De nieuwe kinderporno-partij
Selecteer berichten van
# tot #
Afdrukken

Rechtenforum.nl -> Actualiteiten

#1: De nieuwe kinderporno-partij Auteur: Marco S BerichtGeplaatst: di 30 mei 2006 16:01
    —
Quote:
Onafhankelijk Kamerlid Wilders wil een verbod op de nieuwe politieke partij Naastenliefde, Vrijheid en Diversiteit (NVD). De partij, die voortkomt uit de pedofielenbeweging, streeft onder meer naar legalisatie van kinderporno en van seks tussen volwassenen en kinderen. Wilders vraagt aan de ministers Donner van Justitie en Remkes van Binnenlandse Zaken te onderzoeken of een partij 'met dergelijke ziekelijke ideeën' al kan worden ontbonden voor ze daadwerkelijk wordt opgericht. Het is de bedoeling van de initiatiefnemers dat de NVD morgen officieel het levenslicht ziet. Volgens een van de oprichters worden alle pedofielen 'over één kam geschoren' en 'doodgezwegen'


Vinden jullie hier van? Ik ben absoluut tegen een dergelijke partij. Als je de standpunten hoort merk je echt dat het amateurs zijn(meer uitgeven, minder belastingen) en nog erger(waar het natuurlijk om draait), vieze mensen.
Overigens heb ik ook nog wat technische vraagtekens:
1
Quote:
kan worden ontbonden voor ze daadwerkelijk wordt opgericht
Hoe doe je dat?? Wink
2 Zou het OM ogv art. 2:20 de rechter verzoeken om de partij te ontbinden?
3 Welke notaris zou een dergelijke akte tot oprichting willen opstellen en passeren? Dit, in het licht van art. 3 lid 2 Wet op het notarisambt.
4 Hoe verhouden de bezwaren zich met het recht op vrijheid van vereniging/meningsuiting/actief kiesrecht?[/quote]

#2:  Auteur: Duch BerichtGeplaatst: di 30 mei 2006 16:19
    —
Ik vind het pertinent onjuist om de initiatiefnemers te bestempelen tot 'vieze mensen.' Je kan hun ideeën pervers vinden, maar dat betekent niet dat deze mensen 'vies' zouden zijn. Ik zou ze eerder ziek willen noemen. Maar dat komt omdat ik pedofiele neigingen (wellicht klinisch gezien ten onrechte) een psychische ziekte vind.

Wat ik wel verwerpelijk vind is dat er gesproken wordt over rechten van kinderen terwijl niemand seieus kan beweren dat kinderen nu ten onrechte in hun mogelijkheden beperkt worden. Ze willen natuurlijk zelf niet meer strafbaar zin als ze toegeven aan hun verlangens. Maar dat is iets heel anders dan kinderen meer rechten geven.

Ik denk niet dat een partij opgeheven kan worden voordat die bestaat. Dat lijkt me erg onlogisch. Een eenmaal opgerichte partij kan wellicht verboden worden, maar ook daarmee moet men terughoudend zijn. Vrijheid van meningsuiting is belangrijk, en het moet gewoon mogelijk zijn te betogen dat iets niet langer strafbaar zou moeten zijn. Het pleiten voor het uit de criminele sfeer halen van een bepaalde gedraging is het probleem niet. Dat moet kunnen. Maar dat doen wara het gaat om pedofilie, en nog wel onder de noemer 'rechten van kinderen' vind ik uiterst verwerpelijk en bovendien (zij het erg onovertuigend) misleidend.

Ik meen ten eerste dat de partij gewoon moet kunnen bestaan. Ik meen ten tweede dat de initiatiefnemers er verwerpelijke standpunten op na houden. Tot slot meen ik dat het uitdragen van deze verwerpelijke standpunten niet verboden is of zou moeten zijn, en dat de partij dus moet kunnen blijven bestaan.

#3:  Auteur: Marco S BerichtGeplaatst: di 30 mei 2006 16:33
    —
Indien men een zedendelict pleegt of wil plegen, dan is er uiteraard sprake van een psychische ziekte. Vanwege mijn enorme afkeer tegen deze partij had ik me beter moeten uitdrukken en dus inderdaad van ideeen moeten spreken.

Echter, ik kan mij niet in de mening van Duch vinden. Ik heb geen idee hoe groot de aanhang van deze partij is/zal zijn, maar dat wil ik eigenlijk niet uitproberen door middel van verkiezingen. Vandaar dat ik een verbod op deze partij graag zie verschijnen.

Het uitten van bepaalde visies zou in bepaalde gevallen toch wel beperkt moeten worden, voor wat betreft het daadwerkelijk uitvoeren van deze visie. Genocide, mensenhandel en ook kinderporno behoren hier mijns inziens toe.

#4:  Auteur: Hanifa BerichtGeplaatst: di 30 mei 2006 20:05
    —
Tja, ik voel wel met Marco mee. Ik vind het om misselijk van te worden. Die mensen zijn in en in ziek en wat mij betreft sloten ze ze op en lieten ze ze nooit meer los. Maar dat is wat mij betreft.

Wat ik helemaal belachelijk vond is dat ze op e radio spraken ove r'wij vinden ook niet dat een kind gedwongen moet worden'. Even later 'het kind moet zelf kunnen kiezen en als dat het niet kan dan moeten de ouders dat doen'. En geloof me, er bestaan ouders die hun kinderen op zeer jonge leeftijd hieraan blootstellen. Ook in Nederland Crying or Very sad .

Ik persoonlijk vind het ook een stel smerige viezerikken. Sorry, dat is wat ik voel. Dit brengt echt het minst mooie in mij naar boven.

Maar feitelijk heb je natuurlijk gelijk dat ze ziek zijn. Maar ik geef meteen toe dat ik met dit soort zaken echt niet helder kan zien.

#5:  Auteur: bona fides BerichtGeplaatst: di 30 mei 2006 20:42
    —
Even voor de duidelijkheid: deze partij wil graag terug naar de wetgeving van omstreeks 1975-1980 (precies weet ik het niet). Om die reden een partij verbieden is wel een beetje vreemd lijkt me?

Het is natuurlijk een kansloos initiatief, maar ze hebben toch gewoon gelijk dat ze alleen via de politiek zouden kunnen bereiken wat ze willen bereiken?

#6:  Auteur: tikSimone BerichtGeplaatst: di 30 mei 2006 20:49
    —
Nou, wel interessant om dat programma eens door te kijken.

Wat te denken van bijvoorbeeld:

Quote:
6.3 Schikkingen buiten de rechter om worden voor strafzaken verboden. Dit voorkomt klassenjustitie. Rijke mensen kunnen anders hun rechtszaak afkopen en zo een eventuele straf of publieke veroordeling ontlopen.

of
Quote:
6.10 Organisaties mogen alleen verboden worden als die oproepen tot geweld. Individuen kunnen niet veroordeeld worden wegens de Wet Criminele Organisaties. Het wordt anders te makkelijk om personen die niets strafbaars doen toch te vervolgen.

of
Quote:
6.21 Discriminatie is toegestaan, behalve door de overheid.
Het overheidsapparaat en al haar ambtenaren in functie mogen niet discrimineren. De burgers mogen dit wel. Zo mag bijvoorbeeld een bakker mensen met groen haar de toegang tot zijn bakkerij weigeren. Dezelfde bakker mag ook kleurlingen weigeren. Let wel, iedereen is vrij om vanwege dit feit deze bakkerij te mijden! Oproepen tot wetovertredend gedrag, zoals oproepen tot geweld, blijft strafbaar. Als discriminatie toegestaan is, wordt beter zichtbaar wat mensen denken en daardoor worden problemen blootgelegd. Door confrontaties uit de weg te gaan barst vroeg of laat juist de bom. Mensen zijn nu vaak gefrustreerd omdat ze het idee hebben dat de overheid bepaalde groepen in bescherming neemt. Door de huidige wetgeving moeten ze deze frustraties opkroppen met alle mogelijke gevolgen van dien. Positieve discriminatie wordt natuurlijk ook mogelijk. Zo kan een bedrijf ervoor kiezen alleen maar zwervers aan te nemen.

en helemaal een fraaie:
Quote:
6.12 Burgers zijn niet verplicht een identiteitsbewijs bij zich te dragen. Anders zou men niet eens geheel naakt over straat kunnen lopen. Zie ook punt 9.7.


Nee potjandoepie ... dat IS ook vervelend, dat ik dat paspoort nu continu aan een koordje om mijn nek moet houden ... Wel schijn ik een handdoek te moeten meenemen (ik citeer nu even uit programmapunt 9.7):

Quote:
Wegens de hygiëne moeten naaktlopers wel een handdoek gebruiken als zij gaan zitten op openbare zitplaatsen in bijvoorbeeld parken of op stations.


Hahaha... ik vermaak me d'r nu al kostelijk mee en dit is dan alleen nog maar een kleine greep uit het deeltje Justitie. Voor meer komieks: zie www.nvd.nu

Voor het overige sluit ik mij volkomen bij Monsieur UeberDuch aan.

