|
Auteur |
Bericht |
angelo70
Leeftijd: 54 Geslacht:  Sterrenbeeld: 
Berichten: 4
|
Geplaatst: vr 22 mei 2009 8:46 Onderwerp: cons.beslag woning (rechten koper ?) |
|
|
Graag advies gevraagd over wat de rechten van koper zijn in dit geval:
In januari hebben verkopers hun reeds verlaten woning verkocht aan kopers voor een zeer redelijke getaxeerde prijs. (Woning stond inmiddels een jaar te koop.)
In februari wordt de echtscheiding tussen verkopers uitgesproken. Als in maart het transport/overdracht moet plaatsvinden, komt de notaris er achter dat er begin maart conservatoir beslag is gelegd op de woning.
Er blijft niet veel geld over door de hoge hypotheek van verkopers terwijl de inschrijving van het beslag de ton teboven gaat. Bovendien is alleen beslag gelegd op het gedeelte van de vrouw (huis stond op beider naam), waarschijnlijk vanwege de toen al uitgesproken echtscheiding.
Vraag:
Wat zijn in deze de rechten van de koper ??? Verkoper komt nu immers zijn leveringsverplichting niet na....Koper maakt i.v.m. een uitgestelde levering kosten voor reeds aangeschafte (bouw)materialen (o.a. opslagkosten, etc.).
Heeft een koper uberhaupt rechten in zo'n zaak of alleen maar plichten ? (stellen bankgarantie, etc.) ???? |
|
|
|
 |
Flash Moderator
Leeftijd: 44 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): UvA
Berichten: 1608
|
Geplaatst: vr 22 mei 2009 9:48 Onderwerp: |
|
|
Is de koopovereenkomst destijds (lees: voordat het beslag werd gelegd) ingeschreven bij het Kadaster?? _________________ Liefde in twee verschillende werelden,
maar in beide ongelooflijk krachtig.
Deze liefde is pas ontstaan,
maar nu al voor eeuwig prachtig.... |
|
|
|
 |
angelo70
Leeftijd: 54 Geslacht:  Sterrenbeeld: 
Berichten: 4
|
Geplaatst: vr 22 mei 2009 11:23 Onderwerp: |
|
|
Nee (ná het beslag wel; haha.) |
|
|
|
 |
StevenK Moderator
Leeftijd: 52 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): OU Studieomgeving (MA): OU Berichten: 4108
|
Geplaatst: vr 22 mei 2009 12:20 Onderwerp: |
|
|
angelo70 schreef: | Nee (ná het beslag wel; haha.) |
Zo grappig is dat niet. Maar een koper heeft wel degelijk rechten, het is de verkoper die nu niet na kan komen en daarmee aansprakelijk is voor de gevolgen. |
|
|
|
 |
tikSimone
Leeftijd: 59 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): EUR Studieomgeving (MA): EUR Berichten: 12147
|
Geplaatst: vr 22 mei 2009 18:31 Onderwerp: |
|
|
Er moet toch wel iets via de beslaglegger te regelen kunnen zijn? Wanneer de verkoper de vordering namelijk niet voldoet moet het huis geveild worden. Dat brengt altijd minder op. En voila: hier is een koper die al te kennen heeft gegeven een marktconforme prijs te willen betalen
Het enige is dus dat de koopprijs niet naar verkoper kan gaan.
Verkoper zou hier toch best een volmacht af kunnen geven het verschuldigde bedrag over te maken naar de beslaglegger op voorwaarde dat het beslag na ontvangst daarvan wordt opgeheven?
Of zie ik dat nou weer te simpel? _________________ Nait soez'n, moar doun! |
|
|
|
 |
angelo70
Leeftijd: 54 Geslacht:  Sterrenbeeld: 
Berichten: 4
|
Geplaatst: vr 22 mei 2009 23:07 Onderwerp: |
|
|
[quote="StevenKMaar een koper heeft wel degelijk rechten, het is de verkoper die nu niet na kan komen en daarmee aansprakelijk is voor de gevolgen.[/quote]
Inderdaad. Volgens mij heb je als koper na 8 dagen dan recht op 3 o/oo van de koopsom per dag ??
Maar ja, van een kale kikker....
Lijkt me inderdaad ook sterk dat beslaglegger niet akkoord zou gaan. Deze koopprijs ontvangen ze nooit op een veiling, maar ja, er blijft nu ook weinig voor hen over. |
|
|
|
 |
Mea Culpa
Leeftijd: 43 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): EUR Studieomgeving (MA): EUR Berichten: 37
|
Geplaatst: ma 01 jun 2009 19:36 Onderwerp: |
|
|
Denk dat het hierbij van belang is of er sprake is van overwaarde of niet.
Als het huis verkocht wordt voor een bedrag lager dan de hypotheeksom heeft de deurwaarder sowieso geen verhaal. In dat geval zou ik de notaris contact laten zoeken met de beslaglegger met het verzoek het beslag door te laten halen. Een deugdelijke deurwaarder zal dat doen, aangezien er toch niets te halen valt op die manier.
Is de kwestie inmiddels al opgelost of speelt het nog? _________________ A little sincerity is a dangerous thing, and a great deal of it is absolutely fatal. |
|
|
|
 |
angelo70
Leeftijd: 54 Geslacht:  Sterrenbeeld: 
Berichten: 4
|
Geplaatst: di 02 jun 2009 7:03 Onderwerp: |
|
|
Het is (gelukkig) inmiddels opgelost.
Het kleine bedrag wat overbleef is eerst in een depot gestort bij de advocaat.
Het huis is inmiddels overgedragen, maar reacties blijven natuurlijk welkom. |
|
|
|
 |
tikSimone
Leeftijd: 59 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): EUR Studieomgeving (MA): EUR Berichten: 12147
|
Geplaatst: di 02 jun 2009 19:51 Onderwerp: |
|
|
Hee, dat is goed nieuws! Fijn dat je dat ook even laat weten, angelo. _________________ Nait soez'n, moar doun! |
|
|
|
 |
|