Gebruikersnaam:   Wachtwoord:   Gratis Registreren | Wachtwoord vergeten? Blog
Rechtenforum.nl
Rechtenforum.nl Rechtenforum.nl
 
Controle paneel
Registreren Registreren
Agenda Agenda
Help Help
Zoeken Zoeken
Inloggen Inloggen

Partners
Energie vergelijken
Internet vergelijken
Hypotheekadviseur
Q Scheidingsadviseurs
Vergelijk.com

Rechtsbronnen
Rechtspraak
Kamervragen
Kamerstukken
AMvBs
Beleidsregels
Circulaires
Koninklijke Besluiten
Ministeriële Regelingen
Regelingen PBO/OLBB
Regelingen ZBO
Reglementen van Orde
Rijkskoninklijke Besl.
Rijkswetten
Verdragen
Wetten Overzicht

Wettenbundel
Awb - Algm. w. best...
AWR - Algm. w. inz...
BW Boek 1 - Burg...
BW Boek 2 - Burg...
BW Boek 3 - Burg...
BW Boek 4 - Burg...
BW Boek 5 - Burg...
BW Boek 6 - Burg...
BW Boek 7 - Burg...
BW Boek 7a - Burg...
BW Boek 8 - Burg...
FW - Faillissement...
Gemw - Gemeente...
GW - Grondwet
KW - Kieswet
PW - Provinciewet
WW - Werkloosheid...
Wbp - Wet bescherm...
IB - Wet inkomstbel...
WAO - Wet op de arb..
WWB - W. werk & bij...
RV - W. v. Burgerlijk...
Sr - W. v. Strafrecht
Sv - W. v. Strafvor...

Visie
Werkgevers toch ...
Waarderingsperik...
Het verschonings...
Indirect discrim...
Een recht op ide...
» Visie insturen

Rechtennieuws.nl
Loods mag worden...
KPN bereikt akko...
Van der Steur wi...
AKD adviseert de...
Kneppelhout beno...
» Nieuws melden

Snellinks
EUR
OUNL
RuG
RUN
UL
UM
UU
UvA
UvT
VU
Meer links

Rechtenforum
Over Rechtenforum
Maak favoriet
Maak startpagina
Mail deze site
Link naar ons
Colofon
Meedoen
Feedback
Contact

Recente topics
Boetes CJIB ni...
SEO
Force justice ...
incasso proced...
Volkshuisevest...

Carrière
Boekel De Nerée
CMS DSB

Content Syndication


 
Het is nu zo 29 jun 2025 1:39
Bekijk onbeantwoorde berichten

Tijden zijn in GMT + 2 uur

Huur ontbinden wegens onjuiste voorstelling van zaken
Moderators: Nemine contradicente, StevenK, Moderator Team

 
Plaats nieuw bericht   Plaats reactie Pagina 1 van 1
Printvriendelijk | E-mail vriend(in) Vorige onderwerp | Volgende onderwerp  
Auteur Bericht
smvs



Leeftijd: 42
Geslacht: Man
Sterrenbeeld: Stier
Studieomgeving (BA): UU

Berichten: 1


BerichtGeplaatst: wo 14 jun 2006 16:45    Onderwerp: Huur ontbinden wegens onjuiste voorstelling van zaken Reageer met quote Naar onder Naar boven

Ik heb een hele domme fout begaan, laat ik dat voorop stellen.

7 juni (een week geleden dus) dacht ik snel een kamer nodig te hebben in Utrecht. Op zondag (de 11e) ben ik er in getrokken. Na hiervoor verschillende kamers gezien te hebben die het niet waren ben ik onder de druk gezwicht om nu toch maar een keer ja te zeggen. De belangrijkste kenmerken, namelijk de oppervlakte en de huurprijs, waren voor Utrechtse begrippen in orde, namelijk 16m voor 300 euro inclusief. In de advertentie op Kamernet stond dat het ging om een drietal huisgenoten. Dit bleken er 5 te zijn, inclusief ik dus 6. Voor een huis met 2 verdiepingen en een tweetal douches en WC's vond ik dit nog te doen, dus heb dit niet als hindernis gezien, al is het achteraf gezien wel de 1e indicatie dat er iets niet klopte. Verder blijken er achteraf nog een aantal dingen niet in orde.