V.w.b. het "pijnpunt: vermeldt het programma o.a.:
Quote:
9.2 Jongeren mogen vanaf twaalf jaar seksuele contacten aangaan. Jongeren mogen sinds 2002 seksuele contacten aangaan vanaf zestien jaar. Vóór 2002 mochten zij dit onder voorwaarden vanaf twaalf jaar. Jongeren laten zich niet beschermen als ze dat niet willen: jongeren geven aan dat ze zelf willen kunnen bepalen met wie ze seksuele contacten aangaan. De NVD wil op den duur deze leeftijdsgrens helemaal afschaffen. De reden hiervoor is dat alleen misbruik, zoals afgedwongen contacten, moet worden bestraft. Bij afhankelijkheidsrelaties, bijvoorbeeld tussen docent en leerling en bij incest, zal voorlopig een leeftijdsgrens van zestien jaar gaan gelden.


Nu ja, dat is toch niet zo schokkend op zich? Men heeft het niet over kleinere kinderen.

Het privebezit van kinderporno toestaan vind ik weer een minder punt, om het maar eufemistisch te zeggen.

Maar nogmaals: van mij mogen ze best die partij oprichten hoor. Typisch voor Wilders om dat te willen verbieden.

#7:  Auteur: bona fides BerichtGeplaatst: di 30 mei 2006 21:08
    —
Marco S schreef:
Indien men een zedendelict pleegt of wil plegen, dan is er uiteraard sprake van een psychische ziekte.

Tot voor kort was het in heel wat EU landen nog verboden om bepaalde handelingen te verrichten die ik nu maar niet bij naam zal noemen, maar volgens het gemiddelde jongerenblad volstrekt normaal zijn. Leden alle overtreders aan psychische ziektes? (Waren alle oude Grieken psychopaten?)

Ik ben bang dat wat wij op dit moment normaal vinden voor het grootste deel cultureel bepaald is. Het is goed vol te houden dat alles wat tegen iemands wil gebeurt echt "niet normaal" is, maar meer dan dat...

Iemand die een zedendelict pleegt is strafbaar. Iemand die een zedendelict zou willen plegen mag daar van mij over fantaseren. Een psychische ziekte? Als het je verhindert een normaal (legaal) leven te leiden, dan ja.

Quote:
Het uitten van bepaalde visies zou in bepaalde gevallen toch wel beperkt moeten worden, voor wat betreft het daadwerkelijk uitvoeren van deze visie.

Hoe kun je het uiten van een visie nu gelijkstellen aan het daadwerkelijk uitvoeren van zo'n visie...

#8:  Auteur: tikSimone BerichtGeplaatst: di 30 mei 2006 21:26
    —
Kan ik ook vanavond weer nuttig gebruik maken van het schadebeginsel van Mills als toetssteen .... Wink

#9:  Auteur: Hanifa BerichtGeplaatst: di 30 mei 2006 21:44
    —
De vraag is waarom ze de leeftijd af willen schaffen. Meeste mensen zien daar het nut niet van in. Zij wel vrees ik.

#10:  Auteur: tikSimone BerichtGeplaatst: di 30 mei 2006 22:13
    —
Men noemt wel een leeftijd, nl. 12 jaar.

#11:  Auteur: EJR BerichtGeplaatst: di 30 mei 2006 22:19
    —
Die leeftijd wordt toch voornamelijk genoemd ivm. het seks mogen hebben met kinderen vanaf die leeftijd?
Maar het bezit van kinderporno willen ze ook legaal hebben. En dan dus het bezit van plaatjes van naakte kleuters enz.? alsjeblieft niet (maar dat is puur mijn mening).

Maar bij mijn weten moet een partij toch een minimaal aantal handtekeningen hebben om opgericht te kunnen worden? Of geld dat voor het zich verkiesbaar kunnen stellen? (of haal ik nu iets door elkaar?)

#12:  Auteur: Volento Deo BerichtGeplaatst: di 30 mei 2006 23:40
    —
tikSimone schreef:
Men noemt wel een leeftijd, nl. 12 jaar.


Wat ze op den duur willen afschaffen Confused

#13:  Auteur: bona fides BerichtGeplaatst: wo 31 mei 2006 0:09
    —
Hoe gaat het dan nu? Kinderen van 13 jaar hebben massaal seks met elkaar. Als je denkt dat dat volgens de wet mag, moet je de wet maar eens lezen.

Ons strafrecht van dit moment: plaatje van een blote 17-jarige (of een 20-jarige die 17 lijkt, of een persoon die niet eens bestaat en 17 lijkt) in het bezit hebben mag niet: kinderporno, het ergste wat je kunt doen. Seks met een 16-jarige mag wel. Seks met een 17-jarige tegen betaling weer niet. In een peep-show tegen betaling naar die 17-jarige kijken mag weer wel.

Het is een stel willekeurige regels. Ik heb er geen last van, maar de ratio is ver te zoeken.

tikSimone schreef:
Kan ik ook vanavond weer nuttig gebruik maken van het schadebeginsel van Mills als toetssteen .... Wink

John Stuart Mill heeft toch gewoon ontzettend gelijk? Smile

#14:  Auteur: Nemine contradicente BerichtGeplaatst: wo 31 mei 2006 0:18
    —
Ik ben het met Duch op alle punten eens, maar deels om een andere reden.

Quote:
Het pleiten voor het uit de criminele sfeer halen van een bepaalde gedraging is het probleem niet. Dat moet kunnen.

Helemaal mee eens.
Quote:
Maar dat komt omdat ik pedofiele neigingen (wellicht klinisch gezien ten onrechte) een psychische ziekte vind.

Daar zullen, denk ik, niet veel mensen het mee oneens zijn.
Quote:
Ze willen natuurlijk zelf niet meer strafbaar zijn als ze toegeven aan hun verlangens. Maar dat is iets heel anders dan kinderen meer rechten geven.

Alhoewel ik het volledig met je eens ben, zou een dergelijk standpunt ook verdedigbaar kunnen zijn. [offtopic] De wetgever heeft niet voor niets de leeftijd waarop een persoon straffeloos gemeenschap mag hebben verlaagd in de afgelopen decennia. Als ik me niet vergis van 21 jaar naar 18 jaar, naar 16 jaar, naar 12 en in 2002 weer naar 16 jaar*[/offtopic].
Quote:
Ik denk niet dat een partij opgeheven kan worden voordat die bestaat. Dat lijkt me erg onlogisch. Een eenmaal opgerichte partij kan wellicht verboden worden, maar ook daarmee moet men terughoudend zijn. Vrijheid van meningsuiting is belangrijk, en het moet gewoon mogelijk zijn te betogen dat iets niet langer strafbaar zou moeten zijn

Volledig mee eens.
Me dunkt dat je een dergelijke politieke(?) partij qua gedachtengoed als even schadelijk zal kunnen beoordelen als een haatzaaiende (linkese of rechtse) partij.

En alhoewel de CP'86 ontbonden is, en de CD "opgelost" is in onder andere de NVU zijn beide partijen een zegen geweest voor de Nederlandse politiek.
Juist door hun, mijnsinziens, verwerpelijke standpunten werd duidelijk wat er speelde in Nederland.
Een dergelijke rol zou ook deze partij kunnen hebben, alhoewel ook ik moet toegeven dat tegen Xenofobie argumenten (kunnen) bestaan.
Tegen een afwijkend mores is het moeilijk te argumenteren.







* Het gaat hier dus over de leeftijd waarop een minderjarige zelf kan instemmen met geslachtsgemeenschap. Dit heeft niets te maken met art. 248a / 249 / 250 WvSr. (ontucht met een minderjarige)


Laatst aangepast door Nemine contradicente op wo 31 mei 2006 0:23, in totaal 1 keer bewerkt

#15:  Auteur: abraxes BerichtGeplaatst: wo 31 mei 2006 0:20
    —
Quote:
Kan ik ook vanavond weer nuttig gebruik maken van het schadebeginsel van Mills als toetssteen ....


En wat is volgens jou dan het resultaat?

#16:  Auteur: Volento Deo BerichtGeplaatst: wo 31 mei 2006 0:20
    —
Mill’s theorie gaat alleen over mensen die “rijp van geestvermogens” zijn. Dat zijn deze mensen niet naar mijn mening Wink

#17:  Auteur: abraxes BerichtGeplaatst: wo 31 mei 2006 0:32
    —
Ook een manier op meer activiteit op het forum te bewerkstelligen.

