Tassencontrole in winkels
#1: Tassencontrole in winkels Auteur: cogito-ergo-sum
Geplaatst: zo 22 jul 2007 16:43
Mag een winkeleigenaar, of een medewerker van een winkel, een bezoeker of potentieële koper verplichten om mee te werken aan een tassencontrole, waarbij een tas opengemaakt en/of doorzocht wordt?
|
#2: Auteur: Arnoud Engelfriet
Geplaatst: zo 22 jul 2007 16:54
Ik denk van wel, mits er voorafgaand of bij het betreden van de winkel kenbaar wordt gemaakt dat de winkel dit wil.
Je gaat immers een overeenkomst aan op grond waarvan je de winkel mag betreden. Een algemene voorwaarde in zo'n overeenkomst kan best stellen dat je tas mag worden doorzocht. Ga je dan naar binnen, dan ga je akkoord en zit je dus aan de voorwaarde vast.
Weiger je vervolgens je tas te laten zoeken, dan pleeg je wanprestatie.
Dat heeft dus niets te maken met het mogen doorzoeken van zaken uit het strafrecht.
En ja je mag gekke dingen afspreken in algemene voorwaarden. De nudistenclub hier om de hoek heeft als huisregel dat je je kleren uit moet doen voordat je verder mag dan de garderobe.
Arnoud
|
#3: Auteur: cogito-ergo-sum
Geplaatst: zo 22 jul 2007 16:56
Moeten de AV niet ter hand worden gesteld?
|
#4: Auteur: bona fides
Geplaatst: zo 22 jul 2007 17:02
|