Inhouden loon door werkgever
Selecteer berichten van
# tot #
Afdrukken

Rechtenforum.nl -> Arbeidsrecht & Sociale zekerheidsrecht

#1: Inhouden loon door werkgever Auteur: A.G. Ton BerichtGeplaatst: do 11 mei 2006 14:28
    —
Misschien stomme vraag, maar wanneer mag een werkgever het loon van een werknemer inhouden ?

Welke artikelen zijn hierbij van toepassing ?

Alvast bedankt.

#2:  Auteur: Duch BerichtGeplaatst: do 11 mei 2006 14:39
    —
Wat voor een situatie heb je op het oog? Ik kan me voorstellen dat je bedoelt te vragen of iemand een lijstje kan maken van alle gevallen waarin het inhouden van loon mogelijk is. Of zie ik dat verkeerd? Rolling Eyes

#3:  Auteur: Suijkerbuijk BerichtGeplaatst: do 11 mei 2006 14:45
    —
7:632 BW.

#4:  Auteur: A.G. Ton BerichtGeplaatst: do 11 mei 2006 15:18
    —
Ben bezig met mijn project wanneer een casemanager mag adviseren aan een werkgever om loon in te houden van een werknemer. Dit kan dus het geval zijn als hij zich niet aan zijn reintegratieverplichtingen houdt. maar ik dacht altijd dat er meer was.

maar alles is welkom

#5:  Auteur: tikSimone BerichtGeplaatst: do 11 mei 2006 15:35
    —
Als de werknemer geen arbeid verricht (waarop dan weer uitzonderingen zijn, natuurlijk). Heb geen wetboek bij de hand nu. Maar aan de hand van het arbeidsrecht-deel en diverse regelingen kun je vast wel wat vinden.

Overigens zie je ook nog wel eens inhouding waarbij de werkgever als het ware als tussenpersoon fungeert. Denk aan schulden die afbetaald moeten worden.

#6:  Auteur: bona fides BerichtGeplaatst: do 11 mei 2006 22:20
    —
Inhouding van loon wanneer de werknemer bepaalde verplichtingen niet goed nakomt is eigenlijk alleen toegestaan wanneer de CAO dat bepaalt, en dan ook alleen maar voor een beperkte periode (max 2 weken dacht ik, maar ik weet niet direct waarop ik dat baseer). Inhouding van loon voor een onbeperkte periode komt effectief neer op een ontslag. Een echt ontslag is echter zwaar gereguleerd in de wet. Een mogelijkheid voor de werkgever om om de wettelijke ontslagbeperkingen heen te werken past daarom niet in het systeem van de wet.

Dus wil de werkgever werkelijk iets beginnen tegen een werknemer die zich niet aan zijn reintegratieverplichtingen houdt, dan lijkt me een ontslagaanvraag de aangewezen weg.



Rechtenforum.nl -> Arbeidsrecht & Sociale zekerheidsrecht

Tijden zijn in GMT + 2 uur

Pagina 1 van 1

© 2003 - 2005 Rechtenforum.nl