#18:  Auteur: Volento Deo BerichtGeplaatst: wo 31 mei 2006 0:41
    —
"Tien jaar geleden waren we 'on speaking terms' met de samenleving. Maar sinds Dutroux is niks meer bespreekbaar. Alle pedofielen worden over één kam geschoren. We worden doodgezwegen"

Ik vraag me dan af wat voor categorie pedofielen er allemaal zijn...nee wacht ff...ik vraag het me toch niet af Confused Shocked

Wanneer zouden ze gaan flyeren op de lijnbaan in Rotterdam? Kan ik alvast rotte eieren en tomaten inkopen Hypocrite

#19:  Auteur: Tottie BerichtGeplaatst: wo 31 mei 2006 0:51
    —
Quote:
6.21 Discriminatie is toegestaan, behalve door de overheid.
Het overheidsapparaat en al haar ambtenaren in functie mogen niet discrimineren. De burgers mogen dit wel. Zo mag bijvoorbeeld een bakker mensen met groen haar de toegang tot zijn bakkerij weigeren. Dezelfde bakker mag ook kleurlingen weigeren. Let wel, iedereen is vrij om vanwege dit feit deze bakkerij te mijden! Oproepen tot wetovertredend gedrag, zoals oproepen tot geweld, blijft strafbaar. Als discriminatie toegestaan is, wordt beter zichtbaar wat mensen denken en daardoor worden problemen blootgelegd. Door confrontaties uit de weg te gaan barst vroeg of laat juist de bom. Mensen zijn nu vaak gefrustreerd omdat ze het idee hebben dat de overheid bepaalde groepen in bescherming neemt. Door de huidige wetgeving moeten ze deze frustraties opkroppen met alle mogelijke gevolgen van dien. Positieve discriminatie wordt natuurlijk ook mogelijk. Zo kan een bedrijf ervoor kiezen alleen maar zwervers aan te nemen.


Op zich kan ik mij in dit punt wel vinden. De overheid moet gelijke gevallen gelijk behandelen. Echter ik vind niet dat je dit beginsel door moet trekken in de privaatrechtelijke sfeer. In het privaatrechtelijke rechtsverkeer zou de contractvrijheid het uitgangspunt moeten zijn. Een ieder heeft vrijheid om zelf te bepalen met wie hij/zij zaken doet.

Begrijp me goed. Ik vind het ethisch gezien een goed beginsel, maar ik ben van mening dat mensen het recht hebben om immoreel te zijn.

#20:  Auteur: bona fides BerichtGeplaatst: wo 31 mei 2006 1:32
    —
Volento Deo schreef:
"Tien jaar geleden waren we 'on speaking terms' met de samenleving. Maar sinds Dutroux is niks meer bespreekbaar. Alle pedofielen worden over één kam geschoren. We worden doodgezwegen"

Ik vraag me dan af wat voor categorie pedofielen er allemaal zijn...nee wacht ff...ik vraag het me toch niet af Confused Shocked

Is dat echt een moeilijke vraag? Boudewijn Büch was bijvoorbeeld een bekend pedofiel.

Quote:
Wanneer zouden ze gaan flyeren op de lijnbaan in Rotterdam? Kan ik alvast rotte eieren en tomaten inkopen Hypocrite

Hoe onderscheid je je dan van het gespuis dat we zojuist in Moskou aan het werk hebben gezien?

#21:  Auteur: bona fides BerichtGeplaatst: wo 31 mei 2006 1:45
    —
Tottie schreef:
Begrijp me goed. Ik vind het ethisch gezien een goed beginsel, maar ik ben van mening dat mensen het recht hebben om immoreel te zijn.

Ik denk dat het verbod op discriminatie zoals we dat kennen om meerdere redenen verdedigbaar is. Ten eerste omdat het toch gewoon onrechtvaardig zou zijn als niet iedereen op dezelfde wijze van gebruikelijke voorzieningen als de bakker gebruik kan maken (en met de huidige privatisering van van alles en nog wat weegt dit argument alleen maar zwaarder). Ten tweede omdat het ook werkt. Langzaam maar zeker vinden meer mensen het echt niet normaal om op grond van afkomst of geslacht onderscheid te maken.

Wat dat betreft kun je een parallel trekken met het verbod op kinderporno en dergelijke... door de huidige wetgeving tov niet zo lang geleden, en natuurlijk al het mediageweld, is 99% tegenwoordig van mening dat pedofielen per definitie psychopatische zieke viezerikken zijn die met een steen om de nek moeten worden verdronken. Veel is er niet veranderd sinds de heksenjachten uit de middeleeuwen. Mensen zijn makkelijk te beïnvloeden, argumenten zijn daarvoor niet nodig (en worden ook niet gegeven).

#22:  Auteur: abraxes BerichtGeplaatst: wo 31 mei 2006 4:33
    —
Ik ben een beetje aan het oefenen met wat ik zou willen noemen ‘tekst en effect’. Nu vraag ik me af wat prettiger is en daarbij blijf ik natuurlijk on topic.

Dit:
Bona Fides:
Quote:
door de huidige wetgeving tov niet zo lang geleden, en natuurlijk al het mediageweld, is 99% tegenwoordig van mening dat pedofielen per definitie psychopatische zieke viezerikken zijn die met een steen om de nek moeten worden verdronken. Veel is er niet veranderd sinds de heksenjachten uit de middeleeuwen. Mensen zijn makkelijk te beïnvloeden, argumenten zijn daarvoor niet nodig (en worden ook niet gegeven).


Aangezien hetgeen jij schrijft mij toekomt als een buitengewoon discutabel gegeven, denk ik bijna ten volle, dat ik vorenstaand schrijven, niet foutloos begrijp (compliment). Daaropvolgend geef ik je te kennen, dat mijn interesse zich toespitst op jouw repliek, met betrekking tot de vraag wat je exact tot uitdrukking poogt te brengen. Immers, het gesprokene zonder uitleg resulteert in een zinloze klank en het geschreven woord in een inktvlek. Het zou - des te meer nu wij dit onderwerp met veel ijver zijdelings hebben benaderd - een miskenning zijn hier geen rekenschap aan te geven.

Of dit:

graag zie ik dat je het ingenomen standpunt nader verklaart want zonder dat, kan ik je denk ik niet volledig volgen en vind ik het geschrevene zelfs ietwat merkwaardig.

#23:  Auteur: Hanifa BerichtGeplaatst: wo 31 mei 2006 6:17
    —
abraxes schreef:
Ook een manier op meer activiteit op het forum te bewerkstelligen.


Ik kan niet zeggen dat ik het oneens met ze ben Mr. Green

Ik kan het niet helpen. Bij mij gaan alle stoppen los als het om dit soort zieke lui gaat. Discriminatie moet mogen, sex met dieren moet legaal zijn, sex met kinderen (voor hen echt wel jonger dan twaalf jaar) moet mogen.

It makes me sick to my stomach. Sick

#24:  Auteur: Michèle BerichtGeplaatst: wo 31 mei 2006 9:42
    —
Het verschil met de oude Grieken is wel dat tegenwoordig bewezen staat dat seks met kinderen zeer schadelijk is voor hen. Daarnaast is het ook zeker een kwestie van cultuur. Maar dat is dezelfde cultuur als waar de kinderen die zijn misbruikt straks in opgroeien. Overigens hadden de Romeinen ook bijna nergens problemen mee, en zie wat er van hen is geworden.

Verder is het natuurlijk wel zo dat tegenwoordig jongeren onder de 16 ook seksueel experimenteren, en daar gaan ook wel eens dingen fout. Lullig, maar that's life. In de 'veilige' omgeving van je eigen leeftijdgenoten, met je vriendje of vriendinnetje, je seksualiteit ontplooien is juist mooi en spannend. Daar hoort geen 'ervaren' oude bok (of geit?) zich mee te bemoeien.
Dat de wetgeving hieromtrent een beetje krakkemikkig is vind ik geen reden om de leeftijdsgrens dan maar af te schaffen. Trouwens, nu iedereen altijd verplicht is een identiteitsbewijs mee te nemen, kan je daar gewoon naar vragen. Kans op vergissingen is weggenomen, blijkt hij/zij te jong is de overtreder altijd strafbaar.

Het is heel vervelend voor al die mannen die het graag met kinderen zouden willen doen, maar het belang van dat kind gaat m.i. wel even boven dat van de man in kwestie. Het is niet alsof het hun wordt verboden überhaupt ooit seks te hebben. Ze moeten alleen van kinderen onder de 16 afblijven, o wat zielig!
Het is handig dat ze - als potentieel politieke partije - ook nog even een programma in elkaar hebben geknutseld. Maar de bottom line is natuurlijk dit onderwerp, hier gaat het om.

#25:  Auteur: Michèle BerichtGeplaatst: wo 31 mei 2006 9:49
    —
Van de link van Abraxes:

"De partij wil een keurmerk voor kinderporno invoeren, waarbij een onafhankelijke instantie toetst of kinderen worden gedwongen om te acteren."

Shocked Shocked Shocked


Het gaat er toch juist om kinderen te beschermen ook tegen zichzelf? Een kind moet spelen, ruziemaken, rennen, maar houdt zich helemaal niet bezig met seks! Hoe kan een kind nou zelf beslissen of het wel of niet wil pijpen?
Excuus voor mijn taalgebruik, maar het geeft wel de absurditeit weer van wat deze NVD hier propageert. Op deze manier komt het heel rationeel over allemaal, laat het kind zelf beslissen - oh wat zijn wij verlicht! - maar het is gewoon manipulatie en misbruik.

