In strijd met Wet bescherming persoonsgegevens?
#1: In strijd met Wet bescherming persoonsgegevens? Auteur: rechtzoekende
Geplaatst: wo 08 apr 2009 18:19
Hoi allen,
indien je naar een organisatie een open sollicitatie hebt gestuurd, mag betreffende organisatie dan zonder jouw toestemming jouw personalia doorgeven aan een andere organisatie?
Het is namelijk zo dat ik dus een open sollicitatie naar een bedrijf 'A' heb verstuurd naar aanleiding van een vacature die ik op internet had gevonden. Het blijkt achteraf dat de vacature van een werving en selectie bureau 'is' (bedrijf 'B'). Hier ben ik achter gekomen nadat bedrijf B mij belde dat zij er niet van gediend waren dat ik direct bij bedrijf A had gesolliciteerd. Zij stelden dat ik bij hun op een 'zwarte lijst' terecht zou komen en dat mijn naam bij hun klanten bekend zou zijn en dat ik daar in de toekomst dus niet moest proberen te solliciteren.
Bedrijf A heeft dus zonder toestemming mijn naam, gsm-nummer en ik weet niet hoeveel gegevens nog meer doorgegeven aan bedrijf B.
Is dit niet in strijd met de Wet bescherming persoongegevens? Kan ik hier wat tegen doen?
|
#2: Auteur: bona fides
Geplaatst: wo 08 apr 2009 19:37
Het lijkt me buitengewoon stug dat bedrijven jou in de toekomst bij voorbaat zullen afwijzen als potentiële werknemer op de grond dat jij bedrijf B hebt omzeild, maar dat terzijde.
Of het zonder toestemming doorgeven van je gegevens aan bedrijf B in strijd is met de Wbp weet ik niet direct. Het zou kunnen afhangen van de inhoud van die vacature. Vermoedelijk volgt daar duidelijk uit dat het de bedoeling was dat je via B zou solliciteren, en als je dan in je brief naar die vacature verwijst kan ik me voorstellen dat je er rekening mee had moeten houden dat A je gegevens zou doorgeven aan B. Misschien is het bijvoorbeeld de bedoeling dat B voor A een selectie maakt van interessante kandidaten.
Wel lijkt de plaatsing van jouw gegevens op een "zwarte lijst" mij duidelijk in strijd met de Wbp. Ook het doorsluizen van jouw gegevens aan de klanten van B, wat in de brief duidelijk wordt gesuggereerd, lijkt me in strijd met de Wbp.
Als ik jou was zou ik bedrijf A een kopie van de brief van B sturen. Ik ben heel benieuwd wat de reactie van bedrijf A is op die brief. Een tweede kopie kun je naar het CBP sturen.
|
#3: Auteur: rechtzoekende
Geplaatst: wo 08 apr 2009 21:50
Het klopt dat het 'dom' was van mij om de naam van het werving en selectie bureau te noemen bij de vraag waar ik de vacature vandaan had. De vacature stond op de verzamelsite jobrapido.nl onder naam van het werving en selectie bureau. Ik heb vluchtig de functie eisen doorgenomen en vervolgens rechtstreeks bij het bedrijf die de functie vacant had staan een sollicitatie gestuurd.
Ik zal bedrijf B er op wijzen dat zij met deze actie in strijd zijn met de Wbp en dat ik hen vriendelijk doch dringend verzoek mijn gegevens daarom dan ook niet op de 'zwarte lijst' te plaatsen en al helemaal niet mijn gegevens (als negatief) door mogen geven aan hun klanten. Dat ze me verder niet aan een baan willen helpen, moeten hun weten, dat vind ik niet erg.
Bedrijf A zal ik eens vragen waarom zij mijn gegevens aan bedrijf B hebben doorgegeven en of dit met opzet is gedaan (wat me overigens stug lijkt).
|
|