vrijlaten op borgtocht
Selecteer berichten van
# tot #
Afdrukken

Rechtenforum.nl -> Strafrecht

#1: vrijlaten op borgtocht Auteur: passat BerichtGeplaatst: ma 10 sep 2012 23:16
    —
Kan een gedetineerde op borgtocht vrijgelaten wordt tot de zitting hogerberoep?
Wanneer is dit niet mogelijk?

#2:  Auteur: marja.verstralen BerichtGeplaatst: di 11 sep 2012 9:40
    —
Ja, volgens mij wel.
Zie voor de voorwaarden art. 80 Wetboek van Strafvordering. 'Borgtocht' = schorsing van de voorlopige hechtenis onder geldelijke zekerheidstelling.

Schorsing kan ambtshalve door de rechter, op vordering van het OM, of op verzoek van der verdachte verleend worden. Het verzoek van de verdachte moet met redenen zijn omkleed (lid 1).

Onder de voorwaarden vallen in ieder geval de voorwaarden van lid 2. Dus, de verdachte moet zich niet onttrekken aan tenuitvoerlegging van de voorlopige hechtenis, als de schorsing wordt opgeheven. En, de verdachte moet zich niet aan tenuitvoerlegging van de straf onttrekken.

Als de verdachte bereid is hieraan mee te werken, kan de schorsing worden bevolen. Is de verdachte niet bereid hieraan mee te werken, dan kan de schorsing niet worden bevolen.


Met vriendelijke groet,

Marja



Rechtenforum.nl -> Strafrecht

Tijden zijn in GMT + 2 uur

Pagina 1 van 1

© 2003 - 2005 Rechtenforum.nl