Wanprestatie?
#1: Wanprestatie? Auteur: tikSimone
Geplaatst: za 05 mei 2007 11:41
Mijn auto is om verzekeringstechnische redenen na aankoop (via het bedrijf waar ik de auto heb gekocht) voorzien van een startonderbreker. Nu had ik 2 sleutels, maar daar is er eentje van kwijtgeraakt. Beetje tricky, omdat het ding zonder het signaal écht niet wil starten. Toen de wagen onlangs voor een APK naar de garage moest heb ik daarom gevraagd een sleutel te laten bijmaken. Het certificaat dat ik er bij heb gekregen heb ik meegenomen.
Echter, naast de code die geldt om te starten is een soort mastercode nodig en die heeft het bedrijf die de onderbreker er in heeft gezet niet genoteerd. E.e.a. lijkt ook niet meer te achterhalen te zijn.
Gevolg daarvan is, dat wanneer ik mijn ene sleutel kwijtraak, de hele installatie onklaar moet worden gemaakt en ik er een nieuwe in moet laten zetten, aldus de garage.
Nu vraag ik me af of ik hier richting de leverancier iets mee zou kunnen.
Geldt dit als wanprestatie in de zin van 6:74 BW? Of had ik zelf alle papieren grondig moeten controleren na inbouw? En kun je er überhaupt nog iets mee 2 of 3 jaar na dato?
Wat is wijsheid qua aanpak?
(Ja sorry, heb vbr niet gehaald, dus ik durf in deze niet op mijn eigen inzicht te vertrouwen )
|
#2: Auteur: JetKroket
Geplaatst: za 05 mei 2007 18:30
Helaas Simone,
Op mijn inzicht kun je ook niet vertrouwen. Wat is vbr?!
|
#3: Auteur: Streber
Geplaatst: za 05 mei 2007 19:10
Hoi Simone,
Tja, ik weet niet of de vlieger van wanprestatie hier helemaal op zal gaan. Je hebt (nog) geen schade geleden. En mocht het zover komen is het volgens mij beiden toe te rekenen. Jou, omdat je de sleutel(s) bent kwijt geraakt en de garage voor het niet noteren van de mastercode. Ik denk dat de claim dan over jullie verdeeld zou worden, zie hiervoor
6:98 Voor vergoeding komt slechts in aanmerking schade die in zodanig verband staat met de gebeurtenis waarop de aansprakelijkheid van de schuldenaar berust, dat zij hem, mede gezien de aard van de aansprakelijkheid en van de schade, als een gevolg van deze gebeurtenis kan worden toegerekend.
jo 6:101 Wanneer de schade mede een gevolg is van een omstandigheid die aan de benadeelde kan worden toegerekend, wordt de vergoedingsplicht verminderd door de schade over de benadeelde en de vergoedingsplichtige te verdelen in evenredigheid met de mate waarin de aan ieder toe te rekenen omstandigheden tot de schade hebben bijgedragen, met dien verstande dat een andere verdeling plaatsvindt of de vergoedingsplicht geheel vervalt of in stand blijft, indien de billijkheid dit wegens de uiteenlopende ernst van de gemaakte fouten of andere omstandigheden van het geval eist.
Zoals je ziet hangt het er maar van af hoe zwaar het niet noteren van de mastercode zal wegen.
Weet je of het niet nodig zou zijn om het hele systeem uit te bouwen als je de mastercode had? Als dat namelijk zo is kan ik me voorstellen dat het niet noteren zwaar mee weegt.
Volgens mij zou de leverancier van het systeem toch een mastercode moeten kunnen verstrekken. Ik kan me niet voorstellen dat zoiets nog nooit gebeurt is. Je zou kunnen proberen om de garage te overbluffen met 6:74 jo 6:98.
Succes!
|
|