|
Auteur |
Bericht |
YeYe
Leeftijd: 52 Geslacht:  Sterrenbeeld: 
Berichten: 2
|
Geplaatst: ma 12 jan 2009 21:47 Onderwerp: Tweedehands probleemauto. |
|
|
Na heel veel kosten te hebben gemaakt aan onze vorige auto, kochten we in maart 2008 een ander exemplaar bij een lokale autohandelaar. Daar we zoveel problemen hadden met de vorige auto hebben heel duidelijk aan de verkoper gevraagd of er technische mankementen of gebreken aan de auto waren,dit was absoluut niet het geval en mocht er iets niet goed zijn dan mochten we altijd terug komen want hij had het liefst tevreden klanten.
Auto zag er goed uit en reed ook erg goed. Na een paar weken hebben we preventief de distributieriem laten vervangen. De auto was 4 maanden voor aanschaf nog apk gekeurd dus dat hoefde nog niet aldus de verkoper.
Na het vervangen van de distributieriem begon de motor erg onregelmatig te lopen en soms ook onder het rijden te tikken. Daar zijn we tot 4 keer mee terug geweest, maar oorzaak was niet te vinden, volgens de handelaar moest het eerst erger worden.
December 2008 begint de auto een raar knarsend geluid te produceren en we brengen hem naar de handelaar die het homokineet-euvel verhelpt, hij rekent 41 euro voor een kwartier werk, geen materialen gebruikt.
Daar we zijn tarieven erg hoog vinden besluiten we de apk incluis beurt door een bevriende monteur te laten uitvoeren.
Deze constateert: Enorme olie lekkage, lekke koppakking en remmen die volledig gereviseerd dienen te worden. Bij het lichten van de kop van het motorblok blijkt dat er een scheur in de 3e cylinderbus zit. De cylinderbus blijkt proffesorisch gelast aan de buitenkant. Ook staan de afdrukken van de kleppen in de zuiger wat duidt op een eerder gebroken distributieriem.
Met dit alles hebben we de handelaar geconfronteerd, tevens had de monteur bij de reparatie moeten en kunnen zien dat de hele onderkant onder de remolie en motorolie zat maar heeft dit nooit gemeld.
Even later blijkt ook de uitlaat proffesorisch aan elkaar gebakken te zijn.
De handelaar geeft niet thuis en vind dat we na 9 maanden niet moeten zeuren.
Mijn vraag is dan ook kunnen we de handelaar in gebreke stellen?Dit omdat we een auto met een defecte motor hebben gekocht.
De motor is overduidelijk letterlijk aan elkaar geknutseld en bij repareren van de homokineethoes kon de monteur overduidelijk de rem en motorolie lekkage zien, maar heeft ons daar niets van verteld.
Wat zijn de mogelijkheden of kan dit soort malafide handel gewoon plaatsvinden.
De auto kostte 3000 euro en viel onder de Bovag garantie grens. De aankoop waarde is marktconform voor een auto uit 1998
Groetjes,
Dennis |
|
|
|
 |
Roro25
Leeftijd: 45 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): EUR Studieomgeving (MA): EUR Berichten: 34
|
Geplaatst: di 13 jan 2009 16:48 Onderwerp: Re: Tweedehands probleemauto. |
|
|
YeYe schreef: | Daar we zoveel problemen hadden met de vorige auto hebben heel duidelijk aan de verkoper gevraagd of er technische mankementen of gebreken aan de auto waren,dit was absoluut niet het geval en mocht er iets niet goed zijn dan mochten we altijd terug komen want hij had het liefst tevreden klanten.
|
De onderzoeksplicht van de koper weegt zwaarder als de spreekplicht van de verkoper. Dus de vraag roept zich op heb je hem op de brug gehad bij bv de ANWB.
Je kan niet zondermeer uitgaan van de woorden van de verkoper, maar deze beter checken. Wordt dan ook lastig om de verkoper aan te spreken. Je zou het kunnen proberen in een brief, maar ik geef je weinig kans.
