50+ uwv probleem
#1: 50+ uwv probleem Auteur: koophal
Geplaatst: di 04 sep 2007 0:12
Ik ben 55 jaar en ben sinds een paar jaar werkloos. Ik heb altijd hard gewerkt en heb mijn best gedaan om flink te sparen
Ik heb een eigen woning met een behoorlijke overwaarde. Omdat mijn huis bijna vrij op naam is.
Nu heb ik een WW- uitkering, welke over c.a. 1,5 jaar omgzet wordt in een bijstand-uitkering. Ik wil wel werken, maar wordt nergens aangenomen omdat ik last heb van jicht en heb 2x een hart-atack gehad
Het probleem waar ik tegen aanloop is
1. ik straks eerst mijn spaargeld moet opmaken, voor ik een bijstands uitkering kan krijgen
2. ik de overwaarde van mijn woning moet opnemen om rond te komen
Zie ik iets over het hoofd
Ben ik niet goed geinformeerd
Als u verstand heeft van dit soort zaken reageert u dan alstubieft
|
#2: Auteur: bona fides
Geplaatst: di 04 sep 2007 0:39
Volgens mij is deze informatie juist, met de aantekening dat slechts de overwaarde boven een bedrag van € 44.300 hoeft te worden aangesproken.
De reden is dat bijstand echt het laatste vangnet is. De oplossing, hoe lastig ook, is proberen werk te vinden. Als medische redenen hieraan in de weg staan is een WIA-uitkering wellicht een mogelijkheid. (Ik weet alleen niet of het mogelijk is om direct uit de WW in de WIA te komen.)
|
|