Mandaat besluit vereist?
Selecteer berichten van
# tot #
Afdrukken

Rechtenforum.nl -> Bestuursrecht

#1: Mandaat besluit vereist? Auteur: Robinnoval BerichtGeplaatst: wo 07 nov 2012 13:57
    —
Wet gemeenschappelijke regelingen
Er staat in een artikel het volgende:

§ 1. Bevoegdheid tot het treffen van een regeling

Artikel 1
1. De raden, de colleges van burgemeester en wethouders en de burgemeesters van twee of meer gemeenten kunnen afzonderlijk of te zamen, ieder voor zover zij voor de eigen gemeente bevoegd zijn, een gemeenschappelijke regeling treffen ter behartiging van een of meer bepaalde belangen van die gemeenten.

2. De colleges van burgemeester en wethouders en de burgemeesters gaan niet over tot het treffen van een regeling dan na verkregen toestemming van de gemeenteraden. De toestemming kan slechts worden onthouden wegens strijd met het recht of het algemeen belang.

3. Onder het treffen van een regeling wordt in dit artikel mede verstaan het wijzigen van, het toetreden tot en het uittreden uit een regeling

Betekent dit dat de burgemeester alleen geen regeling kan treffen TENZIJ hij hiertoe bevoegd is door zijn eigen gemeente, dus via een mandaat besluit? Wie is dan mandataris? De Raad?
Ik denk dat in dit artikel de bevoegdheid aan een orgaan wordt geattribueerd maar aan wie is me niet helemaal duidelijk door de zin "ieder voor zover zij voor de eigen gemeente bevoegd zijn". Ik ben even helemaal in de war..

Lees ik het zo goed ? Of zijn ze allen apart bevoegd tenzij dit beperkt is?

Stel dat de Burgemeester een regeling wil ondertekenen is hij hiertoe bevoegd op grond van dit artikel ? Of is daar inderdaad een mandaatbesluit voor vereist?

Bij voorbaat dank voor het geven van uw visie.

#2:  Auteur: BG BerichtGeplaatst: wo 07 nov 2012 23:15
    —
De attributie volgt inderdaad uit de Wgr. Je hebt daarnaast ook de GemWet nodig om te bepalen wie welke rol heeft binnen een gemeente. Volgens mij kom je dan een heel eind.



Rechtenforum.nl -> Bestuursrecht

Tijden zijn in GMT + 2 uur

Pagina 1 van 1

© 2003 - 2005 Rechtenforum.nl