Gebruikersnaam:   Wachtwoord:   Gratis Registreren | Wachtwoord vergeten? Blog
Rechtenforum.nl
Rechtenforum.nl Rechtenforum.nl
 
Controle paneel
Registreren Registreren
Agenda Agenda
Help Help
Zoeken Zoeken
Inloggen Inloggen

Partners
Energie vergelijken
Internet vergelijken
Hypotheekadviseur
Q Scheidingsadviseurs
Vergelijk.com

Rechtsbronnen
Rechtspraak
Kamervragen
Kamerstukken
AMvBs
Beleidsregels
Circulaires
Koninklijke Besluiten
Ministeriële Regelingen
Regelingen PBO/OLBB
Regelingen ZBO
Reglementen van Orde
Rijkskoninklijke Besl.
Rijkswetten
Verdragen
Wetten Overzicht

Wettenbundel
Awb - Algm. w. best...
AWR - Algm. w. inz...
BW Boek 1 - Burg...
BW Boek 2 - Burg...
BW Boek 3 - Burg...
BW Boek 4 - Burg...
BW Boek 5 - Burg...
BW Boek 6 - Burg...
BW Boek 7 - Burg...
BW Boek 7a - Burg...
BW Boek 8 - Burg...
FW - Faillissement...
Gemw - Gemeente...
GW - Grondwet
KW - Kieswet
PW - Provinciewet
WW - Werkloosheid...
Wbp - Wet bescherm...
IB - Wet inkomstbel...
WAO - Wet op de arb..
WWB - W. werk & bij...
RV - W. v. Burgerlijk...
Sr - W. v. Strafrecht
Sv - W. v. Strafvor...

Visie
Werkgevers toch ...
Waarderingsperik...
Het verschonings...
Indirect discrim...
Een recht op ide...
» Visie insturen

Rechtennieuws.nl
Loods mag worden...
KPN bereikt akko...
Van der Steur wi...
AKD adviseert de...
Kneppelhout beno...
» Nieuws melden

Snellinks
EUR
OUNL
RuG
RUN
UL
UM
UU
UvA
UvT
VU
Meer links

Rechtenforum
Over Rechtenforum
Maak favoriet
Maak startpagina
Mail deze site
Link naar ons
Colofon
Meedoen
Feedback
Contact

Recente topics
Force justice ...
Volkshuisevest...
Psychiatrie
Seeking CIPD a...
kan zakelijk h...

Carrière
Boekel De Nerée
CMS DSB

Content Syndication


 
Het is nu ma 16 jun 2025 2:33
Bekijk onbeantwoorde berichten

Tijden zijn in GMT + 2 uur

Problemen met vader na echtscheiding
Moderator: Moderator Team

 
Plaats nieuw bericht   Plaats reactie Pagina 1 van 1
Printvriendelijk | E-mail vriend(in) Vorige onderwerp | Volgende onderwerp  
Auteur Bericht
Patricia20

Patricia20

Leeftijd: 38
Geslacht: Vrouw
Sterrenbeeld: Weegschaal
Studieomgeving (BA): UL
Studieomgeving (MA): UL
Berichten: 554


BerichtGeplaatst: di 17 apr 2007 20:05    Onderwerp: Problemen met vader na echtscheiding Reageer met quote Naar onder Naar boven

Mijn ouders zijn zeven jaar geleden gescheiden. Sindsdien heb ik nauwelijks contact met hem en is mijn relatie met hem ernstig verstoord. Bij de scheiding hebben mijn ouders afgesproken dat hij geen alimentatie hoefde te betalen in ruil voor het opzich nemen van de schulden die in het huwelijk zijn onstaan. Echter moet mijn vader volgens de IB-groep wel meebetalen aan mijn studiekosten. Dat weigert hij want hij wil niets meer met mij te maken. Op het moment weet ik zelfs niet eens waar hij woont. Het probleem is nu dat de bijdrage van mijn vader bovenop mijn studieschuld komt. Ik heb al een verzoek ingediend om zijn inkomen buiten beschouwing te laten maar dat is afgewezen. Met als argument dat het conflict tussen mij en mijn vader niet als onoplosbaar wordt beschouwd.

Nou is mijn vraag kennen mensen dit probleem en zoja wat hebben jullie er aan gedaan, of wat kan ik doen? Ik wil zelf ook niks meer met hem te maken hebben omdat hij mij meerdere malen heel erg heeft gekwetst.
Bekijk profiel Stuur privé bericht
Michèle
Moderator
Michèle

Leeftijd: 43
Geslacht: Vrouw
Sterrenbeeld: Ram
Studieomgeving (BA): EUR

Berichten: 3307


BerichtGeplaatst: di 17 apr 2007 20:36    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

Hey Patricia,

ik ken dit probleem. Mijn oplossing was: kiezen voor onafhankelijkheid en een hogere schuld daarbij voor lief nemen.