#26:  Auteur: Volento Deo BerichtGeplaatst: wo 31 mei 2006 9:52
    —
Niet zo lang geleden heb ik samen met een groep studenten een tbs-kliniek bezocht. Daar hebben we ook een pedofiel ontmoet en ik moet er niet aan denken dat die oude viezerik met zijn klauwen aan een klein kindje gaat zitten Confused

Er was trouwens ook een andere tbs-er die pedofielen in elkaar sloeg vanwege zijn afkeer in verband met zijn geloof. Zelfs bepaalde mensen met een psychische aandoening zien dat dat gewoon ziek is Not good

Tjah...God straft meteen? Evil or Very Mad

#27:  Auteur: Juul BerichtGeplaatst: wo 31 mei 2006 10:03
    —
Ik vind het zo wrang en ergens ook wel heel grappig om te lezen dat ze die leeftijdsgrenzen hebben voor een kind om aan te geven dat dat kind wel sex wil.
In die zin kan ik heus wel begrijpen dat ze de 'rechten' van kinderen willen verruimen.
Maar denken ze nou echt dat als een kind van 12 zegt: NEE ik wil het niet, dat ze dan zichzelf nog kunnen beheersen??? Volgens mij ligt daar het probleem.
Daarbij, kan een kind van 12 overzien wat de gevolgen zijn? 12, dan kom je net van de basisschool af ofzo toch?
In de gezondheidszorg wetgeving worden ook leeftijdsgrenzen genomen onder de 12, tussen 12 en 16 en ouder dan 16. Maar tussen 12 en 16 moeten de ouders in principe samen met het kind beslissen. Alleen als het het belang van het kind schaadt, kan de arts op gegronde reden afwijken van die regel.
Maar stel nu, een kind van 12 zegt ja tegen sex, en er gaat wat fout, het gebeurt op de een of andere manier onveilig. Dan krijgen we kindzwangerschappen. Dat lijkt me niet een wenselijke ontwikkeling. Want die kinderen stel je dan bloot aan de keuze voor abortus, wat op zich een traumatische ervaring kan zijn, ofwel het krijgen van een kind op hun 13e? Dat kan ook een traumatische ervaring zijn, zowel voor ouder als voor kind, en voor de opa's en oma's van het kind, omdat er in praktijk veel druk op hen komt te liggen om verantwoordelijkheid te nemen voor hun kind en hun kleinkind...

Ik snap dat ze het op deze 'mooie' manier proberen te brengen, maar ik vind niet dat dit nieuwe mogelijkheden moeten worden...

#28:  Auteur: Duch BerichtGeplaatst: wo 31 mei 2006 10:12
    —
Duch schreef:
Ik zou ze eerder ziek willen noemen. Maar dat komt omdat ik pedofiele neigingen (wellicht klinisch gezien ten onrechte) een psychische ziekte vind.


Na er nog eens goed over nagedacht te hebben wil ik dit nuanceren. Bij nader inzien weet ik eigenlijk niet of pedofilie een psychische stoornis of een geaardheid is. Het belangrijkste punt vind ik wel nog steeds dat kinderen van 12 jaar (en 13 en 14 ook in mijn ogen), niet goed in staat zijn een weloverwogen keuze te maken met betrekking tot sex. Er zijn er vast die dat wel kunnen, maar in zijn algemeenheid ga ik er niet vanuit. En daarom meen ik dat sex tussen een volwassene en een kind van bv. 12 jaar verboden moet blijven.

Het gekke is dat ik niet direct een ethisch argument (anders dan mis- of gebruik van volwassen overwicht op kinderen) kan verzinnen dat pedosexuele handelingen zou verbieden. Stel nou dat een kind van 12 inderdaad weloverwogen zou kunnen beslissen dat hij sex wilde hebben met een veel ouder iemand, welk ethisch argument (anders dan een veel te makkelijk 'dat is onnatuurlijk' of 'dat is ziek') zou hier dan aan in de weg staan?

#29:  Auteur: Juul BerichtGeplaatst: wo 31 mei 2006 10:17
    —
NOu Duch,
wat denk je van de mogelijke gevolgen? Ik denk dat dat een heel goed argument is om het te verbieden.
In ieder geval was het een argument wat goed genoeg was om de pil te blijven vergoeden voor meisjes tot en met 21 jaar.
Als de pil niet zou worden vergoed, zou de prognose zijn dat er veel meer tienerzwangerschappen zouden komen, meer abortussen en meer getraumatiseerde meisjes en wellicht ook jongens. Bovendien is niet iedereen die zwanger wordt en het kind ook daadwerkelijk krijgt in staat om het kind op te voeden.
De gevolgen leggen dus een enorme druk op de maatschappij. Ik vind dat een steekhoudend argument om het te verbieden

#30:  Auteur: Hanifa BerichtGeplaatst: wo 31 mei 2006 10:43
    —
Michèle schreef:
Van de link van Abraxes:

"De partij wil een keurmerk voor kinderporno invoeren, waarbij een onafhankelijke instantie toetst of kinderen worden gedwongen om te acteren."

Shocked Shocked Shocked


Het gaat er toch juist om kinderen te beschermen ook tegen zichzelf? Een kind moet spelen, ruziemaken, rennen, maar houdt zich helemaal niet bezig met seks! Hoe kan een kind nou zelf beslissen of het wel of niet wil pijpen?
Excuus voor mijn taalgebruik, maar het geeft wel de absurditeit weer van wat deze NVD hier propageert. Op deze manier komt het heel rationeel over allemaal, laat het kind zelf beslissen - oh wat zijn wij verlicht! - maar het is gewoon manipulatie en misbruik.


En vergeet vooral niet 'als het zelf niet kan beslissen moet de ouder dat voor het kind kunnen doen' Rolling Eyes

#31:  Auteur: bona fides BerichtGeplaatst: wo 31 mei 2006 10:43
    —
abraxes schreef:
Ik ben een beetje aan het oefenen met wat ik zou willen noemen ‘tekst en effect’. Nu vraag ik me af wat prettiger is en daarbij blijf ik natuurlijk on topic.

Wat is er niet duidelijk? Wat is discutabel? Ontken je de 99%? Misschien is dat inderdaad iets aan de hoge kant.

M.i. valt niet te ontkennen dat de Dutroux affaire voor een kleine groep ontzettend veel veranderd heeft. Zelfs in dit forum wordt geroepen om met rotte eieren te gooien en ze voor altijd op te sluiten. Kijk nu eens op een willekeurig ander forum en zie hoe de andere 99% reageert (paar tikjes erger).

Die nieuwe partij constateert dat ze 10 jaar geleden (voor Dutroux) nog op speaking terms met de maatschappij waren. Als dit niet valt te begrijpen, geeft dat aan hoeveel invloed de media en de politiek hebben gehad op de manier waarop we met bepaalde groepen omgaan. Een parallel met een middeleeuwse heksenjacht vind ik niet zo'n vreemde.

Afgezien daarvan vind ik het oprichten van deze partij met dit partijprogramma niet zo'n slimme actie. Ik kan me niet voorstellen dat er publicitair iets goeds uitrolt voor deze groep. Wel hebben deze mensen gewoon het recht om via de politiek iets te proberen te bereiken.

#32:  Auteur: bona fides BerichtGeplaatst: wo 31 mei 2006 10:48
    —
Hanifa schreef:
sex met dieren moet legaal zijn

Dat is legaal. Dieren leed toebrengen mag niet.
(Denk eens aan een paardenfokker en zijn hengst.)

Quote:
It makes me sick to my stomach. Sick

Dat kan. Is dat een reden om anderen iets te verbieden? Dat is de grote vraag. Veel mensen worden ziek van de gedachte aan sex tussen 2 mannen. Anderen worden ziek van de gedachten aan bejaardensex. Allemaal verbieden?

#33:  Auteur: bona fides BerichtGeplaatst: wo 31 mei 2006 10:57
    —
Michèle schreef:
Het verschil met de oude Grieken is wel dat tegenwoordig bewezen staat dat seks met kinderen zeer schadelijk is voor hen.

Deels ook de hysterie eromheen, maar ook dat is gewoon een gegeven in de huidige maatschappij waar rekening mee moet worden gehouden. En dan is het inderdaad van belang om kinderen ook daartegen te beschermen. De oude Grieken hadden natuurlijk nog wel meer gewoontes die we nu verwerpelijk vinden.

Ik kan me overigens goed in je argumenten vinden. Een leeftijdsgrens waar op een zinnige manier mee wordt omgegaan is goed.

