[opgelost] Verkeerd gestort geld.
Selecteer berichten van
# tot #
Afdrukken

Rechtenforum.nl -> Fiscaal recht

#1: [opgelost] Verkeerd gestort geld. Auteur: ad232 BerichtGeplaatst: zo 22 jul 2007 19:20
    —
Hoi,

Wanneer een BV geld op je rekening stort waarvoor je niet hebt gewerkt (na ontslagname bijv.) wat moet er dan mee gebeuren?

Ben je verplicht dit te melden aan deze BV?
Ben je verplicht dit terug te storten aan de BV?
Kan de BV dit geld terugvorderen?
Zijn er termijnen aan geld/tijd gebonden?

Ik zou hulp erg op prijs stellen, verdere relevante informatie/links zijn ook allemaal welkom.

Bedankt,

Ad


Laatst aangepast door ad232 op zo 22 jul 2007 19:56, in totaal 1 keer bewerkt

#2:  Auteur: bona fides BerichtGeplaatst: zo 22 jul 2007 19:30
    —
Het gaat blijkbaar om een onverschuldigde betaling (art 6:203 BW). De BV kan het bedrag terugvorderen tot 5 jaar nadat de BV bekend is geworden met de onverschuldigdheid (art 3:309 BW).

Je bent verplicht het bedrag terug te storten in die zin, dat de BV wettelijke rente kan vorderen over de tijd dat jij hiermee in gebreke blijft (art 6:205 jo. 119 BW).

#3:  Auteur: ad232 BerichtGeplaatst: zo 22 jul 2007 19:56
    —
Bedankt Smile

Ik heb ook direct de artikelen gelezen.

Ad

#4:  Auteur: tikSimone BerichtGeplaatst: zo 22 jul 2007 22:29
    —
Je kunt ook even wachten wat de B.V. in kwestie doet .... Wink

#5:  Auteur: bona fides BerichtGeplaatst: zo 22 jul 2007 22:37
    —
Dan loop je dus wel een risico dat de BV wettelijke rente vordert. Misschien niet zo heel waarschijnlijk, maar het kan wel.

Maar het kan ook dat de BV nooit iets in de gaten zal krijgen. Dus je kunt een kansberekening maken.

#6:  Auteur: bolletje BerichtGeplaatst: ma 23 jul 2007 11:13
    —
Je kan ook een afweging van je rechtsgevoel maken; de mijne zou zijn: terugstorten met een korte omschrijving waarom, in de trant van "terugstorting te veel betaald 30.6.2007, m v g, bolletje"
Ik zie en voel een stuk of wat verschillende redenen waarom ik hier de voorkeur aan zou geven (en het recht ondersteunt, zoals het hoort, dit rechtsgevoel...)

#7:  Auteur: ad232 BerichtGeplaatst: di 24 jul 2007 0:22
    —
Wel, het grappige is dat het niet bij een keer betaling blijft, maar dat ik elke maand weer wat bij krijg (niet een schrikwekkend bedrag maar toch). Waarschijnlijk vergeten mij uit een of andere lijst te schrijven.

Ik stuur een emailtje dat ze ermee op moeten houden, en ik stort voorlopig alles ff terug.

Wel irritant, toch wel rare situatie.

Groet,

Ad



Rechtenforum.nl -> Fiscaal recht

Tijden zijn in GMT + 2 uur

Pagina 1 van 1

© 2003 - 2005 Rechtenforum.nl