Bul binnen, maar niet alle kennis "paraat"
#1: Bul binnen, maar niet alle kennis "paraat" Auteur: Bambie
Geplaatst: di 07 dec 2004 20:19
Dag mensen,
Drie weken geleden heb ik mijn laatste vak gehaald...erg fijn!
Ben nu bezig met solliciteren, heb binnenkort mijn eerste gesprek!
Wat ik me afvraag, ik heb niet echt het gevoel dat ik nou enorm veel van het recht (en dan met name mijn keuzevakken) af weet en dat is best een beangstigende gedachte. De kennis is misschien wel aanwezig, maar niet gelijk paraat.
Hebben meer mensen hier "last" van?
Als kennissen mij nu bv juridische vraagjes stellen op allerlei gebieden, weet ik vrijwel nooit zo 123 een antwoord te geven. Moet het altijd nakijken.
Ben benieuwd!
Groetjes,
Bambie
|
#2: Auteur: Flash
Geplaatst: di 07 dec 2004 20:35
Ik denk niet dat je je hier erg zorgen over hoeft te maken hoor! Niemand verwacht dat je overal meteen een antwoord op weet. Wat echter wel verwacht wordt, is dat je een bepaald denkniveau hebt en weet waar je dingen kunt vinden.
Bepaalde basisbegrippen/kennis wordt uiteraard wel verwacht. De rest zul je in de praktijk snel genoeg bijleren!!!
|
#3: Auteur: Bambie
Geplaatst: di 07 dec 2004 21:47
Dat is eigenlijk ook wel weer logisch, geldt volgens mij voor zo'n beetje alles: in de praktijk moet je het leren.
|
#4: Auteur: Duch
Geplaatst: wo 08 dec 2004 3:26
Hee Bambie, ik ben bijna klaar en ik heb hetzelfde gevoel.
|
#5: Auteur: Eva
Geplaatst: wo 08 dec 2004 22:59
Ik ook hoor! Ik ben ook bijna klaar maar kan me nog niet echt voorstellen dat ik straks alles in de praktijk moet uitoefenen. Hele enge gedachte.... Volgens mij heeft , gelukkig, bijna iedereen dat gevoel.
|
#6: Auteur: Sovereign
Geplaatst: wo 08 dec 2004 23:00
Niets vreemds aan, ik weet ook echt lang niet alles meer uit mijn hoofd.
|
#7: Auteur: ergo sum
Geplaatst: do 09 dec 2004 1:27
Alles is wel heel veel....
|
#8: Auteur: Sovereign
Geplaatst: do 09 dec 2004 2:02
ergo sum schreef: | Alles is wel heel veel....  | Bij wijze van spreken.
|
#9: Auteur: Bambie
Geplaatst: do 09 dec 2004 14:04
Leuk om te lezen dat meer mensen dat gevoel hebben
|
#10: Auteur: veraatje5
Geplaatst: di 14 dec 2004 16:40
Hier idem dito hoor
|
#11: Auteur: Ramonkey
Geplaatst: di 14 dec 2004 20:51
Ik denk dat je meer weet dan je denkt. Het zit er allemaal nog wel in, het moet alleen weer ff bovenkomen! Niks aan het handje dus
|
#12: Auteur: ergo sum
Geplaatst: di 14 dec 2004 20:55
Ramonkey schreef: | Niks aan het handje dus  |
Maar wel aan het bolletje!
|
#13: Auteur: Bambie
Geplaatst: wo 15 dec 2004 17:12
Ook niks AAN het bolletje, maar alles IN het bolletje, hehe
|
#14: Auteur: Martijn
Geplaatst: wo 15 dec 2004 17:20
Ik denk dat je altijd wel dergelijke dingen blijft houden, als ik kijk naar mijzelf, bijna afgestudeerd informaticus, dan weet ik toch ook wel heel erg veel dingen niet, ik merk nu bijvoorbeeld op mijn afstudeerplaats dat ik bepaalde dingen toch net even niet weet ... bibliotheek en internet bieden dan wel uitkomst maarja ...
Ditzelfde geldt ongetwijfeld ook voor recht, je hebt de basis geleerd maar de exacte inhoud van "de wet" is toch ook opzoekwerk .. (anders krijgen die uitgeverijen toch ook ook geen cent binnen )
|
#15: Auteur: Flash
Geplaatst: wo 15 dec 2004 17:59
Daarbij komt nog eens dat je voor de meeste functies ook nog een opleiding zult krijgen. Ik weet dat de beroepsopleiding die vanuit de KNB gegeven wordt (voordat je notaris mag worden) een uitbreiding is op de basis die je leert op de universiteit.
Deze uitbreiding, tezamen met de praktijkervaring die je aan het opdoen bent, zorgt ervoor dat je je steeds meer thuis gaat voelen in je eigen vakgebied van het recht. Je zult dus ook steeds meer dingen uit je hoofd gaan weten, zonder dat je het hoeft op te zoeken.
|
|