Aanspreektitel president van de rechtbank ?
#1: Aanspreektitel president van de rechtbank ? Auteur: RemcoJansen
Geplaatst: di 21 jun 2005 23:48
Graag zou ik vernemen wat de aanspreektitel is van de president van de rechtbank wanneer je hem een brief schrijft. Is dit simpelweg "Geachte president" of "Geachte heer X" "Weledelgestrenge heer X" etc ? Alvast bedankt!
|
#2: Re: Aanspreektitel president van de rechtbank ? Auteur: bona fides
Geplaatst: wo 22 jun 2005 0:01
RemcoJansen schreef: | Graag zou ik vernemen wat de aanspreektitel is van de president van de rechtbank wanneer je hem een brief schrijft. Is dit simpelweg "Geachte president" of "Geachte heer X" "Weledelgestrenge heer X" etc ? Alvast bedankt! |
Volgens Wikipedia leest een rechter bij de rechtbank graag "edelachtbare". Een raadsheer bij het gerechtshof noem je "edelgrootachtbare" en bij de Hoge Raad "edelhoogachtbare". Maar "meneer de rechter" kan ook.
Tijdens de zitting gelden zo te zien weer andere regels.
|
#3: Auteur: tikSimone
Geplaatst: wo 22 jun 2005 1:48
Edelachtbare Heer, Vrouwe
|
#4: Auteur: Nemine contradicente
Geplaatst: wo 22 jun 2005 2:17
Ik zou inderdaad ook gewoon edelachtbare of geachte rechter gebruiken.
|
#5: Auteur: henk buijs
Geplaatst: wo 20 jul 2005 22:39
per zitting vraag ik dat aan de deurwaarder die de zaken afroept. in de stukken neem ik de officiele titel.
|
|