Wet op de privacy
#1: Wet op de privacy Auteur: Cees
Geplaatst: vr 28 mei 2004 12:14
Als je naam in een anonieme brief, die aan een instelling (niet overheid) is gezonden wordt genoemd en waarin je wordt beticht van louche praktijken.
Heb je dan het recht op een kopie van die brief? (wet op de privacy)
Je hebt verder geen relatie met deze instelling maar weet via degene met wie deze brief is besproken (door de afd. fraude) dat je naam erin staat wat ook wordt bevestigd door deze instelling.
En zo ja, hoe kun je die instelling dwingen deze vrij te geven want op een schriftelijk verzoek reageren ze negatief.
Nationale ombudsman (of is deze alleen voor overheidsinstellingen)?
Ik zou nl. graag aangifte doen bij de politie,
|
#2: Auteur: Juul
Geplaatst: vr 28 mei 2004 13:04
Hey Cees,
Wat vervelend voor je. OMbudsman is idd alleen voor overheidspartijen.
Je kunt wel ze vragen waar je ermee heen moet, telefoonnummer:
0356722722.
De politie kan je vast ook wel verder helpen? Gewoon proberen lijkt me. ZOrg alleen wel dat je de info die ze je geven ff checkt... Op internet kun je alle wetten ook raadplegen via wetten.nl. Dan kun je het eventueel online zelf opzoeken
Succes
|
#3: Auteur: Duch
Geplaatst: vr 28 mei 2004 15:52
De wet op de privacy heeft volgens mij meer te maken met het beheren van gegevens in databanken.
Waarvan wil je aangifte doen? Smaadschrift?
Kan je misschien er iets meer van vertellen? Bijvoorbeeld hoe je weet dat de brief bestaat, of je je kan voorstellen hoe iemand bij die aantijging is gekomen, wie de brief heeft verstuurd (overheid/particulier) en of de instelling in kwestie al dan niet overheidsgezag uitoefent (los van of het een gemeente of bv. een stichting is)?
Ik vind het zo moeilijk om te beoordelen wat de beste reactie is.
|
|