#34:  Auteur: MiriamvL BerichtGeplaatst: wo 31 mei 2006 10:58
    —
tikSimone schreef:

V.w.b. het "pijnpunt: vermeldt het programma o.a.:
Quote:
9.2 Jongeren mogen vanaf twaalf jaar seksuele contacten aangaan. Jongeren mogen sinds 2002 seksuele contacten aangaan vanaf zestien jaar. Vóór 2002 mochten zij dit onder voorwaarden vanaf twaalf jaar. Jongeren laten zich niet beschermen als ze dat niet willen: jongeren geven aan dat ze zelf willen kunnen bepalen met wie ze seksuele contacten aangaan. De NVD wil op den duur deze leeftijdsgrens helemaal afschaffen. De reden hiervoor is dat alleen misbruik, zoals afgedwongen contacten, moet worden bestraft. Bij afhankelijkheidsrelaties, bijvoorbeeld tussen docent en leerling en bij incest, zal voorlopig een leeftijdsgrens van zestien jaar gaan gelden.


Nu ja, dat is toch niet zo schokkend op zich? Men heeft het niet over kleinere kinderen.
.


Het stukje journaal dat ik hierover heb gezien gaf een heel ander beeld... namelijk dat sex met kinderen gewoon moet kunnen (volgens de partij), terwijl ze wel afgedwongen sex met kinderen strafbaar willen houden.. Toch weer een beetje jammer dat het journaal de boel weer manipuleert tot onmiddelijke afkeer Confused

Het lijkt me overigens dat sex tussen een volwassene en een kind jonger dan een jaar of 14 altijd afgedwongen is, dat een kind geen nee durft/ kan zeggen wil niet zeggen dat het toestemming geeft...

#35:  Auteur: bona fides BerichtGeplaatst: wo 31 mei 2006 11:02
    —
Juul schreef:
De gevolgen leggen dus een enorme druk op de maatschappij. Ik vind dat een steekhoudend argument om het te verbieden

Dan moet je ook seks tussen tieners actief vervolgen.

Erg flauw tegenargument... pedofielen valleen meestal op jongetjes is mijn indruk.

#36:  Auteur: MiriamvL BerichtGeplaatst: wo 31 mei 2006 11:02
    —
bona fides schreef:
Anderen worden ziek van de gedachten aan bejaardensex. Allemaal verbieden?


Ja, dat vindt ik echt niet kunnen hoor!! Bejaardensex, bah! Laughing Verschil is natuurlijk wel dat die twee mannen en die bejaarden vrijwillig met elkaar sex hebben... dat paard en dat kind van 10 kan en zal niet vrijwillig sex bedrijven met een volwassene..

#37:  Auteur: MiriamvL BerichtGeplaatst: wo 31 mei 2006 11:05
    —
bona fides schreef:
Juul schreef:
De gevolgen leggen dus een enorme druk op de maatschappij. Ik vind dat een steekhoudend argument om het te verbieden

Dan moet je ook seks tussen tieners actief vervolgen.

Erg flauw tegenargument... pedofielen valleen meestal op jongetjes is mijn indruk.


Op grond van zo'n argument zou het wel toegestaan moeten zijn voor jongens en meisjes die nog niet geslachtsrijp zijn... Lijkt me nou ook weer niet echt je bedoeling...

#38:  Auteur: Juul BerichtGeplaatst: wo 31 mei 2006 11:17
    —
Ik heb gezegd dat ik vind dat de gevolgen van het toestaan van dit soort praktijken mij reden genoeg lijken om dit te verbieden.
De gevolgen voor een kind dat nog niet geslachtsrijp is en toch wordt gedwongen tot seks, ik denk dat er genoeg onderzoeken te vinden zijn die uitwijzen dat daar geen positieve gevolgen van te vinden zijn.
Seks tussen tieners vind ik ook geen goede ontwikkeling...
Het actief vervolgen van seks tussen tieners/kinderen is wel erg moeilijk. Om het te kunnen vervolgen moet je wel een aanknopingspunt hebben en dus iemand die erover klaagt...
Als het van beide zijden gewenst is geweest, zul je niemand erover horen klagen, hooguit ouders, maar die zullen hun kind niet de gevangenis in willen laten gaan.
Als het van een van beide zijden niet gewenst is, is er vaak de drempel van angst, wat zal diegene met mij doen als hij of zij erachter is gekomen dat ik dat verteld heb....
Ik vind het vervolgen van tienerseks (seks tussen kinderen onder de 16) een prima idee, ik denk alleen wel dat het moeilijk in praktijk te brengen is.

#39:  Auteur: MiriamvL BerichtGeplaatst: wo 31 mei 2006 11:33
    —
Daar ben ik het niet mee eens. Kinderen moeten op een natuurlijke manier sex kunnen ontdekken, en zij zullen dit doen wanneer zij daar zelf aan toe zijn, en of dat nou op 14-jarige of 17-jarige leeftijd is verschilt per persoon, niet iedereen wordt in hetzelfde tempo volwassen. Dat kinderen van 8 jaar in de bosjes elkaar hun geslachtsdelen laten zien vind ik ook natuurlijk, kinderen moeten ook leren dat jongens en meisjes niet hetzelfde zijn. Zodra er sprake is van dwang moet het pas strafbaar gesteld worden (en er is ook sprake van dwang als een 13-jarige gedwongen wordt door een leeftijdsgenootje "omdat iedereen het doet"). Het is niet bevordelijk om door middel van strafbaarstelling en vervolging een nog groter taboe van sex te maken en een natuurlijk proces te verstoren. Dat maakt het alleen maar moeilijker voor kinderen die gedwongen worden zich hier tegen te weren..

#40:  Auteur: Hanifa BerichtGeplaatst: wo 31 mei 2006 11:46
    —
Wanneer iemand niet zelf kan kiezen voor sex. En daar schaar ik jonge kinderen en dierenonder, dan vind ik het toch sex hebben met zo'n kind of dier schending van het lichaam. En volgens mij mag dat niet Smile.

Ik vind bejaardensex heel iets anders. Een volwassenen kan zelf keuzes maken. Een kind of een dier niet.

#41:  Auteur: bona fides BerichtGeplaatst: wo 31 mei 2006 12:09
    —
MiriamvL schreef:
Op grond van zo'n argument zou het wel toegestaan moeten zijn voor jongens en meisjes die nog niet geslachtsrijp zijn... Lijkt me nou ook weer niet echt je bedoeling...

Bedacht ik ook, maar leek me maar beter om over te zwijgen Wink.

#42:  Auteur: bona fides BerichtGeplaatst: wo 31 mei 2006 12:14
    —
Hanifa schreef:
Ik vind bejaardensex heel iets anders. Een volwassenen kan zelf keuzes maken. Een kind of een dier niet.

Ok, dat is natuurlijk een goed argument. Voor kinderen is goed vol te houden dat ze onder een bepaalde leeftijd niet goed zelf een keuze kunnen maken. Dan is een leeftijdsgrens juist, en is de vraag alleen nog waar die te leggen. 12 is wel jong, 16 niet onredelijk. Probleem is dat de wet hier alleen naar het 'slachtoffer' kijkt en niet naar de leeftijd van de 'dader'. Iemand van 17 met iemand van 15 vind ik toch nog wel wat anders dan iemand van 47 met iemand van 15. In de praktijk wordt dit natuurlijk ook anders behandeld.

#43:  Auteur: MiriamvL BerichtGeplaatst: wo 31 mei 2006 12:20
    —
Maar waarom een leeftijdsgrens leggen als het onder dwang verboden blijft? Een volwassene met een kind (onder 16), dan kan dwang gewoon aangenomen worden... het niet nee kunnen zeggen omdat er geen besef is waar het over gaat, of omdat de ander zodanige macht heeft (omdat hij volwassen is) of omdat er angst is om nee te zeggen is geen toestemming, en dus vindt er dwang plaats, en dat zal in alle situaties waarin een volwassene sex met een kind heeft zo zijn... De dag dat een kind in de rechtzaal over een incest/ misbruik zaak zegt: nee, straf hem niet, ik wilde het zelf, ik had er zin in, ik vond het leuk, ik vond het prettig etc. moet nog komen...

#44:  Auteur: MiriamvL BerichtGeplaatst: wo 31 mei 2006 12:22
    —
Effectief is er dan natuurlijk weinig verschil tussen een leeftijdsgrens en een algemeen verbod van sex onder dwang... maar aangezien het over dat voorstel van wijziging van het artikel door de nieuwe partij gaat: dan is die wijziging niet zo vreselijk/ schandelijk als ze op het nieuws doen overkomen...

#45:  Auteur: Pax et iustitia BerichtGeplaatst: wo 31 mei 2006 12:38
    —
M.i. een misselijke partij, sex met minderjarige toestaan, en het verbod op discriminatie eruit gooien. Waar gaat dat naar toe straks?

#46:  Auteur: Nemine contradicente BerichtGeplaatst: wo 31 mei 2006 13:02
    —
http://www.stopnvd.nl/
Er schijnen meer mensen te zijn die niet blij zijn met deze partij.

#47:  Auteur: abraxes BerichtGeplaatst: wo 31 mei 2006 13:08
    —
Quote:
Er schijnen meer mensen te zijn die niet blij zijn met deze partij.

