Gebruikersnaam:   Wachtwoord:   Gratis Registreren | Wachtwoord vergeten? Blog
Rechtenforum.nl
Rechtenforum.nl Rechtenforum.nl
 
Controle paneel
Registreren Registreren
Agenda Agenda
Help Help
Zoeken Zoeken
Inloggen Inloggen

Partners
Energie vergelijken
Internet vergelijken
Hypotheekadviseur
Q Scheidingsadviseurs
Vergelijk.com

Rechtsbronnen
Rechtspraak
Kamervragen
Kamerstukken
AMvBs
Beleidsregels
Circulaires
Koninklijke Besluiten
Ministeriële Regelingen
Regelingen PBO/OLBB
Regelingen ZBO
Reglementen van Orde
Rijkskoninklijke Besl.
Rijkswetten
Verdragen
Wetten Overzicht

Wettenbundel
Awb - Algm. w. best...
AWR - Algm. w. inz...
BW Boek 1 - Burg...
BW Boek 2 - Burg...
BW Boek 3 - Burg...
BW Boek 4 - Burg...
BW Boek 5 - Burg...
BW Boek 6 - Burg...
BW Boek 7 - Burg...
BW Boek 7a - Burg...
BW Boek 8 - Burg...
FW - Faillissement...
Gemw - Gemeente...
GW - Grondwet
KW - Kieswet
PW - Provinciewet
WW - Werkloosheid...
Wbp - Wet bescherm...
IB - Wet inkomstbel...
WAO - Wet op de arb..
WWB - W. werk & bij...
RV - W. v. Burgerlijk...
Sr - W. v. Strafrecht
Sv - W. v. Strafvor...

Visie
Werkgevers toch ...
Waarderingsperik...
Het verschonings...
Indirect discrim...
Een recht op ide...
» Visie insturen

Rechtennieuws.nl
Loods mag worden...
KPN bereikt akko...
Van der Steur wi...
AKD adviseert de...
Kneppelhout beno...
» Nieuws melden

Snellinks
EUR
OUNL
RuG
RUN
UL
UM
UU
UvA
UvT
VU
Meer links

Rechtenforum
Over Rechtenforum
Maak favoriet
Maak startpagina
Mail deze site
Link naar ons
Colofon
Meedoen
Feedback
Contact

Recente topics
Force justice ...
Briefadres bij...
verkiezingsbed...
Volkshuisevest...
Top Notch Qual...

Carrière
Boekel De Nerée
CMS DSB

Content Syndication


 
Het is nu zo 03 aug 2025 18:52
Bekijk onbeantwoorde berichten

Tijden zijn in GMT + 2 uur

Onduidelijkheid opzegtermijn
Moderators: Michèle, StevenK, Moderator Team

 
Plaats nieuw bericht   Plaats reactie Pagina 1 van 1
Printvriendelijk | E-mail vriend(in) Vorige onderwerp | Volgende onderwerp  
Auteur Bericht
Janneman



Leeftijd: 50
Geslacht: Man
Sterrenbeeld: Kreeft


Berichten: 2


BerichtGeplaatst: zo 01 jun 2008 21:31    Onderwerp: Onduidelijkheid opzegtermijn Reageer met quote Naar onder Naar boven

Dag,

Ik heb de volgende vraag over mijn opzegtermijn, ik werk nu bijna 2 jaar bij de werkgever:

Heb ik rechtens deze uitleg over mijn opzegtermijn nu het recht om in 1 of 2 maanden op te stappen? Er staat namelijk niets in over de opzegtermijn van de werkgever, wat het dubbele zou moeten zijn van de werknemer. Geld nu het NL recht van een opzegtermijn van 1 maand?

Regels uit kontrakt:
"Duur, proeftijd en opzegging.
De overeenkomst wordt aangedaan voor de periode van één jaar, met een proeftijd van twee maanden. Gedurende de proeftijd kan de overeenkomst wederzijds en op ieder tijdstip en onmiddelijk worden beeindigd. Na een jaar wordt de overeenkomst stilzwijgend verlengd voor onbepaalde tijd, tenzij één der partijen tijdig heeft meedegedeeld deze te willen beeindigen. Opzegging dient altijd per aangetekende brief te geschieden met inachtneming van een opzegtermijn van twee maanden ingaande op de eerste dag van de eerstkomende maand.

Jan
Bekijk profiel Stuur privé bericht
StevenK
Moderator


Leeftijd: 52
Geslacht: Man
Sterrenbeeld: Boogschutter
Studieomgeving (BA): OU
Studieomgeving (MA): OU
Berichten: 4108


BerichtGeplaatst: zo 01 jun 2008 22:10    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

Het aangehaalde artikel betreft niet een opzegtermijn, maar de termijn waarbinnen aangegeven moet worden of het contract na één jaar wel of niet verlengd wordt.

