|
Auteur |
Bericht |
FGH
Leeftijd: 48 Geslacht:  Sterrenbeeld: 
Berichten: 38
|
Geplaatst: za 03 nov 2007 21:09 Onderwerp: Rechten mbt gedwongen verhuizing |
|
|
MIjn vader woont in een seniorenwoning boven een voorzieningencomplex. De gemeente wil op deze plek 24-uurs woonzorg units bouwen. Daarvoor zal hij moeten verhuizen (de woningcoöperatie wil meewerken met de gemeente). Hier voelt hij niet veel voor, maar wat zijn zijn rechten? En waar zijn die op gebaseerd (wetboek of andere regelingen)? |
|
|
|
 |
bona fides
Geslacht: 
Studieomgeving (BA): UL Studieomgeving (MA): UL Berichten: 22911
|
Geplaatst: za 03 nov 2007 22:06 Onderwerp: |
|
|
Een huurovereenkomst kan niet eenvoudig worden beëindigd ivm de huurbescherming. Dit is geregeld in boek 7 van het BW en op internet is daar veel informatie over te vinden.
Wellicht probeert men eerst om je vader op vrijwillige basis met de verhuizing in te laten stemmen, bijv. in ruil voor een financiële vergoeding.
Als hij daarmee niet akkoord gaat, kunnen de gemeente en woningbouwverening verhuizing vermoedelijk afdwingen door eerst het bestemmingsplan te wijzigen en vervolgens op te zeggen op grond van art. 7:274 lid 1 sub e BW. Als dat zo is zal je vader (of jij namens hem) moeten proberen die bestemmingsplanwijziging tegen te houden door het tijdig indienen van bezwaar en dergelijke. Als daarbij "ik wil niet verhuizen" het enige argument is, zal dit vermoedelijk hooguit vertragend werken.
Ook bij opzegging op basis van art. 7:274 lid 1 sub e BW heeft je vader in principe recht op vergoeding van verhuis- en inrichtingskosten. Dus je vader hoeft m.i. niet met het eerste het beste aanbod akkoord te gaan uit angst anders een vergoeding mis te lopen. _________________ Hanc marginis exiguitas non caperet. |
|
|
|
 |
PcDealer
Leeftijd: 47 Geslacht:  Sterrenbeeld: 
Berichten: 164
|
Geplaatst: zo 04 nov 2007 16:57 Onderwerp: |
|
|
De vergoeding is zo'n EUR 5.000,00 heb ik uit documentatie van de Woonbond opgemaakt. |
|
|
|
 |
FGH
Leeftijd: 48 Geslacht:  Sterrenbeeld: 
Berichten: 38
|
Geplaatst: wo 07 nov 2007 17:28 Onderwerp: |
|
|
Ik heb net gehoord dat er waarschijnlijk wordt gedreigd om een uitzettingsprocedure te starten als hij en de andere huurders niet mee willen werken.
Kan mijn vader nog bepaalde eisen stellen? Ik denk dan aan het krijgen van een woning die dezelfde oppervlakte heeft als de woning waar hij nu in woont.
Kan hij naast de € 5000,- vergoedingskosten waar hij recht op heeft ook nog eisen dat de nieuwe woning wordt ingericht op kosten van de wonigbouwvereniging? |
|
|
|
 |
bona fides
Geslacht: 
Studieomgeving (BA): UL Studieomgeving (MA): UL Berichten: 22911
|
Geplaatst: wo 07 nov 2007 18:23 Onderwerp: |
|
|
De wet uit zich niet over een vast bedrag waar je recht op hebt. Het is goed mogelijk dat hier gewoonlijk EUR 5.000,-, maar rechten kun je daar volgens mij niet aan ontlenen. Het lijkt mij dan te gaan om een vergoeding voor zowel verhuis- als herinrichtingskosten.
