Gebruikersnaam:   Wachtwoord:   Gratis Registreren | Wachtwoord vergeten? Blog
Rechtenforum.nl
Rechtenforum.nl Rechtenforum.nl
 
Controle paneel
Registreren Registreren
Agenda Agenda
Help Help
Zoeken Zoeken
Inloggen Inloggen

Partners
Energie vergelijken
Internet vergelijken
Hypotheekadviseur
Q Scheidingsadviseurs
Vergelijk.com

Rechtsbronnen
Rechtspraak
Kamervragen
Kamerstukken
AMvBs
Beleidsregels
Circulaires
Koninklijke Besluiten
Ministeriële Regelingen
Regelingen PBO/OLBB
Regelingen ZBO
Reglementen van Orde
Rijkskoninklijke Besl.
Rijkswetten
Verdragen
Wetten Overzicht

Wettenbundel
Awb - Algm. w. best...
AWR - Algm. w. inz...
BW Boek 1 - Burg...
BW Boek 2 - Burg...
BW Boek 3 - Burg...
BW Boek 4 - Burg...
BW Boek 5 - Burg...
BW Boek 6 - Burg...
BW Boek 7 - Burg...
BW Boek 7a - Burg...
BW Boek 8 - Burg...
FW - Faillissement...
Gemw - Gemeente...
GW - Grondwet
KW - Kieswet
PW - Provinciewet
WW - Werkloosheid...
Wbp - Wet bescherm...
IB - Wet inkomstbel...
WAO - Wet op de arb..
WWB - W. werk & bij...
RV - W. v. Burgerlijk...
Sr - W. v. Strafrecht
Sv - W. v. Strafvor...

Visie
Werkgevers toch ...
Waarderingsperik...
Het verschonings...
Indirect discrim...
Een recht op ide...
» Visie insturen

Rechtennieuws.nl
Loods mag worden...
KPN bereikt akko...
Van der Steur wi...
AKD adviseert de...
Kneppelhout beno...
» Nieuws melden

Snellinks
EUR
OUNL
RuG
RUN
UL
UM
UU
UvA
UvT
VU
Meer links

Rechtenforum
Over Rechtenforum
Maak favoriet
Maak startpagina
Mail deze site
Link naar ons
Colofon
Meedoen
Feedback
Contact

Recente topics
Force justice ...
Briefadres bij...
verkiezingsbed...
Volkshuisevest...
Top Notch Qual...

Carrière
Boekel De Nerée
CMS DSB

Content Syndication


 
Het is nu ma 04 aug 2025 0:34
Bekijk onbeantwoorde berichten

Tijden zijn in GMT + 2 uur

Kan koper ontbinden met (waarschijnlijk) te lage taxatie?
Moderator: Moderator Team

 
Plaats nieuw bericht   Plaats reactie Pagina 1 van 1
Printvriendelijk | E-mail vriend(in) Vorige onderwerp | Volgende onderwerp  
Auteur Bericht
dirkjan



Leeftijd: 53
Geslacht: Man
Sterrenbeeld: Stier


Berichten: 2


BerichtGeplaatst: do 26 jun 2014 21:22    Onderwerp: Kan koper ontbinden met (waarschijnlijk) te lage taxatie? Reageer met quote Naar onder Naar boven

Wij hebben zelf ons huis laten taxeren om de vraagprijs te bepalen. Koper heeft die vraagprijs geboden, maar kan nu de financiering niet rond krijgen omdat hij zelf een veel lagere taxatie heeft gekregen (verschil tussen de 2 taxaties ca 10% v/d koopsom). Op basis van die lage waarde willen banken niet financieren.

Ik heb de 2 taxatierapporten voorgelegd aan een andere makelaar, die acht de lage taxatie te laag. Maar hij heeft ons huis niet gezien. Koper stelt daar weer andere makelaars tegenover die zijn taxatie redelijk achten. Die hebben het huis evenmin bezichtigd. Het is een bijzonder huis, niet bepaald standaard, dus dat lijkt me relevant.

We zijn overeengekomen dat koper een nieuwe taxatie laat doen, waarbij we de nieuwe taxateur niet zouden informeren over de rapporten. Hij heeft dit echter wel gedaan. De nieuwe taxateur acht 'zijn' lage waarde juist (zonder ons huis gezien te hebben) en nu wil koper de taxatie niet meer laten uitvoeren en ontbinden (of 10% van de prijs af).

Is dit wel voldoende inspanning van de koper om de financiering rond te krijgen?
Bekijk profiel Stuur privé bericht
marja.verstralen



Leeftijd: 44
Geslacht: Vrouw
Sterrenbeeld: Steenbok


Berichten: 1100


BerichtGeplaatst: vr 27 jun 2014 14:54    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

Over de inhoud van de inspanningsverplichting van de koper bij een ontbindende voorwaarde in de koopovereenkomst zijn schijnbaar veel rechtszaken gevoerd.

