busbaan/strook en bushalte
Selecteer berichten van
# tot #
Afdrukken

Rechtenforum.nl -> Rechtshulp

#1: busbaan/strook en bushalte Auteur: Anne Marie BerichtGeplaatst: di 27 mrt 2007 16:14
    —
Mijn man heeft gisteren een bekeuring ontvangen. Hij werd aangehouden door twee agenten die in een onopvallende auto achter hem reden.
Er werd hem gemeld dat hij geen riem droeg. Dat klopt zei hij want ik heb een ontheffing. Oh das jammer was de reactie, dan geen bekeuring.
Jawel zei de ander, dan maar voor die doorgetrokken streep.
Mijn man reed op een doorgaande weg en wilde rechtsaf slaan. Nu ligt er vlak voor de voorsorteerstrook naar rechts een bushalte. Bij het naar rechts gaan zou hij de aldaar liggende doorgetrokken lijn overschreden hebben.
Op de aankondiging van beschikking staat echter overtreding R622, als bestuurder onbevoegd gebruik maken van de busbaan.
Het is echter geen busbaan/strook, alleen een halte en daar mag je naar mijn idee toch ook mensen direct laten uitstappen, dus ook de doorgetrokken lijn passeren?

Graag advies


Anne Marie

#2:  Auteur: tikSimone BerichtGeplaatst: di 27 mrt 2007 23:13
    —
In het algemeen gesproken mag je geloof ik bij zo'n halte alleen stoppen als je ook echt iemand moet laten in- of uitstappen. Dat was in casu niet het geval.

Maar ik vind dit wel heel kinderachtig overkomen, zeg. Formeel heeft die agent misschien wel gelijk (de ander heeft het "feit" overigens niet geconstateerd blijkbaar).

Mij lijkt dat als je als een speer een klacht indient net zoals je het hier opgeschreven hebt je best een kans van slagen zou kunnen hebben in het wegwerken van de boete.

#3:  Auteur: dof BerichtGeplaatst: di 27 mrt 2007 23:26
    —
Maak simpelweg bezwaar en geef aan dat er geen busbaan is en de overtreding dus niet heeft kunnen plaatsvinden



Rechtenforum.nl -> Rechtshulp

Tijden zijn in GMT + 2 uur

Pagina 1 van 1

© 2003 - 2005 Rechtenforum.nl