Salaris indien je in persoon procedeert
Selecteer berichten van
# tot #
Afdrukken

Rechtenforum.nl -> Civiel recht

#1: Salaris indien je in persoon procedeert Auteur: anon BerichtGeplaatst: ma 26 okt 2009 3:22
    —
Stel dat je in persoon procedeert (dus zonder gemachtigde) en je vordert veroordeling in de kosten, heb je dan ook recht op de salarissen zoals door de rechtbank vastgesteld. Of gelden deze alleen in het geval dat je een gemachtigde inschakelt?

#2:  Auteur: StevenK BerichtGeplaatst: ma 26 okt 2009 8:08
    —
nee, dan krijg je geen salaris toegewezen, omdat je eigen tijd niet als gemaakte kosten gekwalificeerd wordt.

#3:  Auteur: anon BerichtGeplaatst: ma 26 okt 2009 13:20
    —
Kortom de gedaagde hoeft in het geval van een veroordeling uitsluitend de griffiekosten en kosten van de deurwaarder te betalen?

#4:  Auteur: Alfatrion BerichtGeplaatst: ma 26 okt 2009 13:42
    —
Je kunt wel je proberen om kosten in rekening brengen, zoals het aantal kopietjes dat je moest maken.

#5:  Auteur: lawyer BerichtGeplaatst: ma 26 okt 2009 16:15
    —
anon schreef:
Kortom de gedaagde hoeft in het geval van een veroordeling uitsluitend de griffiekosten en kosten van de deurwaarder te betalen?

Als gedaagde heb je neem ik aan geen kosten voor een deurwaarder gemaakt, die kosten heeft de eiser namelijk gemaakt. Griffierecht heb je als in persoon procederende gedaagde alleen betaald als het gaat om een kort geding. Als je als gedaagde "wint" krijg je slechts het door jou als gedaagde betaalde griffierecht vergoed. Heel soms wordt een gespecificeerd verzoek om onkostenvergoeding toegewezen door de kantonrechter, echter meestal volgt een veroordeling in de kosten "tot op heden begroot op nihil".

Als je als gedaagde wordt veroordeeld in de kosten van de eiser, vallen daar wel griffierecht + kosten dagvaarding + (voorzover van toepassing) salaris gemachtigde/advocaat onder.



Rechtenforum.nl -> Civiel recht

Tijden zijn in GMT + 2 uur

Pagina 1 van 1

© 2003 - 2005 Rechtenforum.nl