Weigering afgeven van persoonlijke goederen
Selecteer berichten van
# tot #
Afdrukken

Rechtenforum.nl -> Burgerlijk recht

#1: Weigering afgeven van persoonlijke goederen Auteur: Drente BerichtGeplaatst: ma 02 jan 2006 17:17
    —
Na 9 jaar te hebben samengewoond (geen samenlevingscontract) heeft de man de relatie beeindigd, de vrouw is in de (koop)woning blijven wonen totdat deze zou zijn verkocht. Na ca. 3 maanden heeft de vrouw na veel (verbaal) geweld de woning, samen met hun beider dochtertje overhaast verlaten, met achterlating van al haar persoonlijke spullen, zoals kleding, sieraden e.d. De omgangsregeling met hun dochtertje verloopt redelijk, echter haar persoonlijke spullen heeft de vrouw (na ruim 2 maanden !) nog steeds niet.
1. Kan de man (blijven) weigeren deze goederen af te geven ?
2. Wat te doen om deze toch op korte termijn te verkrijgen ?

#2:  Auteur: blackdiamond BerichtGeplaatst: vr 20 jan 2006 22:37
    —
De vrouw moet een advocaat zoeken. Dan gewoon lekker een kort geding starten tegen die man en dan een dwangsom vorderen voor elke dag dat hij ingebreke blijft de spullen af te geven. Helpt dat niet dan legt een deurwaarder beslag op zijn spullen nadat dwangsommen zijn opgeeist. Primair wordt afgifte van de zaken gevorderd.

Lukt dat nog steeds niet, dan zou de vrouw kunnen overdenken om een nieuwe procedure te starten tegen de man waarbij zij gijzeling gaat vorderen. Het eerste vonnis (die met de veroordeling tot afgifte van de spullen) kan uitvoerbaar verklaard worden bij lijfsdwang. Dit houdt in dat als dit tot een veroordeling leidt, de man wordt opgepakt en voor enkele dagen in het huis van bewaring mag verblijven totdat hij zich heeft gehouden aan zijn "prestatie" ofwel teruggave van de zaken.

#3:  Auteur: Drente BerichtGeplaatst: zo 22 jan 2006 17:08
    —
Bedankt voor dit duidelijke advies, het eerste is al gebeurd, het tweede gaan we ons op beraden.



Rechtenforum.nl -> Burgerlijk recht

Tijden zijn in GMT + 2 uur

Pagina 1 van 1

© 2003 - 2005 Rechtenforum.nl