Beslag pensioengelden
Selecteer berichten van
# tot #
Afdrukken

Rechtenforum.nl -> Rechtshulp

#1: Beslag pensioengelden Auteur: MRTJE BerichtGeplaatst: wo 30 jul 2008 20:51
    —
Ik krijg de vraag van een derde beslagene wat de beperkingen zijn bij beslag op pensioengelden voor achterstallige alimentatiegelden.

De derde beslagene moet op grond van onze rechtsvordering i.b. verplicht verklaring afleggen inzake de gelden die hij onder zich heeft voor de pensioengerechtigde. In hun pensioenreglement staat echter dat deze man pas op 56 jarige leeftijd geld mag opnemen uit het fonds. Betekent dit ook dat zijn vrouw en kind pas als hij die leeftijd bereikt hun “alimentatie”beslag mogen “uitwinnen” of is de derde beslagene verplicht om daarvoor al geld af te dragen aan zijn vrouw en kind? Is dit dan ook zonder de toestemming van de man mogelijk?

Ik hoop dat jullie hierbij kunnen helpen. Wink

#2:  Auteur: StevenK BerichtGeplaatst: do 31 jul 2008 7:09
    —
Over het algemeen zijn rechters heel terughoudend met het toelaten van vroegtijdig uitwinnen van een pensioen in het kader van een beslaglegging, mede omdat dit over het algemeen voorkomen kan worden door een financiering af te sluiten met de toekomstige pensioenuitkering als zekerheid.

De derde-beslagene moet gewoon opgave doen van wat er opeisbaar is. En dat is kennelijk niets.

#3:  Auteur: MartinJan BerichtGeplaatst: do 31 jul 2008 19:01
    —
Terker nog, een deurwaarder kan in deze casus, indien een rechter een vordering heeft toegewezen, geen beslag leggen op pensioengelden (of het nu via en pensioenmaatschappij gaat of via een Stamrecht BV), omdat de wet nu eenmaal voorschrijft dat de rechtspersoon pas de beschikking heeft over deze gelden als deze de afgesproken pensiongerechtigde leeftijd heeft. Heeft deze rechtspersoon de leeftijd berijkt, dan is een deel van de pensionuitkering eventueel te vorderen, door bv beslag te leggen op de rekening courant waar de van te voren afgesproken uitkering wordt gestort. Als dit heden is en de rechtspersoon b.v. is 30jaar, en b.v. de pensioenleeftijd 65jaar, dan is e.e.a. pas mogelijk na 30 jaar (andere mogelijkheden zijn natuurlijk ook van toepassing in het kader van de leeftijden) , i.e. de deurwaarder moet dan wel elke 5 jaar een aanmaning sturen Cool



Rechtenforum.nl -> Rechtshulp

Tijden zijn in GMT + 2 uur

Pagina 1 van 1

© 2003 - 2005 Rechtenforum.nl