De IB heeft wel een potje voor studenten met weigerachtige ouders. Is dat niet wat anders dan het verzoek om zijn inkomen buiten beschouwing te laten?
Misschien ook niet, aangezien de IB in zijn wijsheid heeft besloten dat jij het best kunt bijleggen met je pa. Evil or Very Mad

Als je daar geen tegemoetkoming uit krijgt, vrees ik dat je óf je verlies moet nemen óf je vader voor de rechter moet slepen. Needless to say dat dat laatste waarschijnlijk een groter verlies zou betekenen, op alle fronten.

In ieder geval heel veel sterkte gewenst. Smile
_________________
www.breiwinkeltje.nl
Very Happy
Bekijk profiel Stuur privé bericht
tikSimone

tikSimone

Leeftijd: 59
Geslacht: Vrouw
Sterrenbeeld: Waterman
Studieomgeving (BA): EUR
Studieomgeving (MA): EUR
Berichten: 12147


BerichtGeplaatst: di 17 apr 2007 23:42    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

Patricia, is afgesproken dat er ook geen kinderalimentatie moet worden betaald in ruil voor het aflossen van de schulden? Want anders heeft je vader de gewone onderhoudsplicht tot je 21e.

Maar waarop baseert de IB-groep de bewering dat het probleem tussen jou en je vader niet als onoplosbaar wordt beschouwd? Op de IB-groep site lees ik namelijk als voorwaarde:

Quote:
Voorwaarde daarvoor is dat de ouders (of één van hen) weigeren de ouderbijdrage te verstrekken en dat er sprake is van een ernstig en onverzoenlijk conflict of dat je sinds je twaalfde jaar geen wezenlijk contact met ze hebt gehad.


Het lijkt me toe dat jij daar aan voldoet, ook qua tijdsduur. En als ik de
folder lees onder de categorie "gescheiden", dan ligt het toch niet zo ingewikkeld? Ik ben dus heel erg benieuwd naar de onderbouwing van de IB-groep.

Wanneer is je verzoek afgewezen? Als dat kort geleden is en je zit nog binnen de termijn, dien dan in elk geval een bezwaarschrift in.

En over wat Michele nog schrijft:
Quote:
Als je daar geen tegemoetkoming uit krijgt, vrees ik dat je óf je verlies moet nemen óf je vader voor de rechter moet slepen. Needless to say dat dat laatste waarschijnlijk een groter verlies zou betekenen, op alle fronten.
Dat verlies lijkt me al geleden, voor zover er van verlies sprake zou zijn.
_________________
Nait soez'n, moar doun!
Bekijk profiel Stuur privé bericht
Bekijk de homepage
mieke2

mieke2

Leeftijd: 72
Geslacht: Vrouw
Sterrenbeeld: Steenbok


Berichten: 305


BerichtGeplaatst: wo 18 apr 2007 9:43    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

Patricia,
In m'n eigen familie heeft een vrijwel identiek probleem gespeeld. Maar daar zijn we er door veel praten en overleg met de IB-Groep toch uitgekomen. Dus geef de moed niet op!
En dien inderdaad, zoals Simone al zei, een gemotiveerd bezwaarschrift in. Wat nu is afgewezen, is je verzoek om het inkomen van je vader buiten beschouwing te laten. ("Met als argument dat het conflict tussen mij en mijn vader niet als onoplosbaar wordt beschouwd.") Ik ben geen juriste, maar die motivatie komt op mij onmiddellijk als oneigenlijk over. Het IBG is niet aangesteld als psycholoog-deskundige over de familierelaties tussen studenten en hun ouders. En omdat jij helaas niet de eerste en de enige bent met dit probleem, is de slappe motivatie van de IBG nog kwalijker. Ze hebben financiële reserves (fondsen, potjes) voor dergelijke problemen, en niet het minste recht om die jou te onthouden zonder degelijk onderzoek.

Een andere vraag is of je inderdaad 20 bent intussen (zoals je forumnaam aan lijkt te geven), en hoe lang je al studeert. Want de onderhoudsplicht van je vader duurt dan in ieder geval niet zo heel lang meer. En daarmee de periode waarover de IBG in principe met zijn inkomen rekening hoort te houden.

Een tip: vraag eventueel om een ander contactpersoon bij de IBG. Liefst een chef van zo'n afdeling.
In ons geval (met een telefonisch contactpersoon) was het eerst "Nee, het was onmogelijk". Met doorpraten en er de wet (en de géést van de wet) bij te halen, veranderde die IBG'er de eisen en moest eerstens bewezen worden dat er sprake was van een echtscheiding, en al die onzin meer. Dat betekende o.a. het volgende produceren: kopie echtscheidingsvonnis (nergens meer te vinden....) of gewaarmerkt afschrift inschrijving echtscheiding bij de woongemeente destijds; verklaring van huisarts(en) omtrent ontbreken van contact al jarenlang; idem verklaringen van bezochte scholen, eventueel geconsulteerde specialisten als bijv. psycholoog of psychotherapeut, maatschappelijk werk e.d.; en het rijtje ging nog verder van bewijzen dat je de waarheid sprak.