Zie http://www.kbgadvocaten.nl/wordpress/financieringsvoorbehoud-bij-aankoop-van-woning/
"Een koper heeft een verregaande inspanningsverplichting om te proberen toch de financiering van de woning rond te krijgen, en moet doorgaans aan bepaalde voorwaarden voldoen om zich rechtsgeldig op een financieringsvoorbehoud te kunnen beroepen. Er worden veel rechtszaken gevoerd omtrent de precieze inhoud van de inspanningsverplichting. In grote lijnen komt het erop neer dat de koper minstens twee afwijzingen van hypotheekverstrekkers moet kunnen overleggen om aan te tonen dat aan de inspanningsverplichting is voldaan."

Misschien is het verstandig een advocaat in de arm te nemen.
Bekijk profiel Stuur privé bericht
FlyingDutchman



Leeftijd: 45
Geslacht: Man
Sterrenbeeld: Kreeft
Studieomgeving (BA): UL
Studieomgeving (MA): UL
Berichten: 66


BerichtGeplaatst: vr 27 jun 2014 20:58    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

Taxaties zijn zo arbitrair, dat ik 10% verschil niet bizar groot vindt. Ik vind het altijd erg 'knap' hoe een makelaar op 500 euro van de koopprijs uitkomt...

Je kunt wel naar jurisprudentie kijken, maar dat is zo casuïstisch dat een volgende rechter volledig anders kan beslissen omdat jouw geval anders is.

Het zal i.i.g. wel duidelijk zijn dat je enige mogelijkheden in een rechtszaak liggen. De notaris die de overdracht verzorgt zal hier weinig mee kunnen, temeer aangezien ik vermoed dat de koper geen waarborgsom heeft gestort omdat het huis blijkbaar tot het naadje toe gefinancierd moet worden.

Als de koper daadwerkelijk (conform de koopovereenkomst) ontbindt vermoed ik dat je weinig mogelijkheden hebt. De koopovereenkomst zal duidelijk formuleren dat de ontbinding ogv financiering uitgebreid gedocumenteerd moet worden etc., maar dat zal als het goed is geen probleem zijn voor de koper, aangezien je aangeeft dat zijn bank de financiering zal afwijzen ogv de al dan niet te hoge koopprijs. Sterkte i.i.g.
Bekijk profiel Stuur privé bericht
bona fides




Geslacht: Man

Studieomgeving (BA): UL
Studieomgeving (MA): UL
Berichten: 22911


BerichtGeplaatst: za 28 jun 2014 13:16    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

De inspanningsplicht van de koper houdt m.i. niet in dat je hem verantwoordelijk kunt houden voor de lagere taxatie. Hij moet zijn best doen om de financiering rond te krijgen, maar hij hoeft daarvoor niet te "smokkelen" met getallen.

Die taxatie ligt er nu. De bank heeft de taxatie gezien. Denk je dat de bank van mening gaat veranderen als er op een hogere taxatiewaarde wordt geregeld? De kans daarop lijkt mij niet bijzonder groot.
_________________
Hanc marginis exiguitas non caperet.
Bekijk profiel Stuur privé bericht
SpIn



Leeftijd: 34
Geslacht: Man
Sterrenbeeld: Boogschutter
Studieomgeving (BA): OU

Berichten: 37


BerichtGeplaatst: za 28 jun 2014 20:39    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

De woning moet 'helemaal' gefinancierd worden. Om te voorkomen dat jullie in een eindeloze discussie belanden, is het goed om uit te sluiten dat de bank wel bereid zou zijn te financieren bij 'jouw' taxatiewaarde. Anders is namelijk iedere discussie zinloos.
Bekijk profiel Stuur privé bericht
dirkjan



Leeftijd: 53
Geslacht: Man
Sterrenbeeld: Stier


Berichten: 2


BerichtGeplaatst: ma 30 jun 2014 8:53    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

Bedankt voor jullie reacties. Koper heeft ons gegarandeerd dat hij wel kan financieren voor de waarde van onze taxatie. Er is wel een borgsom gestort maar ik begrijp nu wel dat dat weinig garantie geeft. Inmiddels is gebleken dat hij gebluft heeft: na weigering van ons om te zakken met de prijs heeft hij niet ontbonden, hij laat nu toch een nieuwe taxatie uitvoeren.
Bekijk profiel Stuur privé bericht
Berichten van afgelopen:   
Plaats nieuw bericht   Plaats reactie Pagina 1 van 1

Tijden zijn in GMT + 2 uur


Wie zijn er online?
Leden op dit forum: Geen

U mag geen nieuwe onderwerpen plaatsen
U mag geen reacties plaatsen
U mag uw berichten niet bewerken
U mag uw berichten niet verwijderen
U mag niet stemmen in polls

Ga naar:  



Home | Over Rechtenforum.nl | Agenda | Visie | Downloads | Links | Mail deze site | Contact

Sites: Rechtennieuws.nl | Jure.nl | Maxius.nl | Parlis.nl | Rechtenforum.nl | Juridischeagenda.nl | Juridica.nl | MijnWetten.nl | AdvocatenZoeken.nl

© 2003 - 2018 Rechtenforum.nl | Gebruiksvoorwaarden | Privacyverklaring | RSS feeds