proces kosten preferent behandeld maar klopt dit wel !!
#1: proces kosten preferent behandeld maar klopt dit wel !! Auteur: frankboelens
Geplaatst: ma 02 aug 2010 14:11
dag allemaal,
alweer een probleem welke zich alleen maar stapelen lijkt het.
Casus:
na een uitspraak van een hogerberoep is eruit gekomen dat de tegenpartij mij een x bedrag moet betalen en dat de proceskosten etc door hem vergoed moeten worden.
Nu is de tegenpartij helaas een kale kip en zou ik elke maand 12,50 krijgen welke een incasso bureau van zijn uitkering in kan houden.
Echter het probleem is alsvolgt:
Via mijn rechtsbijstandsverzekering is deze zaak gevoerd. in het begin heeft deze rechtsbijstandsverzekering de zaak uit handen gegeven naar een advocatenkantoor in mijn provincie. Nu wordt er al 2 jaar bedragen ingehouden door het incassobureau bij de tegenpartij echter mijn advocaat geeft aan dat hun eerst van dat geld de proces kosten betalen aan mijn verzekering en dat daarna ik pas aan de beurt kom met mijn vordering !!! wat eigenlijk inhoud dat ik de eerste 15 jaar niets zal krijgen omdat het om een inhouding van 12,50 per maand gaat. ( eerste jaar was dit bedrag veel hoger echter nu zijn er meer schuldeisers aan het zelfde adres )
Klopt dit wel vraag ik aan jullie ? Ben ik niet verzekerd en heb ik niet net zo veel recht om betaal te krijgen.
Moest hier eigenlijk geen aparte proedure door de advocaat worden gestart om hun proces kosten te krijgen vergoed.
de verzekering maar ook de advocaat geven mij telkens tegenstrijdige informatie lijkt het wel.
Dank voor uw reactie alvast
|
#2: Auteur: frankboelens
Geplaatst: wo 11 aug 2010 9:29
kan niemand me een antwoord gegeven op mijn vraag wat nu eigenlijk de juiste procedure is ???????
|
#3: Auteur: SpIn
Geplaatst: zo 15 aug 2010 22:15
Beste Frank,
Om het precies te weten zul je de verzekeringsvoorwaarden erop na moeten slaan, maar het lijkt mij niet logisch. Immers betaal je de verzekeringsmaatschappij om te voorkomen dat jij met dure advocaatkosten zit..... als de situatie zo zou zijn, dan ben je eigenlijk voor niets verzekerd...
|
#4: Auteur: frankboelens
Geplaatst: ma 16 aug 2010 13:53
Ik dacht ook dat ik daarvoor juist verzekerd was. Al meerdere malen brieven geschreven echter wordt van het kastje naar de muur gestuurd voor mijn gevoel. In de voorwaarden wordt niets genoemd
Als organisatie geven ze we aan dat een beslaglegging en inning van gelden doormiddel van een betalingsregeling geschied niet op basis van preferentie! tevens zeggen ze dat proceskosten wel apart worden gevorderd in die zin dat het een ander bedrag betreft en deze dienen in een procedure los van de totale vordering te worden genoemd ( wat houdt dit eigenlijk in ??
mijn advocaat geeft op mijn vraag betreffende de preferente aanpak het volgende antwoord:
"De deurwaarder heeft een bedrag van .....euro aan ons kantoor overgemaakt. Dit bedrag alsmede de nog te ontvangen bedragen zullen in eerste instantie gebruikt worden om de proceskosten ad ............te vergoeden aan Uw verzekering. Nadat dit is geschied, kan een uitkering aan U plaatsvinden."
Ook uit dit schrijven blijkt naar mijn mening dat er een preferente aanpak voert om de proceskosten te doen behandelen.
|
|