Symposium Gerechtelijke dwalingen
Selecteer berichten van
# tot #
Afdrukken

Rechtenforum.nl -> Agenda

#1: Symposium Gerechtelijke dwalingen
15-3-2007
Auteur: de Webmeester
BerichtGeplaatst: ma 12 mrt 2007 23:50
    —
De Puttense moordzaak en de Schiedammer parkmoord hebben aangetoond dat het Nederlandse rechtsstelsel vatbaar is voor gerechtelijke dwalingen. Hier houdt het niet op; op dit moment liggen er een aantal zaken, waaronder die van Lucia de B., bij de commissie evaluatie afgesloten strafzaken voor onderzoek naar manco's in de opsporing en vervolging.

Simon van der Aa, vereniging voor strafrecht en criminologie uit Groningen, organiseert op 15 maart a.s. het symposium "Gerechtelijke dwalingen - over herstel van justitiële missers". Het symposium vindt plaats in Huis de Beurs en vangt aan om 13:00 uur.

Is het huidige herzieningsmodel zelf toe aan herziening? Dit is de centrale vraag die aan de orde komt op het symposium. Verschillende interessant gastsprekers zullen, vanuit verschillende invalshoeken, een lezing verzorgen over dit vraagstuk, o.a. prof.mr.dr. G.G.J. Knoops (gerenommeerd strafrechtadvocaat), mr. F.H. Koster (vice-president Hoge Raad) en dr. H. Israëls (rechtspsycholoog).

Kaarten kosten 4 euro en zijn te bestellen door te mailen naar symposium@simonvanderaa.nl. Zie voor meer informatie www.simonvanderaa.nl




Rechtenforum.nl -> Agenda

Tijden zijn in GMT + 2 uur

Pagina 1 van 1

© 2003 - 2005 Rechtenforum.nl