- Bij het aangaan van de huurovereenkomst heeft de huisbaas me verzekerd dat het bij hem wie het eerst kom wie het eerst maalt is. Dus als ik ja zou zeggen zou ik de kamer hebben. Dit heeft mij doen denken dat ik een mazzeltje had. Het gekke was dat ik helemaal niet zo vroeg er bij was, dus dit vond ik raar. Ik heb dan ook nog gevraagd hoe dit in elkaar zat. Die andere mensen hadden wel vroeger gereageerd maar nogal laat in de avond een afspraak gemaakt was daarop zijn antwoord. Achteraf bleek dit niet zo geweest te zijn. Eén van mijn huisgenoten, waarvan ik dacht dat ze me wel zou herkennen, deed dit niet meer. Dit kwam omdat er nogal veel mensen voor de kamer waren komen kijken. Dit is dus een moedwillig verdraaid verhaal van de huisbaas.

- Ik kon me niet inschrijven want er stonden er al 8 ingeschreven in het huis terwijl het 5 kamers had. Dit kwam omdat bepaalde mensen zich nooit uitgeschreven hadden. Inmiddels heb ik me weten in te schrijven, maar dit kwam omdat ik nu een ambtenaar trof die me iets meer ter wille was. Op telefonisch verzoek van de vorige ambtenaar zou mijn huisbaas de oude bewoners uitschrijven, maar heeft hij niet gedaan.

- Het mijns inziens grootste probleem is dat het huis 8 bewoners blijkt te herbergen in plaats van de beloofde 5 of 6. Dit heeft als gevolg dat het nogal druk is op de WC enzo en dat er 's nachts mensen binnenkomen die keihard de trap op bonzen. Deze mensen blijken hun deur ook nog eens op slot te doen, geen omgeving waar ik me prettig bij voel. De huisbaas had echter toegezegd dat het allemaal leuke en open mensen waren die zich niet opsloten in hun kamer. Op bepaalde kamers blijken zelfs 2 mensen te wonen (die voor zover ik weet geen relatie hebben) Duidelijk is dus sowieso dat het huis overbewoond wordt volgens de definitie van de gemeente.

- De achterkant van het huis wat (het neefje van de) huisbaas aanwees bleek de achterkant van het huis van de buren te zijn. Gevolg: Je kunt niet via een achterdeur in de achtertuin komen.

- Mijn internet deed het niet en de meterkast met daarin de router was op slot.

Ik heb een contract getekend waarin staat dat er een maand opzegtermijn is en dat je de borg niet terugkrijgt als je binnen 6 maanden opzegt. In totaal heb ik deze man 500 euro gegeven (huur vanaf 7 juni tot eind van de maand minus 30 euro wat ik nog moet overmaken + 300 euro borg)

Mijn besluit staat inmiddels vast, ik ga het er niet uithouden en ga er weg. Ik flikker morgen alles in de auto en vertrek naar mijn ouders, welke in een toeristisch oord wonen, waar ik de zomer ga doorbrengen. Buiten kijf staat dat ik een stomme naiëveling ben die onder (veronderstelde) druk een contract getekend heeft en niet uit zijn bolle ogen gekeken heeft. Dit topic is dan ook niet geopend om dat nog een bevestigd te krijgen, maar als je daar plezier uit haalt, ga je gang, ik vind mezelf toch al de grootste mongool uit de geschiedenis der kamerhuurders dus het maakt mij niet uit.

Waar het mij om gaat is of er een juridische grond is om in ieder geval mijn borg terug te krijgen. Er zijn tenslotte tekortkomingen. Ik heb wel verbintenissenrecht gehad maar ik weet niks van huurrecht. Iemand hier hopelijk wel. Graag zou ik hem een brief schrijven waar hij dermate van onder de indruk is dat hij mijn borg misschien nog mijn kant op laat komen. Ik heb de huur nog niet opgezegd, dit wil ik z.s.m. doen en dan op een juiste manier.
Bekijk profiel Stuur privé bericht
Eva

Eva

Leeftijd: 43
Geslacht: Vrouw
Sterrenbeeld: Waterman
Studieomgeving (BA): UvA

Berichten: 1289


BerichtGeplaatst: wo 14 jun 2006 22:49    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

Ik veroordeel je zeker niet, iedereen weet hoe groot de woningnood is en ik zou vroeger ook bijna alles gedaan hebben om een woonruimte te krijgen.
Ik ben zelf zeker geen specialist in het huurrecht. Ik vraag me alleen af of het is toegestaan om te bepalen dat je je borg niet terugkrijgt als je binnen 6 maanden opzegt. Er bestaat natuurlijk zoiets als contractvrijheid maar volgens mij is borg specifiek opgezet om te zorgen dat je spullen heel blijven en dat je als er dan iets kapot is je alvast je geld daarvoor binnen hebt. Ik vraag me af of het ook gebruikt mag worden als zekerheidje voor inkomsten voor een bepaalde periode. Volgens mij heeft je huisbaas namelijk ook geen extra kosten als er steeds nieuwe huurders komen, alleen extra werk wellicht maarja dan moet je maar geen huisbaas worden.
En je kunt natuurlijk ook de verkeerde voorstelling van zaken aandragen (meer mensen in huis/geen achterom etc) waardoor je het contract waarschijnlijk gewoon kunt ontbinden en dus ook al je geld terug zou moeten krijgen.
Bekijk profiel Stuur privé bericht
Gwenny