Staat er verder iets in het contract over opzegging? Is er een CAO van toepassing?
Bekijk profiel Stuur privé bericht
Bekijk de homepage
Janneman



Leeftijd: 50
Geslacht: Man
Sterrenbeeld: Kreeft


Berichten: 2


BerichtGeplaatst: zo 01 jun 2008 22:30    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

Verder staat er niets over opzegging in het contract. Er is geen CAO van toepassing.

Jan
Bekijk profiel Stuur privé bericht
bona fides




Geslacht: Man

Studieomgeving (BA): UL
Studieomgeving (MA): UL
Berichten: 22911


BerichtGeplaatst: zo 01 jun 2008 22:55    Onderwerp: Re: Onduidelijkheid opzegtermijn Reageer met quote Naar onder Naar boven

Het aangehaalde artikel lijkt drie dingen in één keer te regelen, en regelt m.i. daarom ook de opzegtermijn.

Janneman schreef:
Regels uit kontrakt:
"Duur, proeftijd en opzegging.
De overeenkomst wordt aangedaan voor de periode van één jaar, met een proeftijd van twee maanden.

Tenzij in de CAO anders is overeengekomen, was de proeftijd maximaal één maand en in dit geval geheel ongeldig.

Quote:
Opzegging dient altijd per aangetekende brief te geschieden met inachtneming van een opzegtermijn van twee maanden ingaande op de eerste dag van de eerstkomende maand.

Zie art. 7:672 BW. De termijn voor de werkgever mag inderdaad niet korter zijn dan het dubbele van die voor de werkgever (lid 3 en lid 6), tenzij de termijn voor de werkgever bij CAO is verkort (lid 8 ).

Maar als de termijn voor de werkgever het dubbele had moeten bedragen maar dat volgens de arbeidsovk niet is, dan is de vraag of dit betekent dat de opzegtermijn voor de werknemer een maand bedraagt, of de opzegtermijn voor de werkgever vier maanden (of allebei).

In Hof Den Haag 14 april 2006, LJN AX6299 overweegt het Hof dat als de opzegtermijn voor de werkgever is verlengd en de arbeidsovk niets bepaald over de opzegtermijn van de werkgever (en om die reden volgens het Hof een leemte bevat), de opzegtermijn van de werkgever het dubbele is. Het arrest laat volgens mij echter duidelijk de mogelijkheid open dat de verlenging van de opzegtermijn van de werknemer nietig of vernietigbaar is. Dus dit arrest geeft geen uitsluitsel.

Hof Den Bosch 15 november 2005, LJN AU8044 lijkt hierop, alleen was er niet zo'n leemte: beide opzegtermijnen waren op 3 maanden gesteld. Het Hof komt hier ook tot het oordeel dat de opzegtermijn voor de werkgever 6 maanden bedraagt, maar lijkt daarnaast aan te geven dat de werknemer zijn opzegtermijn van 3 maanden had kunnen vernietigen.

Rechtspraak waarin een werknemer zich daadwerkelijk beroept op de nietigheid van zijn contractuele opzegtermijn wegens strijd met art. 7:672 lid 6 BW vind ik zo snel niet. Waarschijnlijk bereikt zo'n conflict maar zelden de rechter.

Tenzij de CAO bepaalt dat de opzegtermijn voor de werkgever twee maanden bedraagt, vermoed ik dat je de bepaling in je arbeidsovk die de opzegtermijn voor de werknemer op 2 maanden stelt kunt vernietigen, zodat je slechts een opzegtermijn hebt van 1 maand.
_________________
Hanc marginis exiguitas non caperet.
Bekijk profiel Stuur privé bericht
Berichten van afgelopen:   
Plaats nieuw bericht   Plaats reactie Pagina 1 van 1

Tijden zijn in GMT + 2 uur


Wie zijn er online?
Leden op dit forum: Geen

U mag geen nieuwe onderwerpen plaatsen
U mag geen reacties plaatsen
U mag uw berichten niet bewerken
U mag uw berichten niet verwijderen
U mag niet stemmen in polls

Ga naar:  



Home | Over Rechtenforum.nl | Agenda | Visie | Downloads | Links | Mail deze site | Contact

Sites: Rechtennieuws.nl | Jure.nl | Maxius.nl | Parlis.nl | Rechtenforum.nl | Juridischeagenda.nl | Juridica.nl | MijnWetten.nl | AdvocatenZoeken.nl

© 2003 - 2018 Rechtenforum.nl | Gebruiksvoorwaarden | Privacyverklaring | RSS feeds