|
Auteur |
Bericht |
tobias1989
Leeftijd: 36 Geslacht:  Sterrenbeeld: 
Berichten: 7
|
Geplaatst: ma 14 jul 2014 15:01 Onderwerp: Opzegtermijn huurcontract bedrijfspand |
|
|
Hallo forummers,
Ik heb op 13 juli 2013 een bedrijfsruimte(loods) gehuurd waar ik spullen stal en verder geen bedrijfsmatige activiteiten doe.
Het contract is een jaarcontract dat begint op 1 augustus 2013 met een opzegtermijn van 3 maanden.
Enkel regels in het contract:
1* De onderhavige huurovereenkomst wordt aangegaan voor één jaar, te rekenen vanaf één augustus tweeduizend dertien met dien verstande dat de huurovereenkomst door ieder der partijen slechts opgezegd kan worden per één augustus van ieder jaar.
2* De huurtijd wordt gerekend vanaf één augustus tweeduizend veertien elk jaar voor de duur van 1 jaar verlengd.
3* Opzegging van de overeenkomst kan uitsluitend plaatvinden bij deurwaardersexploot of aangetekende brief en met in achtneming van een termijn van tenminste drie maanden voorafgaand aan het verstrijken van de lopende periode
Nu wil ik graag opzeggen door persoonlijke omstandigheden.
Echter de verhuurder meld dat ik niet binnen de opzegtermijn van 3 maanden opgezegd hebt, dus het contract automatisch met een jaar verlengd word tot 1 augustus 2015.
Mijn vraag is, kan dit zomaar?
Ik was in de veronderstelling dat de opzegtermijn 3 maanden was, dus dat ik bij opzegging nog 3 maanden door zou moeten huren alvorens het opgezegd kan worden.
Graag jullie advies.
Met vriendelijke groet |
|
|
|
 |
Alfatrion
Leeftijd: 46 Geslacht:  Sterrenbeeld: 
Berichten: 791
|
Geplaatst: ma 14 jul 2014 21:06 Onderwerp: |
|
|
De term opzegtermijn wordt door leken altijd fout uitgelegd. De opzegtermijn is de termijn die je in acht moet nemen voor de vervaldatum.
Een jaarovereenkomst die wordt aangegaan op 1 augustus en een opzegtermijn heeft 3 maanden, dan werdt er verlengt met 12 maanden op 1 mei. Dus op 1 mei heb je een overeenkomst tot 1 augustus van het jaar daarop.
Maar in welke hoedanigheid heb je de overeenkomst gesloten? Heb je een eenmanszaak, VOF, NV, BV? _________________ Een appel per dag houdt de dokters weg, vooral als je goed mikt. - Winston Churchill |
|
|
|
 |
tobias1989
Leeftijd: 36 Geslacht:  Sterrenbeeld: 
Berichten: 7
|
Geplaatst: ma 14 jul 2014 21:57 Onderwerp: |
|
|
Dat dacht ik dus al, dat ik het verkeerd heb begrepen.
Maakt het nog eens extra lullig omdat bij het huren de verhuurder niet zo moeilijk was, en er altijd iets geregeld kon worden.
Maar nu bij het opzeggen "is het vinden van een huurder best moeilijk en daarom is hij wat strikter"
Het pand huur ik gewoon particulier omdat ik er gewoon spullen in op sla en hij de btw kan aftrekken.
Maakt dat nog enig verschil? |
|
|
|
 |
hilde12
Leeftijd: 125 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): UL Studieomgeving (MA): UL Berichten: 1572
|
Geplaatst: ma 14 jul 2014 22:01 Onderwerp: |
|
|
Dat hij de btw kan aftrekken heeft helemaal niets met jouw huur te maken.
Dat heeft te maken met zijn inkopen. |
|
|
|
 |
tobias1989
Leeftijd: 36 Geslacht:  Sterrenbeeld: 
Berichten: 7
|
Geplaatst: ma 14 jul 2014 22:13 Onderwerp: |
|
|
Bij belastbare huur kan de verhuurder de btw van kosten die verbonden zijn aan het onderhoud van het pand aftrekken.
Zo is dit mij uitgelegd. |
|
|
|
 |
hilde12
Leeftijd: 125 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): UL Studieomgeving (MA): UL Berichten: 1572
|
Geplaatst: di 15 jul 2014 7:09 Onderwerp: |
|
|
Dat klopt, maar dat kan hij ook bij evt tijdelijke leegstand. |
|
|
|
 |
Ronald78
Leeftijd: 46 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): UvT Studieomgeving (MA): UvT Berichten: 796
|
Geplaatst: di 15 jul 2014 9:07 Onderwerp: |
|
|
Als je particulier huurt, kun je geen pand met btw huren, maar alleen vrijgesteld. De verhuurder kan dan de door hem betaalde btw niet aftrekken.
Maar dat staat los van de vraag over opzegtermijn. Bij mijn weten is de Wet van Dam niet van toepassing op huurovereenkomsten? _________________ Ik weet niet zoveel van rechten. Aan dit bericht kunnen geen rechten worden ontleend. |
|
|
|
 |
StevenK Moderator
Leeftijd: 52 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): OU Studieomgeving (MA): OU Berichten: 4108
|
Geplaatst: di 15 jul 2014 10:20 Onderwerp: |
|
|
Wel interessant dat 1 en 3 elkaar tegenspreken. 1 spreekt van opzeggen per 1 augustus, 3 spreekt van opzeggen per uiterlijk 1 mei... |
|
|
|
 |
tobias1989
Leeftijd: 36 Geslacht:  Sterrenbeeld: 
Berichten: 7
|
Geplaatst: di 15 jul 2014 11:05 Onderwerp: |
|
|
Ja zo begreep ik het ook.
We gaan een huurcontract aan van 1 jaar, en na dat jaar is de opzegtermijn 3 maanden.
Kan je hier nog iets mee? |
|
|
|
 |
hilde12
Leeftijd: 125 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): UL Studieomgeving (MA): UL Berichten: 1572
|
Geplaatst: di 15 jul 2014 11:21 Onderwerp: |
|
|
Ronald78 schreef: | Als je particulier huurt, kun je geen pand met btw huren, maar alleen vrijgesteld. De verhuurder kan dan de door hem betaalde btw niet aftrekken.
|
Over de particuliere huur heengelezen, denk omdat TS zei dat verhuurder recht op aftrek had.. |
|
|
|
 |
BartL
Leeftijd: 49 Geslacht:  Sterrenbeeld: 
Berichten: 442
|
Geplaatst: di 15 jul 2014 11:42 Onderwerp: |
|
|
StevenK schreef: | Wel interessant dat 1 en 3 elkaar tegenspreken. 1 spreekt van opzeggen per 1 augustus, 3 spreekt van opzeggen per uiterlijk 1 mei... |
Mis ik nu iets? Dat staat toch helemaal niet in 3? Daar staat toch dat je voor 1 mei moet opzeggen per 1 augustus. |
|
|
|
 |
tobias1989
Leeftijd: 36 Geslacht:  Sterrenbeeld: 
Berichten: 7
|
Geplaatst: di 15 jul 2014 13:28 Onderwerp: |
|
|
excuus voor de verwarring mbt de particuliere huur.
Zo is mij dit verteld door de verhuurder. |
|
|
|
 |
|