|
Auteur |
Bericht |
sjoerdotter
Leeftijd: 41 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): RUG Studieomgeving (MA): RUG Berichten: 77
|
Geplaatst: wo 18 feb 2009 17:43 Onderwerp: Hoe kun je de hoogte van de proceskosten berekenen? |
|
|
Hoe kun je de hoogte van de proceskosten berekenen? Ik weet dat er een soort puntensysteem bestaat, afhankelijk van hoe ingewikkeld een zaak is, dus salarissen van (dure) advocaten worden niet onbeperkt in rekening gebracht bij de tegenpartij. |
|
|
|
 |
lawyer
Leeftijd: 46 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): UU Studieomgeving (MA): UU Berichten: 629
|
Geplaatst: wo 18 feb 2009 17:58 Onderwerp: |
|
|
Zie voor zaken bij de Rechtbank, sector civiel, en bij de gerechtshoven deze pagina. |
|
|
|
 |
sjoerdotter
Leeftijd: 41 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): RUG Studieomgeving (MA): RUG Berichten: 77
|
Geplaatst: ma 23 feb 2009 17:19 Onderwerp: kosten huurgeschil |
|
|
Wat is een gebruikelijk bedrag en het maximum waarvoor de verliezende partij in de kosten kan worden veroordeeld voor een eenvoudige zaak over servicekosten van huur van woonruimte bij de kantonrechter? |
|
|
|
 |
lawyer
Leeftijd: 46 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): UU Studieomgeving (MA): UU Berichten: 629
|
Geplaatst: di 24 feb 2009 10:19 Onderwerp: |
|
|
Dat is een beetje afhankelijk van het financieel belang in de zaak; zie deze pagina. |
|
|
|
 |
sjoerdotter
Leeftijd: 41 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): RUG Studieomgeving (MA): RUG Berichten: 77
|
Geplaatst: di 24 feb 2009 18:52 Onderwerp: re: |
|
|
Dat had ik ook gevonden maar wat telt allemaal mee? Is het bedrag voor salaris + vast recht + eventuele kosten van deurwaarders en deskundigen alles?
En wat houden de incassokosten van die pagina precies in?
Het gaat om een zaak over enkele posten bij de afrekening van servicekosten bij huur van woonruimte. Bij elkaaris het bedrag ongeveer 250,- euro (zonder kosten en rente). Stel dat de zaak verloren wordt, wat kan het in het allerslechtste geval gaan kosten als er een proceskostenveroordeling volgt? |
|
|
|
 |
Zeemeeuw
Leeftijd: 58 Geslacht:  Sterrenbeeld: 
Berichten: 84
|
Geplaatst: di 24 feb 2009 22:11 Onderwerp: rekenen maar... |
|
|
hoofdsom 250
rente enkele euro's of tientjes, afhankelijk van de hoogte van de rente die overeengekomen is, anders de wettelijke rente en afhankelijk van hoe lang de hoofdsom uit staat
incassokosten 75 (rechtspraak.nl zoek op incassokosten staffel)
griffierecht 90 (zie rechtspraak.nl)
salaris 384 per punt (zie eerder genoemde pagina in een van de reacties) aantal punten is afhankelijk van de werkzaamheden die een advocaat moet doen. Gaat het alleen om de dagvaarding en komt er vonnis bij verstel, zal het wel bij 1 punt blijven, voer je verweer en komt het tot repliek, dupliek en misschien zelfs een comparitie lopen die punten gestaag op.
Kosten deurwaarder: iedere keer als hij aan de deur komt hangt daar een prijskaartje aan van min. ong 70, hangt ervan af hoe snel je de vordering voldoet: dagvaarding, betekening vonnis, beslaglegging... (zie site kbvg onder tarieven ambtshandelingen)
Dat is min of meer het totale plaatje, dus niet alleen de kostenveroordeling maar hoeveel zo'n grapje kan gaan kosten als je alle kosten meeneemt.
Is dit trouwens geen zaak die je voor de huurcommissie kan brengen? Zie website van VROM onder huurcommissie. |
|
|
|
 |
sjoerdotter
Leeftijd: 41 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): RUG Studieomgeving (MA): RUG Berichten: 77
|
Geplaatst: wo 25 feb 2009 15:05 Onderwerp: |
|
|
De huurcommissie is inderdaad een goede optie maar het gaat om meerdere posten dus dan zou ik ook meerdere zaken moeten aanspannen, met een dagvaarding kan alles in 1 keer.
Bovendien wilde de verhuurder niet graag meewerken aan een procedure bij de huurcommissie. Dus dan is het nog heel goed mogelijk dat de verhuurder tegen de uitspraak van de huurcommissie in beroep gaat bij de kantonrechter en dan kan het meer dan 2 jaar gaan duren. Na een uitspraak van de kantonrechter kan de verhuurder niet meer in hoger beroep en er is een executoriale titel om eventueel te veel betaald geld terug te vorderen.
Ook vind ik het vrij ingewikkeld: het gaat om aanleg van internet dat als aparte post is opgenomen bij kale huur (terwijl dat normaal gesproken 1 bedrag is. De post schijnt voor switches van internetkabels te zijn maar niemand weet precies waarvoor het is), en om onderhoud tuinen met een openbaar karakter (zie journaal huur & verhuur nummer 4 april 2004, p.95 ev.).
Daarom heb ik de zaak uit handen gegeven aan een advocaat.
Is het salaris bij de kantonrechter even hoog bij de rechtbank, sector civiel?
In eerste instantie betaal ik alleen een eigen bijdrage voor de overige kosten is er subsidie van de raad voor de rechtsbijstand. |
|
|
|
 |
Alfatrion
Leeftijd: 46 Geslacht:  Sterrenbeeld: 
Berichten: 791
|
Geplaatst: wo 23 sep 2009 1:04 Onderwerp: Re: rekenen maar... |
|
|
Ik kijk een beetje op van het salaris van 384. Ik dacht dat dit 60 zou zijn, max 4 punten. _________________ Een appel per dag houdt de dokters weg, vooral als je goed mikt. - Winston Churchill |
|
|
|
 |
|