Gebruikersnaam:   Wachtwoord:   Gratis Registreren | Wachtwoord vergeten? Blog
Rechtenforum.nl
Rechtenforum.nl Rechtenforum.nl
 
Controle paneel
Registreren Registreren
Agenda Agenda
Help Help
Zoeken Zoeken
Inloggen Inloggen

Partners
Energie vergelijken
Internet vergelijken
Hypotheekadviseur
Q Scheidingsadviseurs
Vergelijk.com

Rechtsbronnen
Rechtspraak
Kamervragen
Kamerstukken
AMvBs
Beleidsregels
Circulaires
Koninklijke Besluiten
Ministeriële Regelingen
Regelingen PBO/OLBB
Regelingen ZBO
Reglementen van Orde
Rijkskoninklijke Besl.
Rijkswetten
Verdragen
Wetten Overzicht

Wettenbundel
Awb - Algm. w. best...
AWR - Algm. w. inz...
BW Boek 1 - Burg...
BW Boek 2 - Burg...
BW Boek 3 - Burg...
BW Boek 4 - Burg...
BW Boek 5 - Burg...
BW Boek 6 - Burg...
BW Boek 7 - Burg...
BW Boek 7a - Burg...
BW Boek 8 - Burg...
FW - Faillissement...
Gemw - Gemeente...
GW - Grondwet
KW - Kieswet
PW - Provinciewet
WW - Werkloosheid...
Wbp - Wet bescherm...
IB - Wet inkomstbel...
WAO - Wet op de arb..
WWB - W. werk & bij...
RV - W. v. Burgerlijk...
Sr - W. v. Strafrecht
Sv - W. v. Strafvor...

Visie
Werkgevers toch ...
Waarderingsperik...
Het verschonings...
Indirect discrim...
Een recht op ide...
» Visie insturen

Rechtennieuws.nl
Loods mag worden...
KPN bereikt akko...
Van der Steur wi...
AKD adviseert de...
Kneppelhout beno...
» Nieuws melden

Snellinks
EUR
OUNL
RuG
RUN
UL
UM
UU
UvA
UvT
VU
Meer links

Rechtenforum
Over Rechtenforum
Maak favoriet
Maak startpagina
Mail deze site
Link naar ons
Colofon
Meedoen
Feedback
Contact

Recente topics
Force justice ...
Kunnen (Kanton...
Boetes CJIB ni...
SEO
incasso proced...

Carrière
Boekel De Nerée
CMS DSB

Content Syndication


 
Het is nu wo 02 jul 2025 3:18
Bekijk onbeantwoorde berichten

Tijden zijn in GMT + 2 uur

Algehele uitsluiting laten wijzigen
Moderator: Moderator Team

 
Plaats nieuw bericht   Plaats reactie Pagina 1 van 1
Printvriendelijk | E-mail vriend(in) Vorige onderwerp | Volgende onderwerp  
Auteur Bericht
voyager4



Leeftijd: 64
Geslacht: Man
Sterrenbeeld: Weegschaal


Berichten: 88


BerichtGeplaatst: wo 13 mei 2009 13:01    Onderwerp: Algehele uitsluiting laten wijzigen Reageer met quote Naar onder Naar boven

Wij zijn tien jaar geleden gehuwd onder huwelijkse voorwaarden, zijnde een algehele uitsluiting. Nu willen wij dit veranderen naar in gemeenschap van goederen. Is dit te regelen zonder tussenkomst van een notaris? Ik vraag mij dus af of er een wat makkelijkere manier en natuurlijk goedkopere is om deze verandering door te voeren.
Bekijk profiel Stuur privé bericht
Verstuur e-mail
bona fides




Geslacht: Man

Studieomgeving (BA): UL
Studieomgeving (MA): UL
Berichten: 22911


BerichtGeplaatst: wo 13 mei 2009 13:17    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

Het opheffen van huwelijkse voorwaarden is een vorm van wijzigen.
art. 1:119 BW schreef:
1. Het maken of wijzigen van huwelijkse voorwaarden tijdens het huwelijk behoeft de goedkeuring van de rechtbank. Bij het verzoekschrift der echtgenoten wordt een ontwerp van de notariële akte overgelegd. Het verzoekschrift kan zonder tussenkomst van een advocaat worden ingediend.
2. De gehele of gedeeltelijke goedkeuring wordt slechts geweigerd, indien gevaar voor benadeling van schuldeisers bestaat, of indien een of meer voorwaarden strijden met dwingende wetsbepalingen, de goede zeden of de openbare orde.
3. Indien de akte niet is verleden binnen drie maanden na het in kracht van gewijsde gaan van de beschikking waarbij de goedkeuring is verleend, vervalt deze.

Het moet dus via de notaris en de rechtbank.

