|
|
| Auteur |
Bericht |
sabri
Leeftijd: 49 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): OU
Berichten: 441
|
Geplaatst: do 11 sep 2008 15:12 Onderwerp: Verstrekking justitiele gegevens |
|
|
Hallo,
Als relatieve nieuweling op dit forum (ik lurk al een tijdje) eens een vraagje.
Een kennis van mij met antecedenten wordt misschien als expat uitgezonden naar een land waar hij visumplichtig is. Betrokkene is op zijn 19e en 20ste drie keer veroordeeld met als "piek" een veroordeling in september 1995 van 36 maanden waarvan een gedeelte voorwaardelijk. Het voorwaardelijke is later alsnog tenuitvoor gelegd. Hij is in augustus 1997 vrijgekomen en nadien niet noemenswaardig met justitie in aanraking geweest.
In art. 12 van het Besluit Justitiele Gegevens is bepaald dat de Minister gegevens kan verstrekken aan buitenlandse autoriteiten wanneer er sprake is van een visum/emigratie-aanvraag. Dit artikel verwijst naar art. 10 van de Wet Justitiele en Strafvorderlijke gegevens waarin o.a. staat:
| Quote: |
2. Geen gegevens worden verstrekt indien:
a. na het gegrond bevinden van de aanvraag tot herziening van een in kracht van gewijsde gegane einduitspraak deze wordt vernietigd en geen straf of maatregel is opgelegd,
b. na het onherroepelijk worden van de uitspraak of strafbeschikking vier jaren zijn verstreken, of
c. de veroordeling door een andere dan een Nederlandse rechter is gewezen wegens een feit dat naar Nederlands recht geen misdrijf oplevert, tenzij ingevolge deze veroordeling in Nederland vrijheidsstraf – anders dan vervangende – of een taakstraf moet worden ondergaan.
3. De termijn bedoeld in het tweede lid, onder b, beloopt acht jaren indien bij de veroordeling een onvoorwaardelijke vrijheidsstraf dan wel een voorwaardelijke vrijheidsstraf waarvan later de gehele of gedeeltelijke tenuitvoerlegging is bevolen, is opgelegd. Hetzelfde geldt indien bij de veroordeling een taakstraf is opgelegd, dan wel de tenuitvoerlegging van een bij de taakstraf opgelegde vervangende hechtenis is bevolen.
4. De termijn wordt verlengd met de bij de uitspraak bepaalde duur van de opgelegde vrijheidsstraf met uitzondering van de straf of het gedeelte daarvan dat voorwaardelijk is opgelegd en ten aanzien waarvan de gehele of gedeeltelijke tenuitvoerlegging later niet is bevolen. De termijn wordt met zes maanden verlengd indien een taakstraf is opgelegd.
5. De termijn wordt mede verlengd met de duur van de verlenging van de proeftijd van een voorwaardelijke veroordeling en met de termijn van de verlenging van de terbeschikkingstelling. |
Als ik dit allemaal correct interpreteer kom ik uit op een totaaltermijn van 4 jaar + 36 maanden (straf + tenuitvoorlegging) van de belangrijkste veroordeling. In casu dus 7 jaar vanaf de veroordeling. In dat geval zou betrokkene dus zonder problemen een visum moeten kunnen aanvragen.
Klopt mijn redenering? |
|
|
|
|
 |
bona fides
Geslacht: 
Studieomgeving (BA): UL Studieomgeving (MA): UL Berichten: 22916
|
Geplaatst: do 11 sep 2008 15:18 Onderwerp: |
|
|
Zie je lid 3 ("acht jaren") niet over het hoofd? _________________ Hanc marginis exiguitas non caperet. |
|
|
|
|
 |
sabri
Leeftijd: 49 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): OU
Berichten: 441
|
Geplaatst: do 11 sep 2008 15:40 Onderwerp: |
|
|
Hi,
| bona fides schreef: | | Zie je lid 3 ("acht jaren") niet over het hoofd? |
Ja. Lange dag zal ik maar zeggen (ik had ook art 5 van de wet) in mn achterhoofd).
Even rekenen, dan zetten we er 4 jaar bij (11 jaar vanaf de veroordeling en kom ik uit op september 2006 als "verjaringstermijn" voor het verstrekken van gegevens.
Zijn er nog regelingen of besluiten die ik over het hoofd zie voor dit soort gevallen?
Thanks,
S. |
|
|
|
|
 |
|
|