Echtscheidingsperikelen
Selecteer berichten van
# tot #
Afdrukken

Rechtenforum.nl -> Burgerlijk recht

#1: Echtscheidingsperikelen Auteur: hinnik BerichtGeplaatst: ma 16 apr 2012 13:35
    —
Sad

Laatst aangepast door hinnik op di 08 mei 2012 20:08, in totaal 2 keer bewerkt

#2:  Auteur: hinnik BerichtGeplaatst: do 19 apr 2012 10:33
    —
Sad

Laatst aangepast door hinnik op di 08 mei 2012 20:07, in totaal 1 keer bewerkt

#3:  Auteur: Ronald78 BerichtGeplaatst: do 19 apr 2012 10:46
    —
Er is niet verdeeld, maar de ex-vrouw heeft de woning toegewezen gekregen - wat heeft ze dan toegewezen gekregen en welke voorwaarden zijn daaraan gesteld?

Er ligt een VoVo, daar kun je niet zomaar omheen. Ook niet als de ex (voorlopig) geen gebruik meer maakt van de woning. Wil de weduwe er gebruik van kunnen maken, dan zal ze op basis van het gestelde eerst langs de rechter moeten.

#4:  Auteur: hinnik BerichtGeplaatst: do 19 apr 2012 10:56
    —
Sad

Laatst aangepast door hinnik op di 08 mei 2012 20:06, in totaal 1 keer bewerkt

#5:  Auteur: hermanJ BerichtGeplaatst: wo 25 apr 2012 1:12
    —
Ik neem aan dat in de echtscheidingsbeschikking iets gezegd wordt over de woning (in mijn beschikking (niet VoVo) stond dat ik uiterlijk 6 maanden na inschrijving scheiding de woning in zou kunnen, zonder dat de rechter zich bekommerde om hoe dat dan met de boedelscheiding zat). Zo ja dan kan dat een aanknopingspunt zijn, zo nee dan wordt het lastig.

In mijn situatie kon ik pas na 7 jaar in de woning terugkeren, omdat toen pas de boedelscheiding rond was. Overigens was naast de advocaat van mijn ex (die als een windvaan heen en weer wapperde) ook de bank een lastig te nemen horde (kostte me nog 3 maanden om alles rond te krijgen, terwijl ik altijd braaf de hypotheek had betaald).

Wat wellicht een mogelijkheid is is om de boedelscheiding nu zsm in te zetten, mocht ex vrouw zich niet verweren (omdat ze in Belgie woont), dan bestaat de kans dat de rechter de eis toekent.

Ik vraag me af, is er niks in redelijkheid te regelen? Of hebben weduwe en ex vrouw de "ruzie" voortgezet?

#6:  Auteur: hinnik BerichtGeplaatst: do 26 apr 2012 11:35
    —
Sad



Rechtenforum.nl -> Burgerlijk recht

Tijden zijn in GMT + 2 uur

Pagina 1 van 1

© 2003 - 2005 Rechtenforum.nl