In theorie kun je ook scheiden en opnieuw trouwen.
_________________
Hanc marginis exiguitas non caperet.
Bekijk profiel Stuur privé bericht
voyager4



Leeftijd: 64
Geslacht: Man
Sterrenbeeld: Weegschaal


Berichten: 88


BerichtGeplaatst: wo 13 mei 2009 13:25    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

Beankt voor je reactie, dat laatste (In theorie kun je ook scheiden en opnieuw trouwen) lijkt me geen goed plan Smile

p.s. heb ondertussen wel gelezen dat ze er mee bezig zijn om dit te gaan versoepelen, dus geen tussenkomst van de recht bank meer. Maar wanneer dit gaat gebeuren vind ik nergens terug
Bekijk profiel Stuur privé bericht
Verstuur e-mail
bona fides




Geslacht: Man

Studieomgeving (BA): UL
Studieomgeving (MA): UL
Berichten: 22911


BerichtGeplaatst: wo 13 mei 2009 13:27    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

voyager4 schreef:
p.s. heb ondertussen wel gelezen dat ze er mee bezig zijn om dit te gaan versoepelen, dus geen tussenkomst van de recht bank meer. Maar wanneer dit gaat gebeuren vind ik nergens terug

Dat las ik ook:
judex.nl schreef:
Er zijn nieuwe wettelijke regels in de maak waardoor de verplichte inschakeling van de rechtbank niet meer nodig is. U kunt deze huwelijkse voorwaarden dan intrekken of wijzigen via een notaris. Naar verwachting treden deze nieuwe wettelijke regels eind 2010/begin 2011 in werking.

Ik ken het wetsvoorstel niet, maar duurt de parlementaire behandeling van dit soort zaken in de regel bijzonder lang.
_________________
Hanc marginis exiguitas non caperet.
Bekijk profiel Stuur privé bericht
bona fides




Geslacht: Man

Studieomgeving (BA): UL
Studieomgeving (MA): UL
Berichten: 22911


BerichtGeplaatst: wo 13 mei 2009 13:48    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

Het gaat denk ik om wetsvoorstel 28867, bijv. in te zien op www.overheid.nl/op/ (kamerstukken). Het lijkt erop dat art. 1:119 BW komt te vervallen. Ik neem aan dat dat betekent dat huwelijkse voorwaarden door het verlijden van een nieuwe notariële akte kunnen worden gewijzigd (of opgeheven). Interessant is het overgangsrecht:
Quote:
De artikelen 119 en 166, derde zin, van Boek 1 van het Burgerlijk Wetboek, zoals deze luidden vóór de inwerkingtreding van deze wet, blijven van toepassing op vóór dat tijdstip gemaakte of gewijzigde huwelijkse voorwaarden.

Het lijkt dus weinig zin te hebben om invoering van het wetsvoorstel af te wachten.

Ik zie trouwens dat (huidig) art. 1:166 BW in de weg staat aan mijn theoretische suggestie:
art. 1:166 BW schreef:
Indien de gescheiden echtgenoten met elkander hertrouwen of een geregistreerd partnerschap aangaan, herleven alle gevolgen van het huwelijk van rechtswege, alsof er geen echtscheiding had plaats gehad. Nochtans wordt de geldigheid van rechtshandelingen die tussen de ontbinding van het huwelijk en het nieuwe huwelijk of het geregistreerd partnerschap zijn verricht, beoordeeld naar het tijdstip der handeling. Op het maken of wijzigen van de voorwaarden, bedoeld in titel 8, voor het aangaan van het nieuwe huwelijk of de registratie vindt artikel 119 overeenkomstige toepassing.

Aan notaris en rechtbank valt dus niet te ontkomen, als ik alles goed begrijp.
_________________
Hanc marginis exiguitas non caperet.
Bekijk profiel Stuur privé bericht
Flash
Moderator
Flash

Leeftijd: 44
Geslacht: Man
Sterrenbeeld: Schorpioen
Studieomgeving (BA): UvA

Berichten: 1608


BerichtGeplaatst: wo 13 mei 2009 16:43    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

De toestemming van de rechtbank komt door invoering van het wetsvoorstel inderdaad te vervallen. Wanneer (en of) het wetvoorstel ingevoerd gaat worden is nog niet duidelijk.

Essentieel onderdeel van het wetsvoorstel was dat de er een beperkte gemeenschap zou komen die in zou houden dat schenkingen en erfenissen die je tijdens het huwelijk ontvangt, buiten de gemeenschap zouden blijven. Bij één van de laatste wijzigingen is dit echter komen te vervallen.

Hier is momenteel nog veel discussie over. Men vindt dat zonder deze bepaling het wetsvoorstel niet veel toegevoegde waarde heeft. Dus ik zou niet durven gokken op 1-1-2010.
_________________
Liefde in twee verschillende werelden,
maar in beide ongelooflijk krachtig.
Deze liefde is pas ontstaan,
maar nu al voor eeuwig prachtig....
Bekijk profiel Stuur privé bericht
Berichten van afgelopen:   
Plaats nieuw bericht   Plaats reactie Pagina 1 van 1

Tijden zijn in GMT + 2 uur


Wie zijn er online?
Leden op dit forum: Geen

U mag geen nieuwe onderwerpen plaatsen
U mag geen reacties plaatsen
U mag uw berichten niet bewerken
U mag uw berichten niet verwijderen
U mag niet stemmen in polls

Ga naar:  



Home | Over Rechtenforum.nl | Agenda | Visie | Downloads | Links | Mail deze site | Contact

Sites: Rechtennieuws.nl | Jure.nl | Maxius.nl | Parlis.nl | Rechtenforum.nl | Juridischeagenda.nl | Juridica.nl | MijnWetten.nl | AdvocatenZoeken.nl

© 2003 - 2018 Rechtenforum.nl | Gebruiksvoorwaarden | Privacyverklaring | RSS feeds