Gebruikersnaam:   Wachtwoord:   Gratis Registreren | Wachtwoord vergeten? Blog
Rechtenforum.nl
Rechtenforum.nl Rechtenforum.nl
 
Controle paneel
Registreren Registreren
Agenda Agenda
Help Help
Zoeken Zoeken
Inloggen Inloggen

Partners
Energie vergelijken
Internet vergelijken
Hypotheekadviseur
Q Scheidingsadviseurs
Vergelijk.com

Rechtsbronnen
Rechtspraak
Kamervragen
Kamerstukken
AMvBs
Beleidsregels
Circulaires
Koninklijke Besluiten
Ministeriële Regelingen
Regelingen PBO/OLBB
Regelingen ZBO
Reglementen van Orde
Rijkskoninklijke Besl.
Rijkswetten
Verdragen
Wetten Overzicht

Wettenbundel
Awb - Algm. w. best...
AWR - Algm. w. inz...
BW Boek 1 - Burg...
BW Boek 2 - Burg...
BW Boek 3 - Burg...
BW Boek 4 - Burg...
BW Boek 5 - Burg...
BW Boek 6 - Burg...
BW Boek 7 - Burg...
BW Boek 7a - Burg...
BW Boek 8 - Burg...
FW - Faillissement...
Gemw - Gemeente...
GW - Grondwet
KW - Kieswet
PW - Provinciewet
WW - Werkloosheid...
Wbp - Wet bescherm...
IB - Wet inkomstbel...
WAO - Wet op de arb..
WWB - W. werk & bij...
RV - W. v. Burgerlijk...
Sr - W. v. Strafrecht
Sv - W. v. Strafvor...

Visie
Werkgevers toch ...
Waarderingsperik...
Het verschonings...
Indirect discrim...
Een recht op ide...
» Visie insturen

Rechtennieuws.nl
Loods mag worden...
KPN bereikt akko...
Van der Steur wi...
AKD adviseert de...
Kneppelhout beno...
» Nieuws melden

Snellinks
EUR
OUNL
RuG
RUN
UL
UM
UU
UvA
UvT
VU
Meer links

Rechtenforum
Over Rechtenforum
Maak favoriet
Maak startpagina
Mail deze site
Link naar ons
Colofon
Meedoen
Feedback
Contact

Recente topics
Force justice ...
Personalized T...
verkiezingsbed...
Kunnen (Kanton...
Boetes CJIB ni...

Carrière
Boekel De Nerée
CMS DSB

Content Syndication


 
»
Studiemiddag: Overgangen naar de rechtsstaat
Op vrijdag 9 september 2005 van 13:00 tot 16:29
Agenda  Attendeer mij op nieuwe reacties op dit agendapunt  Maak favoriet  Printvriendelijk  E-mail vriend(in)  Download als PDF
di 06 sep 2005 19:30 Bijeenkomst over identiteitsfraude  di 13 sep 2005 19:00 Regiefunctie rechter met betrekking tot deskundigenbericht

Op 9 september 2005 organiseren het onderzoeksprogramma Rechten van de mens van de Erasmus Universiteit Rotterdam, het Instituut Geschiedenis van de Universiteit Utrecht en het Centrum voor Holocaust- en Genocidenstudies van de Universiteit van Amsterdam en de KNAW een studiemiddag met als titel Overgangen naar de rechtsstaat: historische en juridische perspectieven.

Overgangen van onrecht naar rechtsstatelijkheid staan de laatste jaren zowel onder juristen als onder historici en sociale wetenschappers sterk in de belangstelling. Er zijn allerlei vragen gerezen met betrekking tot de juridische en andere middelen waarmee aan de overgang naar de rechtsstaat gestalte kan worden gegeven.

Niet alleen de rol van het strafrecht is hierbij van belang, maar ook die van het constitutionele recht en het privaatrecht. Ook de verhouding tussen historisch, sociaal-wetenschappelijk onderzoek en juridische waarheidsvinding speelt een belangrijke rol bij de verschillende tribunalen. Het kan bijdragen tot een beter begrip van de verschillende juridische scenario’s en de rechterlijke uitspraken dragen ook bij aan de geschiedvorsing van de te berechten misdaden.

Aanleiding van de studiemiddag is de publicatie van het boek Genocide en de crisis van Joegoslavië, 1985-2005. Nationalisme, staatsmacht en massamoord (Uitgeverij Contact, Amsterdam 2005) geschreven door historicus dr. Bob de Graaff en antropoloog dr. Ton Zwaan.

Plaats: Erasmus Universiteit Rotterdam, Forumzaal (Expo- en Congrescentrum)
Tijd: 9 september 2005, 13.00-16.30 uur
Entree: gratis


Agenda | Activiteit aanmelden | Maak favoriet | E-mail vriend(in) | Download als PDF
di 06 sep 2005 19:30 Bijeenkomst over identiteitsfraude  di 13 sep 2005 19:00 Regiefunctie rechter met betrekking tot deskundigenbericht
Reacties

Er zijn nog geen reacties op dit agendapunt.


Agenda 


Home | Over Rechtenforum.nl | Agenda | Visie | Downloads | Links | Mail deze site | Contact

Sites: Rechtennieuws.nl | Jure.nl | Maxius.nl | Parlis.nl | Rechtenforum.nl | Juridischeagenda.nl | Juridica.nl | MijnWetten.nl | AdvocatenZoeken.nl

© 2003 - 2018 Rechtenforum.nl | Gebruiksvoorwaarden | Privacyverklaring | RSS feeds