|
Auteur |
Bericht |
cathelijne
Leeftijd: 61 Geslacht:  Sterrenbeeld: 
Berichten: 13
|
Geplaatst: wo 13 feb 2008 14:23 Onderwerp: annuleringskosten |
|
|
goedendag,
Wij hebben een paar maanden wat besteld bij een meubelwinkel
(bedeinde). De winkel had het bedeinde niet op voorraad maar kon deze wel bestellen. Omdat we bedeinde alleen op een plaatje hadden gezien wilde wij het bedeinde niet zomaar bestellen. Dit was echter geen probleem, als we het bediende niet wilde hebben konden ze het in de winkel zetten als showmodel.
Na enkele weken heeft mij vrouw geinformeerd of het bedeinde al binnen was , dit was niet het geval maar het kon elk moment binnen komen. Dit ritueel herhaalde zich de daar opvolgende weken. Uiteindelijk heeft mijn vrouw gebeld met de mededeling dat we het bedeinde niet meer wilde hebben. Dit was geen probleem volgens de heer die ze aan de telefoon had en zou dit doorgeven. 2 weken later belt de winkel dat de goederen er zijn waarop mijn vrouw meld dat deze al geannuleerd zijn. De dame begon over annuleringskosten maar zou het met het management bespreken. Het management denk daar blijkbaar anders over en stuurt een rekening met 30% (!) annuleringskosten. Ondanks dat we duidelijk hadden afgesproken dat we het bedeinde eerst wilde zien (was geen probleem), ondanks dat er nooit over deze kosten zijn gesproken noch hebben wij iets ondertekend of hebben wij iets van algemene voorwaarden hebben gekregen dreigt men de zaak over de dragen naar een incassoburo met de daaraan verbonden kosten.
Hoe is dit nu wettelijk geregeld. Kan men, ondanks mondelingen afspraak en zonder verwittging naar ons toe nu zomaar deze kosten in rekening brengen..?
Ik hoor het graag.
gr, cathelijne |
|
|
|
 |
bona fides
Geslacht: 
Studieomgeving (BA): UL Studieomgeving (MA): UL Berichten: 22912
|
Geplaatst: wo 13 feb 2008 14:47 Onderwerp: |
|
|
Niets getekend en niets aanbetaald? Laat ze dan maar lekker blazen.
Een incassobureau heeft geen middelen om je ergens toe te dwingen. _________________ Hanc marginis exiguitas non caperet. |
|
|
|
 |
cathelijne
Leeftijd: 61 Geslacht:  Sterrenbeeld: 
Berichten: 13
|
Geplaatst: wo 13 feb 2008 20:38 Onderwerp: annuleringskosten |
|
|
dank je bona fides voor dit duidelijke antwoord maar is juist omdat er niets is getekend mijn woord tegen die van hun. Ik heb uiteindelijk wel besteld maar op mondelingen afgesproken voorwaarden zoals vermeld.
Ook heb ik wel eens vernomen dat een incassoburo gewoon gaat aanmannen als hij daar toe opdracht krijg (een openstaande factuur is genoeg om de opdracht aan te nemen...?)
gr, cathelijne |
|
|
|
 |
bona fides
Geslacht: 
Studieomgeving (BA): UL Studieomgeving (MA): UL Berichten: 22912
|
Geplaatst: wo 13 feb 2008 20:56 Onderwerp: Re: annuleringskosten |
|
|
cathelijne schreef: | dank je bona fides voor dit duidelijke antwoord maar is juist omdat er niets is getekend mijn woord tegen die van hun. Ik heb uiteindelijk wel besteld maar op mondelingen afgesproken voorwaarden zoals vermeld. |
Maar zij moeten het bestaan van de overeenkomst bewijzen.
Quote: | Ook heb ik wel eens vernomen dat een incassoburo gewoon gaat aanmannen als hij daar toe opdracht krijg (een openstaande factuur is genoeg om de opdracht aan te nemen...?) |
Klopt, maar een aanmaning is ook maar een brief. Om echt iets te ondernemen moet het bedrijf naar de rechter. Zonder een overeenkomst op papier zal het dat wel niet doen.
Ontken dat er ooit een mondelinge overeenkomst was. Er was slechts afgesproken dat de winkel het bedeinde zou bestellen, waarna jullie geheel vrijblijvend zouden kunnen beslissen om tot aankoop over te gaan of niet. Jullie hebben jezelf dus op geen enkel moment ergens toe gebonden. _________________ Hanc marginis exiguitas non caperet. |
|
|
|
 |
cathelijne
Leeftijd: 61 Geslacht:  Sterrenbeeld: 
Berichten: 13
|
Geplaatst: wo 13 feb 2008 21:22 Onderwerp: annuleringskosten |
|
|
dank je bona fide. Ik was de zelfde mening toegedaan maar gelijk hebben is anders als gelijk krijgen en als men met incasso gaat dreigen wordt je toch onzeker. Staat er nog iets in het wetboek waar ik naar kan verwijzen in mijn antwoord naar de meubel zaak?
Alvast bedankt
gr, cathelijne |
|
|
|
 |
cathelijne
Leeftijd: 61 Geslacht:  Sterrenbeeld: 
Berichten: 13
|
Geplaatst: ma 18 feb 2008 11:19 Onderwerp: annuleringskosten |
|
|
Goedendag,
Mbt tot mijn laatste vraag. Staat er iets in het wetboek waar naar ik kan verwijzen. Ik hoor het graag, ik wil graag een laatste brief sturen om er vanaf te zijn. het is bijna stalk gedrag van deze meubelzaak..
gr, cathelijne |
|
|
|
 |
bona fides
Geslacht: 
Studieomgeving (BA): UL Studieomgeving (MA): UL Berichten: 22912
|
Geplaatst: ma 18 feb 2008 11:49 Onderwerp: |
|
|
Er is geen wettelijke bepaling die specifiek op jouw geval is toegesneden. Het gaat hier om een kwestie van bewijs.
Geeft het bedrijf toe dat jullie de afspraak hadden over eerst zien, dan kopen? Vermoedelijk niet.
Waarschijnlijk zegt het bedrijf: wij hadden een koopovereenkomst en jullie hebben de algemene voorwaarden gekregen.
Als dat waar is, dan heeft het bedrijf in principe gelijk (maar zou de rechter de 30% annuleringskosten vermoedelijk wel matigen).
Jij zegt: we hadden geen koopovereenkomst, alleen de afspraak dat we het bedeinde zouden komen bekijken als het binnen is, en dan zouden kopen als het ons bevalt.
Als dat waar is, dan zit je nergens aan vast en hoef je niets te betalen.
De rechter moet uitmaken wat hij voor waar aanneemt. Maar daarbij heb jij het voordeel dat geldt "wie stelt, die bewijst". Het bedrijf stelt een overeenkomst met jou te hebben en zal het bestaan van die overeenkomst moeten bewijzen. Als jij niets hebt getekend zal dat niet meevallen. _________________ Hanc marginis exiguitas non caperet. |
|
|
|
 |
cathelijne
Leeftijd: 61 Geslacht:  Sterrenbeeld: 
Berichten: 13
|
Geplaatst: ma 18 feb 2008 17:11 Onderwerp: annuleringskosten |
|
|
Bedankt Bona Fides,
Ik voel me al een stukje beter met dit antwoord. Zit niets anders op om dan maar de gedreigde incasso af te wachten.
nogmaals bedankt
Gr, cathelijne |
|
|
|
 |
|