ILC (International Law Commission) vraagje
#1: ILC (International Law Commission) vraagje Auteur: stephan
Geplaatst: di 15 aug 2006 18:47
Voor het vak internationaal publiekrecht moet ik een herkansing doen. Nu lees ik het allemaal door en kom ik de afkorting ilc tegen, nu kan ik hier helemaal geen verdragstekst van vinden in mijn wettenbundel. Iemand enig idee onder wat voor naam deze tekst schuil zou kunnen gaan?
Helaas heb ik hem wel nodig voor het tentamen, want daar komt hij gewoon in voor, getuige onderstaand antwoord op een oefententamen
Zorgvuldigheidsplicht (Due dillegence, Corfu Channel, Iran Hostages case [één van de twee zaken tenminste noemen). Plicht rust op de staat. Nalaten is toerekenbaar aan de staat (tenzij force majeure (art. 23 ILC), maar daar wordt niets over gezegd in de casus (en is ook moeilijk voorstelbaar zeker gezien het feit dat de Binnenlandse Veiligheidsdienst van de plannen op de hoogte was).
|
#2: Auteur: tikSimone
Geplaatst: di 15 aug 2006 18:57
Dat internationaal aansprakelijkheidsverdrag. Eh ... naam schiet me even niet te binnen. Kijk maar even in je boek bij staatsaansprakelijkheid.
|
#3: Auteur: stephan
Geplaatst: di 15 aug 2006 19:03
Bedankt, ik heb hem gevonden het is:
Responsibility of States for internationally wrongful acts (2001)
Maar weer verder leren dan , hoe komen ze trouwens aan de afkorting ILC?
Responsibility of States for internationally wrongful acts (2001)?
|
#4: Auteur: bona fides
Geplaatst: di 15 aug 2006 21:53
stephan schreef: | hoe komen ze trouwens aan de afkorting ILC? |
Wie heeft de titel van dit onderwerp bedacht?
|
#5: Auteur: tikSimone
Geplaatst: di 15 aug 2006 23:07
Stephan komt daar waarschijnlijk op door het in het modelantwoord genoemde Quote: | (tenzij force majeure (art. 23 ILC) | De uitleg van de afkorting in het onderwerp van dit topic klopt namelijk.
|
#6: Auteur: Volento Deo
Geplaatst: di 15 aug 2006 23:52
Ook voor het eerst denk ik dat iemand al een antwoord geeft op zijn/haar eigen vraag voordat de vraag gesteld is
|
#7: Auteur: tikSimone
Geplaatst: wo 16 aug 2006 8:34
Nee, want die commissie is wat anders dan het verdrag waar naar gevraagd wordt. Ik snap heel goed goe TS op de vraag kwam.
|
#8: Auteur: Volento Deo
Geplaatst: wo 16 aug 2006 9:40
Dus ILC is én International Law Commission én Responsibility of States for internationally wrongful acts???
Ik volg het niet meer
|
#9: Auteur: tikSimone
Geplaatst: wo 16 aug 2006 9:47
Nee, volgens mij staat het verkeerd in het modelantwoord.
|
#10: Auteur: StevenK
Geplaatst: wo 16 aug 2006 9:48
tikSimone schreef: | Dat internationaal aansprakelijkheidsverdrag. Eh ... naam schiet me even niet te binnen. Kijk maar even in je boek bij staatsaansprakelijkheid. |
Is dat niet iets met 'International Liability Convention' ?
|
#11: Auteur: tikSimone
Geplaatst: wo 16 aug 2006 9:53
#12: Auteur: Volento Deo
Geplaatst: wo 16 aug 2006 9:56
tikSimone schreef: | Is dat een verdrag, dan? |
con·ven·tie (de ~ (v.), ~s)
1 internationale overeenkomst => verdrag
|
#13: Auteur: StevenK
Geplaatst: wo 16 aug 2006 9:57
tikSimone schreef: | Is dat een verdrag, dan? |
Geen flauw idee, maar het klonk wel redelijk
Google kent diverse International Liability Conventions.
|
#14: Auteur: Volento Deo
Geplaatst: wo 16 aug 2006 10:11
Komt in ieder geval wel overeen met de afkorting ILC
|
#15: Auteur: M
Geplaatst: wo 16 aug 2006 10:55
Force majeur is een onderwerp geweest van de International Law Commission en neergelegd in een artikel 23.
Zie hier mbt het voorstel
|
|