Tweedehands fiets (goed als nieuw) blijkt gestolen. Wat nu?
#1: Tweedehands fiets (goed als nieuw) blijkt gestolen. Wat nu? Auteur: marijnvdzaag
Geplaatst: wo 02 mrt 2011 3:57
Mijn eigen fiets is vorige week gestolen en gisteren heb ik tweedehands eentje gekocht (zeer lastig te vinden framemaat, dus ik wás er erg blij mee) bij een fietshandelaar. Geen net uitziende winkel, maar wel gewoon een die al langer bestaat, met een vast adres.
Nu heb ik het framenummer in het fietsdiefstalregister ingevoerd en ook deze blijkt gestolen te zijn! Ik dacht ze te kunnen vertrouwen, dus ik vermoed dat ze domweg verzuimd hebben het register na te lopen.
Ik zou het meer dan geweldig vinden als iemand een van mijn gejatte fietsen zou terugbrengen en wil mij dan ook graag inzetten tegen deze criminaliteit. Ik wil daarom dat hij terug komt bij de rechtmatige eigenaar, maar... ik wil niet zelf de dupe worden van de nalatigheid danwel kwade opzet van de fietshandelaar. Als ik hem aangeef bij de politie, weet ik niet of ik mijn aankoopbedrag terug krijg.
Moet ik eerst naar de politie of eerst naar de handelaar, of zijn er nog alternatieven?
Vast hartelijk dank voor alle tips.
|
#2: Re: Tweedehands fiets (goed als nieuw) blijkt gestolen. Wat nu? Auteur: Laurens02
Geplaatst: wo 02 mrt 2011 11:34
marijnvdzaag schreef: | Mijn eigen fiets is vorige week gestolen en gisteren heb ik tweedehands eentje gekocht (zeer lastig te vinden framemaat, dus ik wás er erg blij mee) bij een fietshandelaar. Geen net uitziende winkel, maar wel gewoon een die al langer bestaat, met een vast adres.
Nu heb ik het framenummer in het fietsdiefstalregister ingevoerd en ook deze blijkt gestolen te zijn! Ik dacht ze te kunnen vertrouwen, dus ik vermoed dat ze domweg verzuimd hebben het register na te lopen.
Ik zou het meer dan geweldig vinden als iemand een van mijn gejatte fietsen zou terugbrengen en wil mij dan ook graag inzetten tegen deze criminaliteit. Ik wil daarom dat hij terug komt bij de rechtmatige eigenaar, maar... ik wil niet zelf de dupe worden van de nalatigheid danwel kwade opzet van de fietshandelaar. Als ik hem aangeef bij de politie, weet ik niet of ik mijn aankoopbedrag terug krijg.
Moet ik eerst naar de politie of eerst naar de handelaar, of zijn er nog alternatieven?
Vast hartelijk dank voor alle tips. |
Als je bij een winkel tegen een redelijke prijs hebt gekocht (regel een bonnetje) dan kan de eigenaar de fiets niet bij je opeisen. (Art. 3:86 BW)
Je bent nu rechtmatige eigenaar. Als het aan je geweten knaagt dan kun je de verkoper erop aanspreken dat de fiets gestolen blijkt, en een andere fiets vragen. Als je de indruk hebt dat de verkoper er misschien wel bewust van was dat hij gestolen fietsen verkoopt, kun je aangifte tegen hem doen bij de politie.
|
#3: Re: Tweedehands fiets (goed als nieuw) blijkt gestolen. Wat nu? Auteur: marijnvdzaag
Geplaatst: wo 02 mrt 2011 14:34
Dat is fijn om te horen. Fiets was tamelijk goedkoop, maar niet absurd geprijsd. Ongeveer een derde van de nieuwprijs en het frame was wel zeer netjes, maar een paar onderdelen hebben wat probleempjes.
Maar als ik ermee doorfiets ben ik nog steeds bang dat het mis kan gaan. Als in al die jaren dat ik hem nog zou kunnen blijven gebruiken een agent een keer een scannertje bij de fiets houdt, zou de politie hem hebben opgespoord (hij is namelijk met diefstalpreventiechip en al geregistreerd). Kan de agent hem in zo'n geval niet direct in beslag nemen en dus loshalen en meenemen naar het bureau?
Overigens ziet het bonnetje dat ik kreeg er niet al te overtuigend uit... ik heb daar zelf de stippellijntjes zitten invullen, er staat geen framenummer op en geen stempel of handtekening. Lijkt me dus niet voldoende bewijs dat ik hem heb gekocht.
|
#4: ontknoping Auteur: marijnvdzaag
Geplaatst: do 03 mrt 2011 19:57
Goed, ik ging vandaag naar de handelaar, maar durfde uiteindelijk toch niet naar binnen. Het is namelijk op een terreintje waar niemand het zou zien mocht ik daar afgerost worden, ik zag twee mannen zitten waar ik niet tegenop zou kunnen en ik had al een tweede geval gevonden van iemand die hetzelfde had als ik.
Toen ben ik naar het dichtstbijzijnde politiebureau gegaan en zij konden mij na wat overleg met een wijkagent vertellen dat de handelaar wel degelijk bonafide is en dat het enkel de administratie is die nog moet worden aangepast. De handelaar koopt namelijk partijen fietsen op van de politie en daar zitten gejatte fietsen bij die om wat voor reden dan ook niet terug zijn bij de oorspronkelijke eigenaar.
Helaas moet ik daar zelf weer achteraan om het register te laten aanpassen, wat ik wel vreemd vind, maar ik ben erg blij dat ik de fiets gewoon mag houden!
|
|