onderneming. In dit geval is toestemming van de werknemer vereist voor de overname van de arbeidsovereenkomst door de verkrijgende werkgever.

Het criterium om te bepalen of sprake is van overgang van onderneming is te kijken of er sprake is van identiteitsbehoud van het overgedragen deel. Hierbij kunt u kijken naar de onderstaande criteria zoals geformuleerd door het Hof van Justie van de EG

Uit Hof van Justitie EG (Spijkers/Benedik)
Quote:
13 OM VAST TE STELLEN OF AAN DEZE VOORWAARDEN IS VOLDAAN , MOET REKENING WORDEN GEHOUDEN MET ALLE FEITELIJKE OMSTANDIGHEDEN DIE DE BETROKKEN TRANSACTIE KENMERKEN , ZOALS DE AARD VAN DE BETROKKEN ONDERNEMING OF VESTIGING , HET AL DAN NIET OVERDRAGEN VAN DE MATERIELE ACTIVA ZOALS GEBOUWEN EN ROERENDE GOEDEREN , DE WAARDE VAN DE IMMATERIELE ACTIVA OP HET TIJDSTIP VAN DE OVERDRACHT , HET AL DAN NIET OVERNEMEN VAN VRIJWEL AL HET PERSONEEL DOOR DE NIEUWE ONDERNEMER , HET AL DAN NIET OVERDRAGEN VAN DE KLANTENKRING , DE MATE WAARIN DE VOOR EN NA DE OVERDRACHT VERRICHTE ACTIVITEITEN MET ELKAAR OVEREENKOMEN , EN DE DUUR VAN EEN EVENTUELE ONDERBREKING VAN DIE ACTIVITEITEN. AL DEZE FACTOREN ZIJN EVENWEL SLECHTS DEELASPECTEN VAN HET TE VERRICHTEN GLOBALE ONDERZOEK EN MOGEN DAAROM NIET ELKE AFZONDERLIJK WORDEN BEOORDEELD .


Zoals u het schetst lijkt er geen sprake te zijn van een overgang van onderneming van dat deel van het bedrijf waarin uw kennis werkzaam is. Wellicht is het goed om dit aan de werkgever zo voor te leggen en te vragen wat de argumenten te zijn om de werknemer niet bij de beslissing te betrekken om overgedragen te worden naar een nieuwe werkgever.
Bekijk profiel Stuur privé bericht
Berichten van afgelopen:   
Plaats nieuw bericht   Plaats reactie Pagina 1 van 1

Tijden zijn in GMT + 2 uur


Wie zijn er online?
Leden op dit forum: Geen

U mag geen nieuwe onderwerpen plaatsen
U mag geen reacties plaatsen
U mag uw berichten niet bewerken
U mag uw berichten niet verwijderen
U mag niet stemmen in polls

Ga naar:  



Home | Over Rechtenforum.nl | Agenda | Visie | Downloads | Links | Mail deze site | Contact

Sites: Rechtennieuws.nl | Jure.nl | Maxius.nl | Parlis.nl | Rechtenforum.nl | Juridischeagenda.nl | Juridica.nl | MijnWetten.nl | AdvocatenZoeken.nl

© 2003 - 2018 Rechtenforum.nl | Gebruiksvoorwaarden | Privacyverklaring | RSS feeds