Dat werden we zat. Want in ons geval was de scheiding veel langer geleden uitgesproken en je wilt niet moeten gaan lopen "venten" met je echtscheiding om mensen tot verklaringen te bewegen om überhaupt een ingang bij de IBG te krijgen. En nog veel minder als het om een vader gaat die zich nooit of te nimmer iets aan z'n kind gelegen heeft willen laten liggen.
De behandeling bij de IBG (en alles telefonisch!) leek veel te willekeurig voor zo'n groot instituut. 't Was de ene keer dit, en de andere keer dat. Uit de links van Simone blijkt ook hier dat dat helemaal niet kan, natuurlijk. Regels zijn regels, en de regels zijn vastgelegd. Dus toen vriendelijk doch zeer beslist gevraagd om te woord te worden gestaan door een meerdere. Die verwees naar een IBG-steunpunt in de universiteitsstad zelf waar het om ging. (Heb je dat al eens gedaan, er persoonlijk langsgaan?) Daar zijn we heengegaan en toen waren de problemen gauw afgelopen. De toen toegekende beurs wordt geen studieschuld. En hetzelfde hoort te gebeuren in jouw geval.

Laat je nog even weten hoe het verder gaat?
Of als je hulp wilt hebben hier bij het formuleren van een bezwaarschrift?


groetjes en sterkte
Bekijk profiel Stuur privé bericht
Patricia20

Patricia20

Leeftijd: 38
Geslacht: Vrouw
Sterrenbeeld: Weegschaal
Studieomgeving (BA): UL
Studieomgeving (MA): UL
Berichten: 554


BerichtGeplaatst: wo 18 apr 2007 19:52    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

Bedankt allemaal voor de reacties. Het probleem is een beetje dat dat verzoek al een aantal maanden geleden is afgewezen en ik op dat moment geen mogelijkheden zag voor een gegrond bezwaarschrift. Nu jullie het zo zeggen had ik zeker aan een ondeugdelijke motivering moeten denken. Momenteel hoeft hij ook niks te betalen want hij zit in het WSNP maar aanstaande september komt hij daaruit en dan moet hij zo goed als zeker wel meebetalen.

Ondanks dat hij geen bijdrage hoeft te leveren heeft zijn inkomen wel invloed op mijn aanvullende beurs. Ik krijg niet meer het maximale en mijn moeder verdient nou niet bepaald een wereld salaris.

Wat kan ik nu het beste doen??
Bekijk profiel Stuur privé bericht
tikSimone

tikSimone

Leeftijd: 59
Geslacht: Vrouw
Sterrenbeeld: Waterman
Studieomgeving (BA): EUR
Studieomgeving (MA): EUR
Berichten: 12147


BerichtGeplaatst: wo 18 apr 2007 21:40    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

Nieuw verzoek indienen en vragen om met terugwerkende kracht toch rekening te houden met het gegeven dat er:
- een onherstelbare breuk is tussen jullie
- vader niet wil betalen omdat vader al jarenlang helemaal niks meer met je te maken wil hebben
- er al die jaren (noem het aantal) ook geen contact is geweest
- vader vanwege die WSNP helemaal geen inkomen had zoals dat lijkt (integendeel!).

Dat zou ik doen.
_________________
Nait soez'n, moar doun!
Bekijk profiel Stuur privé bericht
Bekijk de homepage
mieke2

mieke2

Leeftijd: 72
Geslacht: Vrouw
Sterrenbeeld: Steenbok


Berichten: 305


BerichtGeplaatst: wo 18 apr 2007 21:59    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

tikSimone schreef:

Nieuw verzoek indienen en vragen om met terugwerkende kracht


Hulde!
Dat kan inderdaad bij de IBG: met terugwerkende kracht.

Was 't even vergeten.... Embarassed
Bekijk profiel Stuur privé bericht
tikSimone

tikSimone

Leeftijd: 59
Geslacht: Vrouw
Sterrenbeeld: Waterman
Studieomgeving (BA): EUR
Studieomgeving (MA): EUR
Berichten: 12147


BerichtGeplaatst: do 19 apr 2007 7:50    Onderwerp: Reageer met quote Naar onder Naar boven

Ik wist helemaal niet dat dat kon (het lijkt me overigens wel logisch), maar je moet gewoon nooit opgeven. Mr. Green
_________________
Nait soez'n, moar doun!
Bekijk profiel Stuur privé bericht
Bekijk de homepage
Berichten van afgelopen:   
Plaats nieuw bericht   Plaats reactie Pagina 1 van 1

Tijden zijn in GMT + 2 uur


Wie zijn er online?
Leden op dit forum: Geen

U mag geen nieuwe onderwerpen plaatsen
U mag geen reacties plaatsen
U mag uw berichten niet bewerken
U mag uw berichten niet verwijderen
U mag niet stemmen in polls

Ga naar:  



Home | Over Rechtenforum.nl | Agenda | Visie | Downloads | Links | Mail deze site | Contact

Sites: Rechtennieuws.nl | Jure.nl | Maxius.nl | Parlis.nl | Rechtenforum.nl | Juridischeagenda.nl | Juridica.nl | MijnWetten.nl | AdvocatenZoeken.nl

© 2003 - 2018 Rechtenforum.nl | Gebruiksvoorwaarden | Privacyverklaring | RSS feeds