Zoals, zo las ik: arie anusappeltje. Deplorabel, dit is een serieuze zaak.

#48:  Auteur: MiriamvL BerichtGeplaatst: wo 31 mei 2006 13:10
    —
Hij wordt echt heel serieus genomen, die petitie...

#49:  Auteur: Nemine contradicente BerichtGeplaatst: wo 31 mei 2006 13:24
    —
Ik zie het nu ook ja

#50:  Auteur: Duch BerichtGeplaatst: wo 31 mei 2006 13:26
    —
Volento Deo schreef:
Er was trouwens ook een andere tbs-er die pedofielen in elkaar sloeg vanwege zijn afkeer in verband met zijn geloof. Zelfs bepaalde mensen met een psychische aandoening zien dat dat gewoon ziek is Not good

Tjah...God straft meteen? Evil or Very Mad


Nu ga je te ver Volento Deo. "Zelfs bepaalde mensen met een psychische aandoening zien dat dat gewoon ziek is." Dit slaatecht nergens op.

Meer in zijn algemeenheid en in het bijzonder @ Juul: Ik snap ook wel dat er goede argumenten voor het handhaven van de huidige wetgeving zijn. De gevolgen van het handelen levert m.i. niet een ethisch argument waarom de handeling op zichzelf beschouwd 'ziek' of onethisch is.

En dat vroeg ik mij dus af: Waarom is het hebben van sex met minderjarigen/kinderen als op zichzelf staande handeling ethisch onjuist? Michèle heeft wel een antwoord genoemd op zich. Als inderdaad vast staat dat sex met kinderen, ook als ze zelf denken te weten dat ze het willen, slecht is voor hun ontwikkeling, dan is deze handeling daarmee ook fout. Het ethische argument is dan dat je anderen geen schade mag berokkenen.

Ik vind die petitie een bewijs van het feit dat de Stichting Martijn een punt heeft. Zolang mensen met pedofiele verlangens met de dood bedreigt worden en de meest vreselijke verwensingen naar hun hoofd krijgen, is het noodzakelijk het bespreekbaar te maken. Natuurlijk zijn pedosexuelen fout bezig en moet je vooral zoveel straffen als de wet voorschrijft. Maar enkel al veroordeeld zijn wegens het hebben van verlangens is pertinent verkeerd. Persoonlijk word ik onpasselijk van de gedachte dat twee mannen samen anale sex hebben. Dat plaatje wil ik echt niet in mijn hoofd. Maar dat wil niet zeggen dat ik homofielen daarom verwens of haat. In tegendeel: Laat ze lekker hun gang gaan zolang ze niemand daarmee schade berokkenen. Ik zou hun rechten graag verdedigen. En net zo graag zou ik de rechten willen verdedigen van mensen met pedosexuele verlangens, die daar niets onrechtmatigs mee doen. Het is al vervelend genoeg om verlangens te hebben die de hele wereld afkeurt, waar je echt niets mee kunt doen. Laten we ze niet ook nog als mens verwensen. Dat gaat nergens over.

#51:  Auteur: Michèle BerichtGeplaatst: wo 31 mei 2006 14:33
    —
Dat ze bepaalde verlangens koesteren is an sich niets mis mee. Niets menselijks is ons vreemd.
Echter, de leden van deze partij menen dat het ook ok is om iets met die verlangens te doen, en daar gaat het fout.
Ik heb soms ook wel eens zin om iemand in z'n gezicht te slaan. Maar ik doe het niet. Sterker nog, ik ben niet van mening dat het ok is om het wel te doen.

En inderdaad, als je op zoek bent naar ethische redenen voor het verbod, in plaats van onderbuikgevoel, dan is dat het belang en bescherming van het kind. Psychologische studies hebben uitgewezen dat een kind dat is misbruikt serieuze problemen ondervindt in zijn ontwikkeling en seksualiteit. Deze mensen gaan op hun beurt ook weer crimineel gedrag vertonen.
Wat betreft kinderporno zou je daar tegenover kunnen zetten dat, in deze tijd van special effects, voor een film helemaal geen live acteurs meer nodig zijn. Dan is het enkel een kwestie van moraal.

#52:  Auteur: Duch BerichtGeplaatst: wo 31 mei 2006 14:43
    —
Dat misbruik verwerpelijk is bestrijdt ook de op te richten partij niet. Sterker nog, ze stellen heel duidelijk dat dat een slechte zaak is. En vervolgens stellen ze dat (om het maar even lomp uit te drukken) niet ieder gebruik ook misbruik is. Is dat aangetoond? Dat ook als een kind denkt het een goed idee te vinden, dat kind desondanks schade ondervindt?

Ikzelf denk dat kinderen niet in staat zijn om een dergelijke keuze goed te maken, maar ik zou niet direct durven aannemen dat als ze toch zo'n keuze maken, dat altijd tot schade leidt. En als het niet tot schade leidt, sta je in een indiviueel geval wellicht zonder ethische argumenten. Dat het nu strafbaar is, weten zij ook wel. Het gaat ze er juist om pedosexuele handelingen uit de strafbare sfeer te halen.

Ik ben van mening dat pedosexuele handelinge in ieder geval strafbaar mieten blijven vanwege de grote kans op schade vanwege het grote risico van misbruik. Ik heb er werkelijk geen idee van of het ook schade voor kinderen oplevert als ze zelf denken dat het een goed idee is. Voor zover die vraag nog niet beantwoord is, is het terecht die te stellen.

#53:  Auteur: MiriamvL BerichtGeplaatst: wo 31 mei 2006 14:51
    —
Ik denk gewoon dat alle pedosexuele handelingen onder dwang plaatsvinden, ik denk niet dat er kinderen zijn die het een goed idee zullen vinden, slechts die geen nee durven/ kunnen zeggen, dan nog is er sprake van dwang, en dus strafbaarstelling (ook volgens het programma van de partij).. M.a.w. ik ben het met Duch eens..

#54:  Auteur: tikSimone BerichtGeplaatst: wo 31 mei 2006 15:07
    —
Nu ja, het is gewoon heel lastig om daar zo in zijn algemeenheid iets over te zeggen. Juist bij de groep tieners. Ik kan me goed voorstellen dat jongens van een jaar of 11, 12, 13 of misschien iets ouder graag op een uitnodiging "een filmpje te kijken" ingaan en dat er dan heus ook wel eens van het een het ander komt. En daar hoeft ook niets mis mee te zijn.
zoals zo vaak hangt het allemaal weer van de omstandigheden van het geval af.

#55:  Auteur: Duch BerichtGeplaatst: wo 31 mei 2006 15:17
    —
De Parlementaire Nieuwsbrief schreef:
Kamer vol afschuw over 'pedopartij'
De Kamer heeft vol afschuw gereageerd op de oprichting van de partij Naastenliefde, Vrijheid en Diversiteit (NVD). De partijen hekelen 'de ziekelijke ideeën' van de partij voor pedofielen. De NVD wil onder meer dat jongeren al vanaf 16 jaar in pornoproducties mogen optreden en dat de leeftijd waarop jongeren seks mogen hebben wordt geschrapt. 'Verwerpelijk', vindt CDA-Kamerlid Spies. 'Het is belangrijk dat mensen deze partij ontmaskeren.' PvdA'er Dubbelboer vindt de plannen 'gruwelijk', maar hij pleit niet voor een verbod. 'Ik heb vertrouwen in het oordeelsvermogen van de kiezer. Ze staan zo ver buiten elke werkelijkheid, dat ze echt op nul-komma-nul stemmen kunnen rekenen.' Algemeen Dagblad

#56:  Auteur: abraxes BerichtGeplaatst: wo 31 mei 2006 15:51
    —
Bona Fides, nu begrijp ik waar je op doelt. Eigenlijk geef je niet echt een mening, maar eerder constateer je iets en maakt daarbij een vergelijk. Hoe je precies denkt over hetgeen je hebt geconstateerd, zou ik – om onduidelijkheid te voorkomen – in dit verband willen kwalificeren als de (ontbrekende) mening, ofschoon de constatering eveneens een mening kan impliceren. Er kan derhalve – uitgaande van het ontbrekende - geen sprake zijn van een verschil in mening.

Ik kan me echter niet geheel vereenzelvigen met de constatering en het vergelijk. De nuancering bracht ons wel nader bij elkaar. Ook las ik een artikel op deze website, waar de onderwerpen welke jij mede noemt: wet, media en verandering in opvatting ter sprake kwamen. Het artikel staat onder het kopje 'wetenschap' (maar ik weet niet meer welke Confused ). Toch blijft het een interessante link. Ook komt het ethische vraagstuk waar Duch momenteel ernstig mee bezig is ruimschoots aan bod.

Quote:
Die nieuwe partij constateert dat ze 10 jaar geleden (voor Dutroux) nog op speaking terms met de maatschappij waren. Als dit niet valt te begrijpen, geeft dat aan hoeveel invloed de media en de politiek hebben gehad op de manier waarop we met bepaalde groepen omgaan.

