|
Auteur |
Bericht |
*mij*
Leeftijd: 38 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): HL
Berichten: 4
|
Geplaatst: do 20 apr 2006 13:07 Onderwerp: rechtsgebieden voor een marketeer??? |
|
|
welke rechtsgebieden zijn belangrijk voor een marketeer en waarom? |
|
|
|
 |
StevenK Moderator
Leeftijd: 52 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): OU Studieomgeving (MA): OU Berichten: 4108
|
Geplaatst: do 20 apr 2006 13:15 Onderwerp: Re: rechtsgebieden voor een marketeer??? |
|
|
*mij* schreef: | welke rechtsgebieden zijn belangrijk voor een marketeer en waarom? |
In welke context bedoel je deze vraag ?
Of is dit een 'ik snap mijn huiswerk niet, althans ben te lui om ook maar een poging tot denken te doen' geval ? |
|
|
|
 |
de Webmeester Webmeester
Leeftijd: 43 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): EUR
Berichten: 15631
|
Geplaatst: do 20 apr 2006 16:18 Onderwerp: |
|
|
Meer achtergrondinformatie is wat mij betreft ook welkom.
Wie is de marketeer en voor welke markten/producten/diensten? |
|
|
|
 |
tikSimone
Leeftijd: 59 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): EUR Studieomgeving (MA): EUR Berichten: 12147
|
Geplaatst: do 20 apr 2006 18:25 Onderwerp: Re: rechtsgebieden voor een marketeer??? |
|
|
Mij, welke ideeen heb je daar op dit moment zelf over??? _________________ Nait soez'n, moar doun! |
|
|
|
 |
*mij*
Leeftijd: 38 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): HL
Berichten: 4
|
Geplaatst: ma 24 apr 2006 10:04 Onderwerp: |
|
|
zelf heb ik:
Verbintenissenrecht is belangrijk voor de marketeer, omdat het duidelijk moet zijn welke rechten de verkoper en de afnemer hebben bij een koopovereenkomst en wanneer deze rechtsgeldig is. Verder is het goederenrecht belangrijk dit omdat je als marketeer soms producten op de markt brengt en je goed moet weten aan welke voorwaarden je moet voldoen om geen klachten te krijgen en wat je kunt verwachten.
Het ondernemingsrecht, dit is belangrijk om te weten om welke ondernemingsvorm je kan aannemen en welke gevolgen deze keuze heeft. Het europees en internationaal recht is alleen van belang als de handel buiten Nederland plaatsvindt. Dit kan op Europees en internationaal niveau zijn.
maar of het goed is is nog de vraag. nee het is niet: ik-ben-te-lui. de vraag is zo breed dat het gewoon onduidelijk wordt... |
|
|
|
 |
tikSimone
Leeftijd: 59 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): EUR Studieomgeving (MA): EUR Berichten: 12147
|
Geplaatst: ma 24 apr 2006 12:12 Onderwerp: |
|
|
Auteursrecht, merkenrecht en intellectueel eigendomsrecht in verband met de P van Promotie?
Ik zou gewoon de P's aflopen en daar rechtsgebieden aan knopen (aan de hand van inhoudsopgave wetboek bijvoorbeeld). _________________ Nait soez'n, moar doun! |
|
|
|
 |
*mij*
Leeftijd: 38 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): HL
Berichten: 4
|
Geplaatst: do 27 apr 2006 9:13 Onderwerp: |
|
|
okee, bedankt voor je hulp, nu kom ik tenminste verder, nu ik weet waarmee ik allemaal rekening mee moet houden ^^ |
|
|
|
 |
tikSimone
Leeftijd: 59 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): EUR Studieomgeving (MA): EUR Berichten: 12147
|
Geplaatst: do 27 apr 2006 19:01 Onderwerp: |
|
|
Nou, misschien wel leuk als je je lijstje per P hier nog even post.
