Gebruikersnaam:   Wachtwoord:   Gratis Registreren | Wachtwoord vergeten? Blog
Rechtenforum.nl
Rechtenforum.nl Rechtenforum.nl
 
Controle paneel
Registreren Registreren
Agenda Agenda
Help Help
Zoeken Zoeken
Inloggen Inloggen

Partners
Energie vergelijken
Internet vergelijken
Hypotheekadviseur
Q Scheidingsadviseurs
Vergelijk.com

Rechtsbronnen
Rechtspraak
Kamervragen
Kamerstukken
AMvBs
Beleidsregels
Circulaires
Koninklijke Besluiten
Ministeriële Regelingen
Regelingen PBO/OLBB
Regelingen ZBO
Reglementen van Orde
Rijkskoninklijke Besl.
Rijkswetten
Verdragen
Wetten Overzicht

Wettenbundel
Awb - Algm. w. best...
AWR - Algm. w. inz...
BW Boek 1 - Burg...
BW Boek 2 - Burg...
BW Boek 3 - Burg...
BW Boek 4 - Burg...
BW Boek 5 - Burg...
BW Boek 6 - Burg...
BW Boek 7 - Burg...
BW Boek 7a - Burg...
BW Boek 8 - Burg...
FW - Faillissement...
Gemw - Gemeente...
GW - Grondwet
KW - Kieswet
PW - Provinciewet
WW - Werkloosheid...
Wbp - Wet bescherm...
IB - Wet inkomstbel...
WAO - Wet op de arb..
WWB - W. werk & bij...
RV - W. v. Burgerlijk...
Sr - W. v. Strafrecht
Sv - W. v. Strafvor...

Visie
Werkgevers toch ...
Waarderingsperik...
Het verschonings...
Indirect discrim...
Een recht op ide...
» Visie insturen

Rechtennieuws.nl
Loods mag worden...
KPN bereikt akko...
Van der Steur wi...
AKD adviseert de...
Kneppelhout beno...
» Nieuws melden

Snellinks
EUR
OUNL
RuG
RUN
UL
UM
UU
UvA
UvT
VU
Meer links

Rechtenforum
Over Rechtenforum
Maak favoriet
Maak startpagina
Mail deze site
Link naar ons
Colofon
Meedoen
Feedback
Contact

Recente topics
Uwv, zw en bet...
Force justice ...
Briefadres bij...
verkiezingsbed...
Volkshuisevest...

Carrière
Boekel De Nerée
CMS DSB

Content Syndication


 
Het is nu ma 04 aug 2025 19:48
Bekijk onbeantwoorde berichten

Tijden zijn in GMT + 2 uur

Problemen met verhuurder, door in gebreke blijven verhuurder
Moderators: Nemine contradicente, Flash, StevenK, Moderator Team

 
Plaats nieuw bericht   Plaats reactie Pagina 1 van 1
Printvriendelijk | E-mail vriend(in) Vorige onderwerp | Volgende onderwerp  
Auteur Bericht
kenner



Leeftijd: 40
Geslacht: Man
Sterrenbeeld: Ram
Studieomgeving (BA): RUG

Berichten: 7


BerichtGeplaatst: do 25 okt 2007 12:40    Onderwerp: Problemen met verhuurder, door in gebreke blijven verhuurder Reageer met quote Naar onder Naar boven

Hallo,

Een kennis van mij worstelt met een probleem. Hij woont op kamers. Het is een huis, waarin meerdere kamers verhuurd zijn aan studenten. De onderhuurder zelf woont ook in het pand.

Het probleem is ontstaan doordat meneer geen internet wilde aanleggen. Sinds juni woont mijn kennis in de kamer en vond het in september wel welletjes. Na eerdere vragen over internet waar steeds het antwoord was ik ben er mee bezig. Wil meneer het nog steeds niet aanleggen.
Toen heb ik hem geadviseerd een brief te schrijven waarin een termijn wordt gesteld dat het internet er moet zijn. Want dit is duidelijk een gebrek aan de overeenkomst, want daar staat duidelijk internet in.

Het antwoord hierop was: dat er nu tijdelijk internet was (illegaal via de buren), en dat hij het niet kon helpen dat op, de kamer van mijn kennis, deze verbinding niet werkzaam was.
Hierop heeft mijn kennis nogmaals verzocht de bedrading aan te leggen.
Hierna zijn de verhoudingen dusdanig verstoord geraakt, dat mijn kennis het huurcontract op heeft gezegt. (meneer begon zelfs te dreigen door aangifte te doen van openlijke geweldpleging, terwijl daar nooit sprake van is geweest, eerder andersom. Maar jah dan is het woord 1 tegen woord 2). Nu is het geschil de overeenkomt is half september opgezegt. En de borg bestond uit een maandhuur (oktober). Dit wil hij terug hebben. Ik vrees echter dat de termijn van 1 maand huuropzegging bindend blijft. Ondanks het feit dat ze (mondeling) anders zijn overeengekomen. Maar nu beweerd meneer namelijk dat dat nooit het geval is geweest (nogmaals helaas niet gelijk zwart op wit gezet).

