|
Auteur |
Bericht |
Deefke
Leeftijd: 41 Geslacht:  Sterrenbeeld: 
Berichten: 25
|
Geplaatst: ma 29 mei 2006 10:51 Onderwerp: Onrechtmatige daad ? |
|
|
Hey,
Ik heb een paar vraagjes !
Een beschikking die in strijd is met het zorgvuldigheidsbeginsel kan als onrechtmatige daad aangemerkt worden. Kan een beschikking die ACHTERAF nietig wordt verklaard ook als onrechtmatige daad worden aangemerkt ? Zo ja, zo nee; Waarom ???
Zo ja, waarom zou het dan niet als wanprestatie aangemerkt kunnen worden ?
Alvast bedankt !  _________________ Gelijk heb je niet ! Gelijk krijg je ! |
|
|
|
 |
Xman83
Leeftijd: 41 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): UU
Berichten: 147
|
Geplaatst: ma 29 mei 2006 12:28 Onderwerp: |
|
|
Als een beschikking wordt vernietigd door de bestuursrechter staat daarna geen gang tot de burgerlijke rechter open. Dat komt door de formele rechtskracht. Achtergrond daarvan is de rechtseenheid. Als dat namelijk niet zo was dan doet de burgerlijke rechter het werk van de bestuursrechter over. En dat is natuurlijk niet de bedoeling. _________________ It has been said that democracy is the worst form of government except all the others that have been tried.
Sir Winston Churchill |
|
|
|
 |
Suijkerbuijk
Leeftijd: 48 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): EUR
Berichten: 931
|
Geplaatst: ma 29 mei 2006 13:15 Onderwerp: |
|
|
Quote: | Kan een beschikking die ACHTERAF nietig wordt verklaard ook als onrechtmatige daad worden aangemerkt ? |
Ja, als een besluit door de rechter wordt vernietigd staat daarmee in beginsel de onrechtmatigheid van het besluit vast. Dit juist vanwege de rechtseenheid, de burgelijk rechter neemt het oordeel van de bestuursrechter over, maar maakt geen inhoudelijk oordeel over het besluit zelf.
Indien er door het besluit schade is veroorzaakt, dan kan die schade (mits de bestuursrechter geen oordeel over de schade is gevraagd) ook via de burgerlijke rechter worden gevorderd.
Quote: | Zo ja, waarom zou het dan niet als wanprestatie aangemerkt kunnen worden ? |
Het is geen wanprestatie omdat aan het nemen van een besluit geen overeenkomst ten grondslag ligt. Het bestuursorgaan kan dan ook niet te kortschieten in de nakoming van deze overeenkomst, en dus levert het geen wanprestatie op. _________________ That information is on a want-to-know basis, and trust me...you don't want to know. |
|
|
|
 |
|