Wat voor auto heb je dan wel niet gekocht voor 3/m? ik heb onlangs een Volvo 440 uit halverwege 1997 voor 500 euries overgenomen. Zelf bewust niet laten checken, omdat wij garantie tot aan de voordeur hebben afgesproken. |
|
|
|
 |
YeYe
Leeftijd: 52 Geslacht:  Sterrenbeeld: 
Berichten: 2
|
Geplaatst: di 13 jan 2009 22:04 Onderwerp: |
|
|
Quote: | Wat voor auto heb je dan wel niet gekocht voor 3/m? ik heb onlangs een Volvo 440 uit halverwege 1997 voor 500 euries overgenomen. Zelf bewust niet laten checken, omdat wij garantie tot aan de voordeur hebben afgesproken. |
Het betreft hier een Citroen de prijs was op dat moment een standaard markt prijs voor dit type auto.
Wat betreft de ANWB, die had me niet verder kunnen helpen omdat het grootste euvel in het motorblok zelf zit deze is namelijk met de nodige laswerk weer aan elkaar gezet. Naar mijn weten licht de ANWB niet de kop van een motor.
We konden het pas merken toen de distributieriem vervangen was.
Binnen een half jaar 4x terug naar de verkoper. Volgens hem moest het euvel erger worden wilden ze dit kunnen lokaliseren.
Naar mijn weten ligt de bewijslast bij de verkopende partij als het euvel binnen een half jaar gemeld wordt. |
|
|
|
 |
robbedoes22
Leeftijd: 43 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): HZe
Berichten: 35
|
Geplaatst: di 20 jan 2009 12:49 Onderwerp: |
|
|
Heb je geen rechtsbijstand? Ik heb hetzelfde gehad met een auto en heb uiteindelijk wel alles terug gekregen. Ik had echter wel de auto op een brug laten zetten.
Volgens mij is het zo dat je bij aankoop van een auto altijd 6 maanden consumentenkoop garantie hebt. Oftewel je hebt recht op een deugdelijk product. Je hebt binnen 2 maanden al aangegeven dat er iets mis was met de auto.
Ik weet dat tot bij 6 maanden de bewijslast bij de verkoper ligt alleen weet ik niet hoe dat gaat bij 9 maanden. Echter lijkt het mij niet zo moeilijk om te bewijzen dat de auto bij aankoop al kapot was.
Misschien even bellen naar de consuwijzer;
Bel ConsuWijzer via 088 - 070 70 70 (5 dagen per week van 8.30-17.30u, nationaal tarief). |
|
|
|
 |
komodo
Leeftijd: 54 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): OU
Berichten: 312
|
Geplaatst: di 20 jan 2009 14:20 Onderwerp: Re: Tweedehands probleemauto. |
|
|
Roro25 schreef: | YeYe schreef: | Daar we zoveel problemen hadden met de vorige auto hebben heel duidelijk aan de verkoper gevraagd of er technische mankementen of gebreken aan de auto waren,dit was absoluut niet het geval en mocht er iets niet goed zijn dan mochten we altijd terug komen want hij had het liefst tevreden klanten.
|
De onderzoeksplicht van de koper weegt zwaarder als de spreekplicht van de verkoper. |
Dat was in het arrest Booy/Wisman niet het geval. Daar is bepaald dat de onderzoeksplicht niet zover gaat dat men niet zou mogen afgaan op hetgeen de verkoper mededeelt. De vraag is veeleer wat de koper had mogen verwachten ook op grond van hetgeen door de verkoper is gesteld, en in hoeverre had de koper zelf moeten onderzoeken of dit klopt. Er van uitgaande dat de koper geen deskundige is, is de onderzoeksplicht slechts beperkt. De verkoper daarentegen is een autohandelaar, van hem had een zekere deskundigheid verwacht mogen worden en dus ligt een belangrijk deel van de verantwoordelijkheid ook bij hem.
De verkoper meldt in dit geval dat er geen technische mankementen zijn aan deze auto, na een gerichte vraag van de kopende partij. De prijs van het object komt overeen met wat je voor een dergelijke auto in goede technische staat mag verwachten te betalen. Ik vermoed dat de koper in dit geval een redelijke kans maakt op een succesvol beroep op dwaling. |
|
|
|
 |
|