Vormfoutje?
#1: Vormfoutje? Auteur: Mexx
Geplaatst: ma 07 feb 2011 23:38
Goeiedag,
30 juni jl. ben ik gecontroleerd in een Arriva Trein. Als student ben ik gewoon in het bezit van een studenten week OV, maar toch was er iets fout gegaan, en heeft de conducteur hem niet correct kunnen lezen.
Mij werd toen een boete gegeven, met de uitleg dat ik dan gewoon naar het hoofdkantoor kon gaan en daar alsnog mij chipkaart kon laten lezen. Gelijk de volgende dag er heen geweest om de boete kwijt te laten schelden. Hier werd mijn chipkaart wel correct gelezen, waarna mij werd verteld dat alles geregeld zou worden en ik de boete niet hoefde te betalen. Mij werd ook nog een bewijs gegeven van het feit dat ik er ben geweest en dat ik op dat moment een week OV bezat.
Hoewel mij verteld was dat alles geregeld zou worden, kreeg ik twee weken na dato een herinnering aan mijn broek om die boete toch te betalen. Ik ben toen nogmaals naar het hoofdkantoor geweest met mijn bewijs. Weer werd mij verteld dat ik de herinnering kon negeren en dat alles geregeld zou worden. Vervolgens werden mij toch nog herhaaldelijk herinneringen gestuurd, waarop ik met mailtjes heb geantwoord. (Aan Arriva en hun deurwaarderskantoor.) Op deze mailtjes werd wel door het deurwaarderskantoor gereageerd maar nooit door Arriva.
Nu is het dus zover gekomen dat ik naar de rechtszaal moet. Ik was er altijd van overtuigd dat de fout bij Arriva lag en dat ik dus best sterk stond. Maar nu ik moet voorkomen begin ik te twijfelen?
Does Arriva have a case?
Hartelijk dank.
|
#2: Auteur: hilde12
Geplaatst: ma 07 feb 2011 23:47
Hoezo vormfout?
Denk meer communicatiefout..
Quote: | Mij werd ook nog een bewijs gegeven van het feit dat ik er ben geweest en dat ik op dat moment een week OV bezat. |
Dit wel meenemen naar de rechtzaal.
(Dan ga ik er wel vanuit dat je voor moet komen voor deze bekeuring)
|
#3: Auteur: woutb
Geplaatst: di 08 feb 2011 0:25
Deurwaarderskantoor? Dat vind ik vreemd. Als ik me niet vergis, heb je een bekeuring gehad op basis van artikel 70 lid 1 van de wet personenvervoer:
Quote: | Artikel 70
1.Het is verboden zonder hiervoor geldig vervoerbewijs gebruik te maken van het openbaar vervoer, alsmede, voor zover de vervoerder zulks duidelijk kenbaar heeft gemaakt, van de daartoe behorende voorzieningen. |
Dit is volgens artikel 101 een overtreding:
Quote: | Artikel 101
1.Niet naleving van de artikelen 70 tot en met 73, alsmede – voor zover aangeduid als strafbare feiten – het bepaalde krachtens de artikelen 74, tweede lid, en 104, aanhef en onderdelen a en b, is een overtreding en wordt gestraft met een hechtenis van ten hoogste twee maanden of een geldboete van de tweede categorie. |
Op de eerste acceptgiro die je thuis hebt ontvangen, staat als het goed is of het gaat om een transactievoorstel, een strafbeschikking of een muldertransactie. Dit zijn, samen met naheffingen parkeerbelasting, de soorten bekeuringen die we kennen in Nederland. Ik ga er van uit dat het gaat om een strafbeschikking, controleer dit even.
Heb je geen formeel bezwaar aangetekend bij het openbaar ministerie binnen de termijn zoals die in de brief is vermeld, dan is de bekeuring onherroepelijk geworden: het laten verstrijken van de termijn geeft aan dat je niet in bezwaar gaat tegen de bekeuring. Dit staat ook uitgelegd in de eerste brief die je hebt ontvangen. Is het inderdaad een strafbeschikking, dan is het jammer maar helaas: er is nu geen mogelijkheid meer om onder de straf uit te komen.
Was het een transactievoorstel geweest, dan was je tweede brief een dagvaarding voor de rechter geweest en geen aanmaning.
Een laatste mogelijkheid is dat de conducteur je de mogelijkheid heeft gegeven om een vervangend vervoerbewijs te kopen, met een fikse verhoging. Het gaat hier dus niet om een bekeuring, maar om een civielrechtelijk traject. Hoe dat werkt, zal in de vervoersvoorwaarden van Arriva te lezen zijn.
|
#4: Auteur: woutb
Geplaatst: di 08 feb 2011 0:28
Mmm, nou heb ik bijna alle opties uitgelegd en lees ik de vraag weer opnieuw. Zo te zien gaat het inderdaad om de laatste uitwerking: het civielrechtelijke traject. Gewoon het bewijsje meenemen naar de rechtbank inderdaad en je hele verhaal doen. En print ook even alle verstuurde en ontvangen emails uit en neem die ook mee.
|
#5: Auteur: Mexx
Geplaatst: wo 09 feb 2011 16:18
Het gaat inderdaad om artikel 70. Hartelijk dank voor je hulp, erg duidelijk!
|
|