NV aandeelhouder BV
Selecteer berichten van
# tot #
Afdrukken

Rechtenforum.nl -> Ondernemingsrecht

#1: NV aandeelhouder BV Auteur: jona32 BerichtGeplaatst: ma 25 okt 2010 18:50
    —
Hallo,

Even een kort vraagje ter voorbereiding van mijn tentamen.
Als een NV enig aandeelhouder is van een BV, wie is dan namens de NV gerechtigd om te stemmen tijdens de aandeelhoudersvergadering van de BV? Of wie zijn bevoegd om de bestuurders van de BV te ontslaan?

Zijn hier verder nog relevante wetsbepalingen over?

In de voorgeschreven literatuur stond niets concreet hierover.

Alvast bedankt!

#2:  Auteur: bona fides BerichtGeplaatst: ma 25 okt 2010 19:05
    —
Dat zijn rechtshandelingen van de NV, dus die kunnen worden verricht door de persoon of personen die bevoegd zijn namens de NV (die) rechtshandelingen te verrichten.

Je moet dus kijken naar de regels die in het algemeen bepalen wie namens de NV rechtshandelingen kunnen/mogen verrichten. Dat het gaat om de specifieke rechtshandelingen die je hier beschrijft doet er niet veel toe.

#3:  Auteur: lawyer BerichtGeplaatst: di 26 okt 2010 8:06
    —
bona fides schreef:
Dat het gaat om de specifieke rechtshandelingen die je hier beschrijft doet er niet veel toe.

Het kan er wel degelijk toe doen, want de statuten mogen in sommige gevallen andere organen aanwijzen dan de "standaard-organen" volgens de wet.



Rechtenforum.nl -> Ondernemingsrecht

Tijden zijn in GMT + 2 uur

Pagina 1 van 1

© 2003 - 2005 Rechtenforum.nl