Heeft de verhuurder de huur al per aangetekende brief opgezegd? Wat noemt de brief als grond voor de opzegging? _________________ Hanc marginis exiguitas non caperet. |
|
|
|
 |
FGH
Leeftijd: 48 Geslacht:  Sterrenbeeld: 
Berichten: 38
|
Geplaatst: do 08 nov 2007 16:22 Onderwerp: |
|
|
bona fides schreef: | De wet uit zich niet over een vast bedrag waar je recht op hebt. Het is goed mogelijk dat hier gewoonlijk EUR 5.000,-, maar rechten kun je daar volgens mij niet aan ontlenen. Het lijkt mij dan te gaan om een vergoeding voor zowel verhuis- als herinrichtingskosten.
Heeft de verhuurder de huur al per aangetekende brief opgezegd? Wat noemt de brief als grond voor de opzegging? |
Gelukkig is het nog niet zover dat de huur is opgezegd, maar mijn vader en andere omwonenden die ook weg moeten willen gewoon weten wat zij kunnen doen om de plannen tegen te houden en wat hun rechten zijn.
Ik krijg zelf het gevoel dat het nu nog allemaal bij dreigen blijft (starten van een uitzettingsprocedure bij het niet meewerken aan de plannen). Maar je weet het bij de gemeente nooit hoe snel alles opeens kan gaan.
Maar als ik het goed begrijp, moet eerst de huur per brief worden opgezegd door de verhuurder? Pas als er dan geen medewerking wordt verleend, zal er een uitzettingsprocedure gestart kunnen worden? |
|
|
|
 |
bona fides
Geslacht: 
Studieomgeving (BA): UL Studieomgeving (MA): UL Berichten: 22911
|
Geplaatst: do 08 nov 2007 16:46 Onderwerp: |
|
|
Ik kan alleen speculeren over wat de gemeente precies van plan is, maar het meest voor de hand ligt m.i. de procedure die ik beschrijf in mijn eerste bericht:
1. Wijziging bestemmingsplan.
2. Opzeggingsbrief met verwijzing naar art. 7:724 lid 1 sub e BW.
3. Procedure bij de rechter.
Zonder 1 en 2 heeft 3 m.i. geen kans van slagen. _________________ Hanc marginis exiguitas non caperet. |
|
|
|
 |
Michèle Moderator
Leeftijd: 43 Geslacht:  Sterrenbeeld:  Studieomgeving (BA): EUR
Berichten: 3307
|
Geplaatst: do 08 nov 2007 22:17 Onderwerp: |
|
|
Oftewel: de bewoners verenigen en eens lekker om de tafel gaan zitten met de gemeente. _________________ www.breiwinkeltje.nl
 |
|
|
|
 |
FGH
Leeftijd: 48 Geslacht:  Sterrenbeeld: 
Berichten: 38
|
Geplaatst: za 10 nov 2007 16:48 Onderwerp: |
|
|
Aanstaande donderdag is er een gesprek tussen mijn vader en de gemeente.
Ik zal daar bij zijn en ik ben benieuwd wat de gemeente te zeggen heeft. |
|
|
|
 |
FGH
Leeftijd: 48 Geslacht:  Sterrenbeeld: 
Berichten: 38
|
Geplaatst: zo 11 nov 2007 5:57 Onderwerp: |
|
|
Ik heb nog een aantal vragen:
- Weet iemand of er over dit soort zaken ook jurisprudentie bestaat?
- Wat zijn kernwoorden die ik zou kunnen gebruiken om meer informatie hierover te vinden?
- Als er bezwaar moet worden gemaakt, wat voor soort gronden kunnen er dan aangevoerd worden die enige kans van slagen hebben? |
|
|
|
 |
FGH
Leeftijd: 48 Geslacht:  Sterrenbeeld: 
Berichten: 38
|
Geplaatst: ma 12 nov 2007 16:12 Onderwerp: |
|
|
Wat zijn de gronden waarop een uitzettingsprocedure gestart kan worden? Zijn dat soms dezelfde gronden als een normale beëindiging/ontbinding van een huurovereenkomst? |
|
|
|
 |
|