Ik denk dat de intensievere media aandacht van de laatste decennia (+/-) mede oorzaak vindt in het gegeven dat expansie van de duistere pedofiele praktijken door de verschijning van het internet aanzienlijk is. Dit heeft geleid tot wetgeving en beide aspecten zijn kennelijk mede van invloed geweest op de mening van een niet gering aantal burgers. Logisch dat er meer media aandacht is als er en aantal van hen hun belangen gewichtiger benadrukken en de bedrijvigheid toeneemt. Nota Bene, sommige van hen publiceren zelfs kinderporno op het internet en/of willen een politieke partij oprichten. Media en politiek derhalve, worden actief benaderd en krijgen te maken met een verschijning welke lelijk afwijkt van de positieve moraal. Dit wordt dan als het ware mede geïntroduceerd door de groep zelf. Denk bij dit alles niet aan een generiek. Voorts is het zo, dat het media kanon zich meer in het algemeen richt op vele aspecten, dit vlak blijft niet ongemoeid. Kortom het betreft thans ook een algemeen verschijnsel. Neem het door jou (Bona Fides) aangehaalde, dat op diverse websites kritiek wordt geuit, dit hebben mensen eerder niet kunnen doen, maar aversie was er wel degelijk.

Dat de signalen sterker worden berust inderdaad mede op de gegevens die door de schrijver worden aangehaald. Echter niet als, maar en. Dutroux, de media en de politiek hebben veel invloed gehad op de manier waarop we met bepaalde personen omgaan. Of dit 10 jaar geleden anders was betwijfel ik voorzover we het hebben over de wenselijkheid van zulks.

#57:  Auteur: abraxes BerichtGeplaatst: wo 31 mei 2006 16:12
    —
Duch:
Quote:
En als het niet tot schade leidt, sta je in een indiviueel geval wellicht zonder ethische argumenten.


Ik beroep me op 'wellicht'. Ethiek beperkt zich niet tot het individu. Er moet m.i. ook rekenschap worden gegeven aan externe factoren.

Men denke aan kannibalisme met wederzijds goedvinden (actueel onderwerp). Volg, als je dat op prijs stelt in verband met ethiek ook de link in eerder schrijven.

#58:  Auteur: Michèle BerichtGeplaatst: wo 31 mei 2006 17:11
    —
Duch schreef:
Dat misbruik verwerpelijk is bestrijdt ook de op te richten partij niet. Sterker nog, ze stellen heel duidelijk dat dat een slechte zaak is. En vervolgens stellen ze dat (om het maar even lomp uit te drukken) niet ieder gebruik ook misbruik is. Is dat aangetoond? Dat ook als een kind denkt het een goed idee te vinden, dat kind desondanks schade ondervindt?


Om kort te gaan: ja. Ook dan.
Maar ik ben geen psycholoog. Mijn schoonmoeder wel, en ik zie haar dit weekend. Dus dan hebben we weer een interessant gespreksonderwerp, en zo mogelijk zal ik e.e.a. verhelderen.

#59:  Auteur: Duch BerichtGeplaatst: wo 31 mei 2006 17:15
    —
Bij voorbaat al bedankt. Very Happy

#60:  Auteur: Michèle BerichtGeplaatst: wo 31 mei 2006 17:20
    —
tikSimone schreef:
Nu ja, het is gewoon heel lastig om daar zo in zijn algemeenheid iets over te zeggen. Juist bij de groep tieners. Ik kan me goed voorstellen dat jongens van een jaar of 11, 12, 13 of misschien iets ouder graag op een uitnodiging "een filmpje te kijken" ingaan en dat er dan heus ook wel eens van het een het ander komt. En daar hoeft ook niets mis mee te zijn.
zoals zo vaak hangt het allemaal weer van de omstandigheden van het geval af.


Is ook zo, en daar is ook niets mis mee. Experimenteren met leeftijdgenoten is, om het maar te zeggen, 'natuurlijk'. Ook al hoort daar vaak ook het nodige liefdesverdriet, en soms helaas ook misbruik, bij. Maar op die manier leer je wel je zelf en je eigen grenzen kennen. Althans, dat is de bedoeling.
Maar als een veel ouder iemand daarin een rol speelt, ik weet niet, het trekt de verhouding scheef. Ik kan zo niet een leuk onderzoekje uit m'n mouw schudden waaruit blijkt dat b.v. ook een 15-jarige geschaad wordt in geval van seks met b.v. een 30-jarige. Maar mijn common sense zegt dat dat wel degelijk invloed heeft en niet gezond is.

Natuurlijk zijn er uitzonderingsgevallen. Maar je moet nou eenmaal een regel vaststellen. Het risico is te groot, bij relaties tussen kinderen onder de 16 en (veel) ouderen, dat het fout gaat en het kind er schade van ondervindt. Als het fout gaat, gaat het ook gigantisch fout. Het leed is dan enorm.
Gewoon niet doen, niet aan tornen. Het mag niet. Punt. Dan krijg je ook geen onduidelijkheden - de liefde is al ingewikkeld genoeg - wil je het nou wel of niet? Hoe bewijzen we dat achteraf? Dan is het kwaad al geschied.

#61:  Auteur: bona fides BerichtGeplaatst: wo 31 mei 2006 20:28
    —
abraxes schreef:
Ik denk dat de intensievere media aandacht van de laatste decennia (+/-) mede oorzaak vindt in het gegeven dat expansie van de duistere pedofiele praktijken door de verschijning van het internet aanzienlijk is. Dit heeft geleid tot wetgeving en beide aspecten zijn kennelijk mede van invloed geweest op de mening van een niet gering aantal burgers.

Je hebt zeker gelijk dat de opkomst van internet ook een grote rol speelt. Eerlijk gezegd weet ik niet of internet het verschijnsel heeft uitgebreid, of eigenlijk alleen maar meer zichtbaar heeft gemaakt. Maar hoe dan ook, internet biedt veel mogelijkheden om ongezien aan kinderporno te komen. Vroeger ging dat naar ik aanneem niet alleen moeizamer, maar ook detecteerbaarder (bijvoorbeeld via sexshops waar de politie vrij eenvoudig kan controleren). In het kort: optreden tegen alleen het kopen/verkopen van dergelijk materiaal voldoet niet meer, dus het enkele bezit is nu ook strafbaar.

Quote:
Neem het door jou (Bona Fides) aangehaalde, dat op diverse websites kritiek wordt geuit, dit hebben mensen eerder niet kunnen doen, maar aversie was er wel degelijk.

Dat is ook waar. En zolang het bij het ventileren van meningen blijft, en niet tot het aanzetten tot geweld, moet dat natuurlijk ook kunnen.

#62:  Auteur: abraxes BerichtGeplaatst: do 01 jun 2006 3:51
    —
Aansluitende op de interessante zienswijze van Duch poog ik me te verdiepen in een meer ethische benadering van het onderwerp. Ten behoeve van het algemene beeld lijkt het me goed om beknopt in te gaan op hetgeen zoal dient te worden verstaan onder 'ethiek'.
Quote:

Ethiek is het zoeken naar een verantwoording van een bepaalde handelwijze ten opzichte van medemensen, dieren en de natuur in het algemeen. Belangrijke vooronderstellingen in de ethiek zijn vrijheid, verantwoordelijkheid en openstaan voor rationele argumenten. Een ander belangrijk uitgangspunt in de ethiek is dat een ethische theorie universeel geldig dient te zijn. Een ethisch standpunt mag aldus niemand bevoordelen.

Jij gebruikt het woord ethiek thans niet te gemakkelijk waardoor de ware bedoeling daarvan mogelijk in kracht zou afnemen, integendeel, ik constateer dat je strikt de randvoorwaarden welke hebben te gelden voor ethiek, bij behandeling van dit vraagstuk in acht neemt. Dat vind ik interessant.

Duch schreef:
Quote:
Ik zelf denk dat kinderen niet in staat zijn om een dergelijke keuze goed te maken, maar ik zou niet direct durven aannemen dat als ze toch zo'n keuze maken, dat altijd tot schade leidt.

Quote:
Ik heb er werkelijk geen idee van of het ook schade voor kinderen oplevert als ze zelf denken dat het een goed idee is.

Quote:
En als het niet tot schade leidt, sta je in een indiviueel geval wellicht zonder ethische argumenten.


Na enige wetenschappelijke materie (1) te hebben geraadpleegd, kan ik bevestigen dat zoekende naar een ethische rechtvaardiging van het verbod op seksuele activiteit tussen volwassenen en kinderen, de belangstelling sterk blijkt uit te gaan naar of er sprake is van schade. Kortweg wordt er door een aantal wetenschappers te kennen gegeven dat er niet altijd sprake is van schade (2).

Daaromtrent geef jij te kennen dat, indien er geen sprake is van schade, er in een individueel geval wellicht geen ethische argumenten zijn aan te dragen. Nu is mijn bedoeling om de vraag centraal te stellen of er ook dan ethische argumenten toepassing vinden.