Ik mis even wat ^^ betekent. _________________ Nait soez'n, moar doun! |
|
|
|
 |
Volento Deo
Leeftijd: 42 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): EUR
Berichten: 4007
|
Geplaatst: za 29 apr 2006 9:45 Onderwerp: |
|
|
^^ = <(^_^)> ? |
|
|
|
 |
abraxes
Leeftijd: 45 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): OU
Berichten: 1624
|
Geplaatst: za 29 apr 2006 12:05 Onderwerp: |
|
|
 |
|
|
|
 |
*mij*
Leeftijd: 38 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): HL
Berichten: 4
|
Geplaatst: wo 03 mei 2006 10:43 Onderwerp: |
|
|
wat we nu hebben is:
Opdracht A
Opgave 1
Voor een marketeer zijn vele regels belangrijk omdat deze precies moet weten wat wel mag en niet en waar deze rekening mee moet houden. Onder andere moet er rekening gehouden worden met het privaatrecht en het publieksrecht. Dit omdat je moet weten wat je op de markt brengt en welke gevolgen dit kan hebben. Het is moeilijk te zeggen wat precies belangrijk is aangezien je als marketeer veel soorten arbeid kan verrichten.
Er zijn twee soorten rechten: Privaatrecht en Publieksrecht. Privaatrecht beschrijft het recht tussen de onderlinge verhoudingen tussen burgers, en het Publieksrecht geeft regels ten aanzien van de verhouding tussen de burger en de overheid.
Binnen het publieks en privaat recht zijn er een aantal rechtsgebieden te onderscheiden zoals:
Terreinverkenning
Verbintenissenrecht: De overeenkomst
Dit is een overeenkomst die door twee of meer partijen is gesloten met het doel dat daar uit rechten en verplichtingen voorvloeien. De overeenkomst komt tot stand wanneer aanbod en aanvaarding op elkaar aansluiten en wanneer de verklaring van beide partijen overeenkomstig hun wil is.
Verbintenissenrecht: De arbeidsovereenkomst en de koopovereenkomst
Een arbeidsovereenkomst is een overeenkomst waarbij de ene partij, de werknemer, zich verbindt in dienst van de andere partij, de werkgever, tegen loon gedurende zekere tijd arbeid te verrichten. Met betrekking tot de koopovereenkomst geld de belangrijke onderscheid tussen de handelskoop en de consumenten koop. Bij de handelskoop is het risico van beschadiging en vernietiging voor de koper vanaf het tijdstip van levering; bij de consumentenkoop het tijdstip van bezorging.
Verbintenissenrecht: De onrechtmatige en de rechtmatige daad
Goederenrecht
Bij goederenrecht gaat het allereerst om de relatie tussen een persoon een diens goed.
Ondernemingsrecht
Burgelijkprocesrecht
Staatsrecht
Bestuursrecht en bestuursprocesrecht
Strafrecht en strafprocesrecht
Europees/Internationaal recht
Als marketeer zijn de volgende gebieden belangrijk:
Voor een marketeer zijn vele regels belangrijk omdat deze precies moet weten wat wel mag en niet en waar deze rekening mee moet houden. Onder andere moet er rekening gehouden worden met het privaatrecht en het publieksrecht. Dit omdat je moet weten wat je op de markt brengt en welke gevolgen dit kan hebben zowel ten opzichte van de burgers als met de overheid. Het is moeilijk te zeggen wat precies belangrijk is aangezien je als marketeer veel soorten arbeid kan verrichten.
Wat het belangrijkst is voor een marketeer is het publieksrecht. De overheid stelt vele regels op waar een marketeer zich aan moet houden.
Verbintenissenrecht is hier een belangrijk onderdeel van voor de marketeer, omdat het duidelijk moet zijn welke rechten de verkoper en de afnemer hebben bij een koopovereenkomst en wanneer deze rechtsgeldig is. (Verder is het goederenrecht belangrijk dit omdat je als marketeer soms producten op de markt brengt en je goed moet weten aan welke voorwaarden je moet voldoen om geen klachten te krijgen en wat je kunt verwachten.
Het ondernemingsrecht, dit is belangrijk om te weten om welke ondernemingsvorm je kan aannemen en welke gevolgen deze keuze heeft. Het europees en internationaal recht is alleen van belang als de handel buiten Nederland plaatsvindt. Dit kan op Europees en internationaal niveau zijn.
