tnt en post ontvanger
#1: tnt en post ontvanger Auteur: marcelg
Geplaatst: zo 16 sep 2007 11:40
een tijd geleden had ik een conflict met de TNT omdat een pakket met waarde tijdens transport van tnt flink beschadigd was.
hier kwam uit dat ik als ontvanger geen partij ben in het post gebeuren, maar alleen de verzender.
nu krijg ik een "zware" brief binnen die niet voldoende gefrankeerd is.
hierbij heeft de tnt een kaartje bij gedaan of ik de resterende frankeerkosten wil voldoen, of het pakket ongeopend terug sturen(geen afzender adres).
de brief was verkeerd bezorgd bij de buren en die hebben de brief perongeluk geopend.
omdat ik als ontvanger geen partij ben in een verzending, moet ik dan wel de kosten betalen?
|
#2: Auteur: annemiekewp
Geplaatst: vr 21 sep 2007 8:55
wanneer er door de verzender niet voldoende gefrankeerd wordt vind ik niet dat dit voor rekening van de ontvanger moet komen. of dit juridisch correct is heb ik me wel afgevraagd maar met het antwoord nooit wat gedaan
|
#3: Auteur: tikSimone
Geplaatst: vr 21 sep 2007 9:28
Dat hoeft ook niet, want je hebt blijkbaar de keuze:
Quote: | of ik de resterende frankeerkosten wil voldoen, of het pakket ongeopend terug sturen(geen afzender adres) |
Al begrijp ik dat dan weer niet, want hoe kan TPG dan controleren welke keuze je gemaakt hebt? Bovendien moet men dan twee keer werken voor een bedragje dat niet betaald is.
|
#4: Auteur: bona fides
Geplaatst: vr 21 sep 2007 10:49
Wat betreft de juridische correctheid, ik denk dat we eerst het antwoord moeten weten op de vraag in hoeverre TNT verplicht is om niet voldoende gefrankeerde post aan de geadresseerde af te leveren. Andere mogelijkheden zijn direct retour zenden (als een afzender is aangegeven) of de prullenbak.
tikSimone schreef: | Bovendien moet men dan twee keer werken voor een bedragje dat niet betaald is. |
Als je daarmee als TNT je eigen broodwinning in stand houdt is dat alleen maar verstandig. Als voor iedereen duidelijk was dat ongefrankeerde post toch wel aankomt en verder geen problemen geeft, etc.
|
#5: Auteur: tikSimone
Geplaatst: vr 21 sep 2007 13:21
Stritk genomen lijkt TNT Post daartoe niet verplicht:
Antwoord op een van de FAQ's op de site (vet gezette deel door mij gemarkeerd):
Quote: | Wat valt onder de opgedragen diensten?
Dit wordt ook wel de universele dienstverlening genoemd. TNT Post is door de overheid als 'concessiehouder' aangewezen voor deze dienstverlening. TNT Post is zodoende verplicht een aantal diensten te bieden:
- alle binnenlandse losse brieven en drukwerken t/m 2 kg, alle partijen brieven t/m 100 gram en losse pakketten t/m 10 kg tegen een landelijke uniforme vergoeding aan te nemen en te bezorgen;
- de aanvullende diensten aangetekend (inclusief handtekening retour, waarde-aangifte en verzekerd vervoer) te bieden en gerechtelijke brieven te vervoeren en uit te reiken;
- een postbussendienstverlening te bieden en andere postvervoerders daar toegang toe te geven;
- ten minste zes dagen in de week de brievenbussen te lichten en post te bezorgen;
- de toegankelijkheid van de dienstverlening voor consumenten te waarborgen via een fijnmazig net van postkantoren en servicepunten;
- te zorgen voor een brede beschikbaarheid van (rode) brievenbussen;
- op jaarbasis gemiddeld 95% van de brieven binnen 24 uur te bezorgen;
- onbestelbare postzendingen (indien mogelijk) aan de afzender terug te geven;
- gereguleerde tarieven gemiddeld niet meer te laten stijgen dan de grenzen van het tariefbeheersingssysteem toelaten.
De internationale opgedragen dienstverlening bevat alle losse zendingen en partijen post t/m 2 kg, pakketten t/m 20 kg en alle aanvullende diensten, voorzover die door de UPU zijn geregeld. |
E.e.a. schijnt te worden bepaald door het Postbesluit, maar ik zie daarin niets over de verplichting te bezorgen als de brief onvoldoende gefrankeerd is.
|
#6: Auteur: bona fides
Geplaatst: vr 21 sep 2007 14:21
Ik vermoed dat de concessievoorwaarden gebaseerd zijn op artikel 5 Postwet. Misschien is de volledige tekst van de concessie ergens te vinden.
Artikel 7 Postwet is overigens wel interessant (voor andere draden). Lid 3 maakt duidelijk dat alleen de afzender bij een mislukte bezorging een vordering tot schadevergoeding kan instellen. Merkwaardig genoeg kan de afzender dit dan weer wel doen namens een derde die schade heeft geleden. Dus de concessiehouder kan door niet goed te bezorgen blijkbaar wel jegens een ander dan de afzender onrechtmatig handelen.
edit: de richtlijnen ex. art. 5 Postwet lijken te zijn neergelegd in het Besluit algemene richtlijnen post. Ik kan zo snel niets vinden over ongefrankeerde post...
|
|