hoi allemaal,
ik ben een beginnende rechtenstudente en ik heb een vraagje over het positief recht. in het boek dat ik nu lees staat een hele vage omschrijving van het positief recht. ik denk zelf dat het positief recht gewoon gedragsnormen zijn die ons bepaalde gedragingen verbieden of toestaan. daarnaast staat er ook dat het positief recht uit primaire en secundaire regels bestaat.
bij de primaire gedragsregel staat er alleen maar dat het gedragsregels zijn en bij secundaire regel staat er dat het regels zijn die vaststellen HOE we die primaire regels kunnen maken (of veranderen). maar ik vind dit niet duidelijk genoeg, dus ik vroeg me of iemand mij duidelijke voorbeelden kan geven van primaire en secundaire regels, zodat ik het makkelijk kan onderscheiden.
verder weet ik niet of ik deze vraag bij de goede topic heb geplaatst (sorry!!), maar ik hoop dat iemand mij kan helpen!!!
alvast bedankt!
chell
|