Jo. achter wetsartikel?
#1: Jo. achter wetsartikel? Auteur: MirandaElize
Geplaatst: do 18 mrt 2010 8:25
Goedenmorgen,
Kan iemand mij uitleggen hoe ik jo. moet zien achter een wetsartikel. Ga ervan uit dat een wetsartikel verwijst naar een ander art. maar is dit juist
|
#2: Auteur: harpy
Geplaatst: do 18 mrt 2010 11:23
Je bedoeld zoiets als: 3:34 BW jo 3:33 BW.
Die jo wordt mee bedoeld: juncto.
Uitleg is te vinden in:
http://www.encyclo.nl/begrip/juncto
Kort uitgelegd: in samenhang met. Dus in bovenstaand voorbeeld, 3:34 moet je in samenhang lezen met 3:33.
|
#3: Auteur: MirandaElize
Geplaatst: do 18 mrt 2010 12:10
Bedankt voor je reactie en de link.
Wat is dan het verschil tussen een wetsartikel met juncto en een accessoir/afhankelijk recht?
3:7 BW Een afhankelijk recht is een recht dat aan een ander recht zodanig verbonden is, dat het niet zonder dat andere recht kan bestaan.
|
#4: Auteur: tikSimone
Geplaatst: do 18 mrt 2010 21:14
Heel kort gezegd: het ene (3:7 BW) is een recht; het andere (jo) is een onderbouwing door middel van met elkaar samenhangende wetsartikelen.
Je zegt er eigenlijk mee: iets is zo, omdat .... in samenhang met dat ... in samenhang met dat. Een heel simpel voorbeeld: er moet een schadevergoeding worden betaald omdat iemand onrechtmatig heeft gehandeld en daardoor schade is geleden: 6:162 jo 6:95 BW.
|
#5: Auteur: MirandaElize
Geplaatst: do 18 mrt 2010 22:16
Thanks!! Ben een laatbloeier.............
|
#6: Auteur: tikSimone
Geplaatst: vr 19 mrt 2010 21:13
Och, het heeft tijd nodig om het allemaal te leren "zien"
|
|