Opgave 2
Onze onderneming die we starten is een koffiehuis. Dit valt onder de branche horeca (koffiehuizen e.d.) en hiervoor gelden de volgende regels waaraan we ons moeten houden:
De handelsregisterwet (art.15:1 t/m 41 Handelsregisterwet). Iedere onderneming moet zich laten inschrijven in het handelsregister van de Kamer van Koophandel (KvK). In het handelsregister worden onder andere vastgelegd: persoonlijke gegevens van de ondernemer, de vestigingsplaats, de handelsnaam, de rechtsvorm en de bevoegdheden van sommige bij de onderneming betrokken personen.
De handelsnaamwet (art. 18:1 t/m 11 Handelsnaamwet). Bij de inschrijving van de onderneming in het handelsregister controleert de KvK of de gekozen naam voldoet aan de eisen van de Handelsnaamwet.
Bestemmingsplan (deze is via de Gemeente te verkrijgen). De onderneming die gestart wordt moet passen in het bestemmingsplan. In een bestemmingsplan is vastgelegd welke soort activiteit op een bepaalde plaats mag plaatsvinden.
Inschrijving bij de belastingdienst.
Drank- en horecavergunningen.
Exploitatievergunning.
Inschrijving bij het bedrijfschap Horeca en Catering. Inschrijving hierbij is verplicht. Alle horecabedrijven zijn verplicht jaarlijks een heffing te betalen. Het bedrijfschap komt op voor gemeenschappelijke belangen van alle ondernemingen in de horeca, catering en verblijfsrecreatie.
Een meldingsplicht op basis van de Algemene Maatregel voor Bestuur Horeca, Sport- en Recreatieinrichtingen.
Warenwet.
Vestigingsvergunning.
gemeentelijke vergunning.
Voedsel en waren autoriteit.
Arbowet
De onderneming die wij gaan starten is een Eenmanszaak. Hiervoor gelden geen wettelijke regels en is er ιιn natuurlijke persoon eigenaar. Er zijn ook geen oprichtingsvereisten. Wel is er een publicatieplicht in het handelsregister nodig. De eigenaar is zowel privι als zakelijk aansprakelijk.
Er wordt wat gedaan aan promotie hiervoor moeten we uitgaan van de volgende regels en wetten: (10 art.7:39 lid 1).
Ook nemen wij personeel aan. Hierbij gelden de volgende regels en wetten: kosten subsidies, loonheffining, werknemersverzekeringen, doorbetalingsplicht, controle, ziektewet, WIA-uitkering, overige kosten en de Arbowet. Ook is er een arbeidsovereenkomst (10 art. 7:610-686). Er is sprake van een arbeidsovereenkomst als de onderstaande elementen feitelijk aanwezig zijn:
Gezagsverhouding. De werkgever geeft (redelijke) aanwijzingen. Hij bepaalt bijvoorbeeld hoe, wanneer en waar het werk wordt verricht.
Loon. Meestal is dat geld. Daarnaast kan loon bestaan uit bijvoorbeeld gratis maaltijden, een dienstauto en een aandelenoptieregeling. Een onkostenvergoeding is in principe geen loon. De fiscus waardeert een betaling in andere vormen dan geld op een geldbedrag.
Persoonlijk verrichten van de werkzaamheden. De werknemer moet de arbeid zelf verrichten. Bovendien moet de arbeid voor de werkgever van waarde zijn. Een stage of leerplaats is in deze zin dus geen arbeid.
We moeten ons inschrijven bij het handelsregister. (art.14:23 WvK Eerste Boek).
De Wet Minimumloon en Minimumvakantiebijslag (WMM) geeft minimumbedragen aan die u de werknemer moet betalen. Werknemers tot 23 jaar ontvangen minstens het minimumjeugdloon, en werknemers vanaf 23 jaar hebben recht op het minimumloon. Alles over het loon is te vinden in het wetboek 10art.7:616-633.
We verkopen koffie, thee en taart, dit kopen we ook in bij onze leveranciers. De koop wordt op afbetaling gedaan dus hebben we te maken met 10art.7A:1576v.
Zelf zijn we verplicht om een bedrijfshulpverleningsdiploma te nemen. (
We huren ons pand dus hebben we een huurovereenkomst van ons bedrijfspand zie 10art.7:290-310. |
|
|
|
 |
|