Gwenny

Leeftijd: 63
Geslacht: Vrouw
Sterrenbeeld: Weegschaal
Studieomgeving (BA): OU

Berichten: 1998


BerichtGeplaatst: do 15 jun 2006 0:35    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

Het is vooral belangrijk om te kijken of wat in het contract staat ook werkelijk zo is. Mocht dat niet zo zijn dan heb je al een punt.

Verder lijkt mij dat overbewoning niet mag, en dat het (relatief) hoge aantal inschrijvingen op die woning en jouw waarneming dat 2 personen op 1 kamer wonen een bewijs van overbewoning kan zijn.

Ik heb ook nog geen huurrecht gehad (wel een klein beetje, maar niet zo specifiek dat ik jouw vragen kan beantwoorden) maar ik wil adviseren om eens op www.kamernet.nl en op www.vrom.nl te gaan kijken. Daar staat veel bruikbare juridische informatie op.

Verder is in het huis waar ik woon (in een dorpje vlakbij Utrecht) nog een kamer vrij. Voor meer informatie kan je mij een PB sturen, mailen, iets in mijn gastenboek schrijven of op een andere manier contact zoeken Wink.

Gwen
_________________
Het leven is een lichtflits tussen twee eeuwigheden van duisternis.
*Vladimir Nabokov*
(8/60.2 en 8/60.2)
Bekijk profiel Stuur privé bericht
MSN messenger
bona fides




Geslacht: Man

Studieomgeving (BA): UL
Studieomgeving (MA): UL
Berichten: 22911


BerichtGeplaatst: do 15 jun 2006 1:04    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

De borg lijkt me daar inderdaad niet voor bedoeld, al weet ik niet zeker dat het niet mag. In ieder geval is het wel toegestaan om voor minimaal 6 maanden te verhuren. In dat geval zit een huurder in principe vast aan die periode, dus ben je over die volledige 6 maanden huur verschuldigd. Als je het daarmee vergelijkt is je huidige situatie dus nog redelijk gunstig, je bent hooguit je borg (en de al betaalde huur) kwijt.

Een verkeerde voorstelling van zaken kan inderdaad grond zijn de huurovereenkomst te vernietigen. Juridisch gezien sta je sterker naarmate je meer hebt doorgevraagd over het aantal bewoners, en naarmate hij stelliger heeft beweerd dat het er 5 of 6 waren. Of je een praktische kans maakt hem te overtuigen de borg terug te betalen weet ik niet (ik geef je niet veel kans).

Met het punt van de 'eerst komt eerst maal' bewering kun je niet veel, dat lijkt me een algemene aanprijzing en dat is toegestaan. Bovendien kan het gewoon waar zijn, misschien hadden al je voorgangers er geen zin. Ik zie ook niet direct wat voor voordeel de huurbaas erbij zou hebben om zich niet aan die regel te houden. Het kan natuurlijk zijn dat hij een beetje selectief is en bepaalde types buiten de deur wil houden, of misschien vraagt hij naar de mening van de huisgenoten wat op zich wel netjes zou zijn.
_________________
Hanc marginis exiguitas non caperet.
Bekijk profiel Stuur privé bericht
Berichten van afgelopen:   
Plaats nieuw bericht   Plaats reactie Pagina 1 van 1

Tijden zijn in GMT + 2 uur


Wie zijn er online?
Leden op dit forum: Geen

U mag geen nieuwe onderwerpen plaatsen
U mag geen reacties plaatsen
U mag uw berichten niet bewerken
U mag uw berichten niet verwijderen
U mag niet stemmen in polls

Ga naar:  



Home | Over Rechtenforum.nl | Agenda | Visie | Downloads | Links | Mail deze site | Contact

Sites: Rechtennieuws.nl | Jure.nl | Maxius.nl | Parlis.nl | Rechtenforum.nl | Juridischeagenda.nl | Juridica.nl | MijnWetten.nl | AdvocatenZoeken.nl

© 2003 - 2018 Rechtenforum.nl | Gebruiksvoorwaarden | Privacyverklaring | RSS feeds