Heeft iemand advies over bovenstaande situatie?? Het gaat namelijk om ongeveer 550 euro huur, en dat is niet mis voor een arme student.
Het zou namelijk belachelijk zijn als een Verhuurder zijn eigen gebreken doorrekent terwijl er van optimale condities gezien de overeenkomst nooit sprake is geweest.
Bekijk profiel Stuur privé bericht
bona fides




Geslacht: Man

Studieomgeving (BA): UL
Studieomgeving (MA): UL
Berichten: 22911


BerichtGeplaatst: do 25 okt 2007 13:54    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

Opzegging van de huur moet in beginsel per aangetekende brief en tegen het einde van de maand (art. 7:271 lid 2+3 BW). Dat wil zeggen dat je niet half september per half oktober kunt opzeggen, tenzij de verhuurder daar akkoord mee gaat. Bij een opzegging gedaan half september loopt het huurcontract dus pas op 31 oktober af.

Als ik het goed begrijp (en ik verhuurder lees waar jij "onderhuurder" en "meneer" schrijft), dan is vermoedelijk de huur voor september wel, en de huur voor oktober niet betaald. Je kennis had eigenlijk de huur voor oktober moeten betalen, maar die kunnen we voor het gemak verrekenen met de borg die wel niet zal worden terugbetaald. Beide niet helemaal volgens het boekje, maar wel in evenwicht.

Als de huurbaas echt moeilijk wil doen kan hij nog beweren dat er nooit (aangetekend) is opgezegd. Verder is nog denkbaar dat er een contract voor bepaalde tijd was, waarbij tussentijdse opzegging helemaal niet mogelijk was.
_________________
Hanc marginis exiguitas non caperet.
Bekijk profiel Stuur privé bericht
tikSimone

tikSimone

Leeftijd: 59
Geslacht: Vrouw
Sterrenbeeld: Waterman
Studieomgeving (BA): EUR
Studieomgeving (MA): EUR
Berichten: 12147


BerichtGeplaatst: do 25 okt 2007 14:38    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

Gebruikmaking van het draadloze internet van de buren is overigens strafbaar. Of is dat netjes met de buren overeengekomen?
_________________
Nait soez'n, moar doun!
Bekijk profiel Stuur privé bericht
Bekijk de homepage
kenner



Leeftijd: 40
Geslacht: Man
Sterrenbeeld: Ram
Studieomgeving (BA): RUG

Berichten: 7


BerichtGeplaatst: do 25 okt 2007 15:31    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

tikSimone schreef:
Gebruikmaking van het draadloze internet van de buren is overigens strafbaar. Of is dat netjes met de buren overeengekomen?


Hiervan ben ik op de hoogte, mijn kennis heeft ook aangegeven dat hij dit geen acceptabel alternatief vond (werd immers gesuggereerd dat er op deze manier internet was) dit is nooit met de buren besproken.
Misschien heeft mijn kennis deze opmerking gemaakt en ging de man daarom dreigen dat hij aangifte van geweldpleging ging doen.

Het is wel onderverhuurder. Het pand object is totaal verhuurd aan deze meneer, en deze verhuurd het onder aan meerdere mensen.

Maar ik vreesde inderdaad al dat hij naar zijn borg kon gaan fluiten, ondanks het in gebreke blijven van de verhuurder.
Bekijk profiel Stuur privé bericht
Berichten van afgelopen:   
Plaats nieuw bericht   Plaats reactie Pagina 1 van 1

Tijden zijn in GMT + 2 uur


Wie zijn er online?
Leden op dit forum: Geen

U mag geen nieuwe onderwerpen plaatsen
U mag geen reacties plaatsen
U mag uw berichten niet bewerken
U mag uw berichten niet verwijderen
U mag niet stemmen in polls

Ga naar:  



Home | Over Rechtenforum.nl | Agenda | Visie | Downloads | Links | Mail deze site | Contact

Sites: Rechtennieuws.nl | Jure.nl | Maxius.nl | Parlis.nl | Rechtenforum.nl | Juridischeagenda.nl | Juridica.nl | MijnWetten.nl | AdvocatenZoeken.nl

© 2003 - 2018 Rechtenforum.nl | Gebruiksvoorwaarden | Privacyverklaring | RSS feeds