Vraag inzake bewijskracht
#1: Vraag inzake bewijskracht Auteur: Tho95
Geplaatst: za 28 mrt 2015 17:36
Goedemiddag mensen,
Ik ben nieuw op het forum en ik weet niet of ik dit in de goede sectie plaats, maar dat hoor in vanzelf.
Ik stuitte vanmiddag op een onduidelijkheid in de wet.
In art. 157 lid 2 Burgerlijke Rechtsvordering (en ook bij tal van andere bepalingen) staat het begrip: ''Tenzij dit zou kunnen leiden tot rechtsgevolgen die niet ter vrije bepaling van partijen staan"
Zou iemand mij kunnen uitleggen wat ze hiermee bedoelen? Voorbeelden worden ook zeer op prijs gesteld.
Bij voorbaat dank.
|
#2: Re: Vraag inzake bewijskracht Auteur: bona fides
Geplaatst: za 28 mrt 2015 19:43
| Tho95 schreef: | Ik stuitte vanmiddag op een onduidelijkheid in de wet.
In art. 157 lid 2 Burgerlijke Rechtsvordering (en ook bij tal van andere bepalingen) staat het begrip: ''Tenzij dit zou kunnen leiden tot rechtsgevolgen die niet ter vrije bepaling van partijen staan"
Zou iemand mij kunnen uitleggen wat ze hiermee bedoelen? Voorbeelden worden ook zeer op prijs gesteld. |
Twee personen die met elkaar getrouwd zijn kunnen niet per authentieke of onderhandse akte verklaren dat ze niet met elkaar getrouwd zijn, bijvoorbeeld. Of een nog duidelijker voorbeeld: de juridische vader van een kind kan in zo'n akte niet tegenover de moeder verklaren dat hij niet de juridische vader van het kind is (om zo bijv. geen kinderalimentatie te hoeven betalen).
|
|