HBO Recht: carrièreperspectieven
Selecteer berichten van
# tot #
Afdrukken
Ga naar pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6  Volgende  Laat alle berichten zien
Rechtenforum.nl -> Stage / Praktijk ervaringen

#1: HBO Recht: carrièreperspectieven Auteur: Eva BerichtGeplaatst: ma 01 nov 2004 17:13
    —
Kan iemand die HBO Recht doet even aan mij vertellen wat je allemaal precies voor juridische functies kan vervullen na het behalen van je diploma..??

Moderatie: als nieuw onderwerp

#2:  Auteur: marcel BerichtGeplaatst: ma 01 nov 2004 22:04
    —
Alle juridische functies m.u.v. de togaberoepen ( pleitend advocaat, OvJ, rechter, notaris)

#3:  Auteur: Farah BerichtGeplaatst: di 02 nov 2004 0:08
    —
Is dat zo? haha ik weet daar niet eens zoveel over Embarassed Vandaar dat ik echt master moet behalen!! Dan heb ik wat meer kansen op de arbeidsmarkt denk ik, toch? Smile

#4:  Auteur: marcel BerichtGeplaatst: vr 05 nov 2004 14:46
    —
ligt eraan wat voor soort loopbaan je in gedachte hebt. Werken bij een commercieel bedrijf vereist lang niet altijd een master. Zelf wil ik na mijn HBO gaan werken, en de master in deeltijd halen. ( Tja niet iedereen heeft een zak met geld op de plank liggen he Wink )

Laatst aangepast door marcel op ma 08 nov 2004 5:04, in totaal 1 keer bewerkt

#5:  Auteur: Farah BerichtGeplaatst: vr 05 nov 2004 21:40
    —
Tja ik zie werken bij een commercieel bedrijf niet echt als mijn droombaantje. Zou toch liever een togaberoep willen natuurlijk...Al weet ik nog niet welke, ik moet eerst zien te ontdekken OF die mogelijkheid op een togaberoep er wel bestaat voor mij!! Confused

#6:  Auteur: marcel BerichtGeplaatst: ma 08 nov 2004 5:03
    —
Daarover wordt momenteel nog driftig gediscussieerd door alle partijen. Komen ze wel uit.

#7:  Auteur: Farah BerichtGeplaatst: ma 08 nov 2004 16:45
    —
Hopelijk brengt het iets gunstigs met zich mee voor HBO-Rechtenstudenten!! Pray

#8:  Auteur: Eva BerichtGeplaatst: ma 08 nov 2004 20:29
    —
Het lijkt me niet dat ze toga-beroepen open gaan stellen voor HBO-studenten... Rolling Eyes

#9:  Auteur: Sovereign BerichtGeplaatst: ma 08 nov 2004 20:41
    —
Eva schreef:
Het lijkt me niet dat ze toga-beroepen open gaan stellen voor HBO-studenten... Rolling Eyes
De brandende vraag is of een WO-bachelor vereist is voor het uitoefenen van een toga beroep na het voltooien van een WO-master. In januari weten we denk ik meer. Laughing

#10:  Auteur: flowerxxx BerichtGeplaatst: wo 19 okt 2005 16:32
    —
Nog even wachten hoet het gaat lopen met het civiel effect (nog om een togaberoep uit te oefenen.

Zoals het er nu uitziet moet je straks je master halen en voor de togaberoepen nog extra vakken op de universiteit doen.

Maar de commissie Hoekstra doet daar volgend jaar uitspraak over. De Orde en Raad voor de Rechtspraak hebben al wel aangegeven dat er voor de goede mensen mogelijkheden zijn maar dan met aanvullingen en extra eisen bij de toelating.

Op mijn opleiding kon bijna iedereen een stageplaats vinden en een aantal van vorig jaar zijn inmiddels ook aangenomen of hebben al werk gevonden. Het is afwachten hoe de vraag straks is. Maar naar mensen van de MER en SJD is ook voldoende vraag en die opleidingen hebben veel raakvlakken

#11:  Auteur: marcel BerichtGeplaatst: vr 21 okt 2005 15:33
    —
flowerxxx schreef:
Zoals het er nu uitziet moet je straks je master halen en voor de togaberoepen nog extra vakken op de universiteit doen.

Maar de commissie Hoekstra doet daar volgend jaar uitspraak over. De Orde en Raad voor de Rechtspraak hebben al wel aangegeven dat er voor de goede mensen mogelijkheden zijn maar dan met aanvullingen en extra eisen bij de toelating.


Voor de volledigheid: Naast de mater EN het schakeljaar dus he!

#12:  Auteur: Vince BerichtGeplaatst: do 17 mei 2007 18:00
    —
Als ik het goed begrijp moet je eerst je HBO rechten volledig afronden, daarna je Master halen en daarna kan je dus ( mits dat je streven is ) in aanmerking komen voor een studie tot rechter.

#13:  Auteur: bona fides BerichtGeplaatst: do 17 mei 2007 18:03
    —
Nee, met HBO-recht plus een HBO- of WO-master heb je normaal gesproken nog niet voldaan aan de eisen voor het civiel effect. Blijkbaar kun je op sommige universiteiten een schakeljaar volgen (tussen HBO-recht en WO-MA in denk ik) om dat defect op te heffen. Het fijne weet ik er niet van.

#14:  Auteur: tikSimone BerichtGeplaatst: do 17 mei 2007 21:36
    —
Het schakeljaar betreft alleen de aansluiting tussen HBO en WO, voor zover mij bekend. Wil je civiel effect behalen, dan moet je extra vakken doen. In dat geval kun je net zo goed al direct na de P overstappen.

#15:  Auteur: StevenK BerichtGeplaatst: do 17 mei 2007 21:47
    —
Vince schreef:
Als ik het goed begrijp moet je eerst je HBO rechten volledig afronden, daarna je Master halen en daarna kan je dus ( mits dat je streven is ) in aanmerking komen voor een studie tot rechter.

Het vereiste voor de togaberoepen is dat je 'civiel effect' hebt.

En daarvoor is vereist, kort gezegd, dat 200 ec punten juridische vakken op universitair niveau hebt *en* dat je alle procesrechtvakken hebben gedaan *of* dat je notarieel recht hebt gedaan met daarbij strafrecht + strafprocesrecht.

De enige manier om zonder omwegen je civiel effect te krijgen is daardoor om direct na je HBO propedeuse over te stappen.



Rechtenforum.nl -> Stage / Praktijk ervaringen

Tijden zijn in GMT + 2 uur

Ga naar pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6  Volgende  Laat alle berichten zien
Pagina 1 van 6

© 2003 - 2005 Rechtenforum.nl