Mijn reactie was dat, naast dat er moet worden gekeken naar de interne relatie, men ook rekenschap moet geven aan externe factoren, aan de omgeving, aan de invloed uitgaande van het handelen van partijen die in harmonie opereren.

Ik ben te dien aanzien benieuwd naar jouw opvatting.

Voorts merk ik op dat, met betrekking tot het wel of niet aanwezig zijn van schade beperkt tot de interne relatie, er steeds slechts achteraf kan worden geconstateerd of hier wel of geen sprake van is. De constatering kan mijns inziens namelijk niet direct, gedurende het handelen, objectief geschieden, omdat het kind door een dergelijke gebeurtenis niet enkel acuut maar ook in een later stadium schade kan ondervinden.

Ik vraag me af of ethisch gezien, er een plausibel standpunt wordt ingenomen als ik stel dat, nu men op het moment van handelen, de eventuele schade niet kan overzien, het handelen als zodanig als niet ethisch mag worden gekwalificeerd, mede omdat het wel te overzien is, dat niet is te overzien of schade werkelijk zal ontstaan, terwijl de kans dat er schade ontstaat, aanzienlijk is (3).

@ Bona Fides, ‘van ree taboe’ interesseert je wellicht. Dit artikel sluit mijns inziens aan op jouw zienswijze.

1 o.a. http://www.p-loog.info/Wetenschap/oellerich_nl.htm en http://www.p-loog.info/Opinie/van_ree_taboe.htm
2 Dit is wel ander volgens het victimologische model. Zie verder 'oellerich' (1).
3 Men verlieze niet uit het oog dat schrijver dezes het geenszins kan waarderen, indien veralgemenisering van dit standpunt plaatsvindt op grond waarvan men zoal kan constateren dat, omdat deelname aan het verkeer als bestuurder van een auto, mogelijk een ander schade toe kan brengen, deelname aan het verkeer niet ethisch verantwoord zou zijn. Neen, e.e.a. moet in dat geval beperkt worden opgevat. Men lette daarbij in het bijzonder op de omstandigheden van het geval. In mijn optiek is er dan geen sprake van bevoordelen of een niet universele geldigheid, maar van objectieve rechtvaardiging, een verschil in waardering vanwege onvergelijkbaarheid.

#63:  Auteur: Michèle BerichtGeplaatst: do 01 jun 2006 12:06
    —
Als het al zo zou zijn dat er soms in het individuele geval geen sprake is van schade, is dat nog geen reden voor ethische rechtvaardiging. Dat is 180 graden omgedraaid.

#64:  Auteur: Duch BerichtGeplaatst: do 01 jun 2006 12:17
    —
Kan je dat toelichten? Het was mijn punt te laten zien dat het ethische argument dat ik het meest in aanmerking vond komen hier van toepassing te zijn in individuele gevallen wellicht niet op gaat. Natuurlijk brengt sex met kinderen in zijn algemeenheid schade toe aan kinderen, en natuurlijk moet het daarom verboden blijven.

Maar als er in een individueel geval geen schade is, waarom is die specifieke (geïsoleerde) handeling dan toch ethisch onjuist? Ik zie niet direct in waarom de conclusie dat die handeling dan wellicht niet ethisch onjuist is, een 180 graden draai is.

#65:  Auteur: Juul BerichtGeplaatst: do 01 jun 2006 13:12
    —
Ethiek is veelomvattend.
In mijn vak passende zorg heb ik veel geleerd over ethiek....
Je hebt verschillende basisstromen:
Utilisme, Consequentialisme, deontologie en wellicht meer.
IN het kort komt utilisme erop neer dat men streeft naar een maximalisatie van algemeen nut. Dat is goed
In het consequentialisme wordt alleen gekeken naar de uitkomst van een handelswijze. Is de uitkomst goed, dan is de handelswijze ook ok
IN de deontologie wordt gekeken naar de handeling zelf. ALs de handeling zelf slecht is, i.c. het hebben van seks met kinderen tussen de 12 en 16 jaar. (dat is toch wat de partij wil veranderen) is het moreel onjuist.

Verder zijn er nog een viertal morele principes: Niet schaden, goed doen, autonomie en rechtvaardigheid.
Niet op iedere casus zijn alle morele principes van toepassing.
Hier zou het m.i. gaan om een spanningsveld tussen het niet schaden van de kinderen en het vergroten van de autonomie van pedoseksuelen. De vraag is of dat te rechtvaardigen valt zoals de partij het nu aangeeft.

#66:  Auteur: bona fides BerichtGeplaatst: do 01 jun 2006 22:44
    —
abraxes schreef:
@ Bona Fides, ‘van ree taboe’ interesseert je wellicht. Dit artikel sluit mijns inziens aan op jouw zienswijze.
http://www.p-loog.info/Opinie/van_ree_taboe.htm

Dit stuk kende ik niet, maar soortgelijke artikelen heb ik wel eerder gezien. Mijn argumenten komen inderdaad allemaal in het artikel terug (het gaat natuurlijk wel wat dieper op de materie in). Van Brongersma is overigens bekend dat hij door de veranderde maatschappelijke houding de zin om te leven verloor, resulterend in een geruchtmakend euthanasiegeval.

#67:  Auteur: bona fides BerichtGeplaatst: do 01 jun 2006 23:04
    —
Je kunt die leeftijdsgrens ook heel anders zien. Wat gebeurt er nu: de grens is 16, maar kinderen onder die leeftijd hebben massaal seks. Ook gewoon met kinderen/jongvolwassenen van 16 jaar en ouder. Hier wordt niets aan gedaan, valt eigenlijk niets aan te doen, en laten we wel zijn... willen we daar iets aan doen?

Als je de leeftijdsgrens terugbrengt tot wat deze 4 jaar geleden was, namelijk 12 jaar, heb je weer een houdbare regel die vrijwel altijd gewoon strikt toegepast kan worden. Denk je dat een volwassen man van 42 4 jaar geleden ongestraft seks kon hebben met willekeurige 12-jarigen? Natuurlijk was dat niet zo. Ouders konden gewoon een klacht indienen en praktisch was er waarschijnlijk nauwelijks verschil met de huidige situatie.

Een goed functionerende kindertelefoon en andere hulpinstanties lijken me veel belangrijker dan wetten tegen dat waar wij niet aan (zeggen te) willen denken.

Toevallig lees ik hier dat in België (of all places!!) gesproken wordt over verlaging van de leeftijd van 16 naar 14 jaar.

#68:  Auteur: abraxes BerichtGeplaatst: vr 02 jun 2006 3:05
    —
Quote:
Als je de leeftijdsgrens terugbrengt tot wat deze 4 jaar geleden was, namelijk 12 jaar, heb je weer een houdbare regel die vrijwel altijd gewoon strikt toegepast kan worden. Denk je dat een volwassen man van 42 4 jaar geleden ongestraft seks kon hebben met willekeurige 12-jarigen? Natuurlijk was dat niet zo. Ouders konden gewoon een klacht indienen en praktisch was er waarschijnlijk nauwelijks verschil met de huidige situatie.


Ik ben daar geen voorstander van. Liever zie ik een actief vervolg beleid en dit is thans mogelijk, omdat er geen sprake (meer) is van een klachtdelict.

#69:  Auteur: abraxes BerichtGeplaatst: vr 02 jun 2006 21:40
    —
Bona Fides
Quote:
Van Brongersma is overigens bekend dat hij door de veranderde maatschappelijke houding de zin om te leven verloor, resulterend in een geruchtmakend euthanasiegeval.


Een erg treurig verhaal.

#70:  Auteur: bona fides BerichtGeplaatst: vr 02 jun 2006 22:20
    —
abraxes schreef:
Ik ben daar geen voorstander van. Liever zie ik een actief vervolg beleid en dit is thans mogelijk, omdat er geen sprake (meer) is van een klachtdelict.

Dat betekent dat een 18-jarige die wat met een 15-jarige heeft minimaal verdacht is. Een 15-jarige die wat met een 15-jarige heeft dus ook.

Actief vervolgen grijpt nogal diep in als je er geen wassen neus van wilt maken. Ik denk dat het op het moment eigenlijk dat is, een wassen neus.

#71:  Auteur: Simoon BerichtGeplaatst: za 03 jun 2006 1:22
    —
Dwingt een pedofiel, per defenitie, een jongere/minderjarige/kind tot seks?
Volgens de Van Dale is een pedofiel iemand met een voorkeur voor seksueel verkeer met jonge kinderen.

Dan daagt bij mij direct de vraag, wanneer is een kind jong? Is dat een persoon van zes jaar of iemand van 14, of beiden?
En wanneer is iemand dan een pedofiel. Is dat die man van 25 die wekelijks 15 jarige meisjes oppikt in de plaatselijke discotheek/soos. Of is dat iemand van 45 met een twaalfjarige.

Daarnaast lees ik dat sommige van mening zijn dat ontdekken van seksualiteit e.d. ,tussen leeftijdsgenoten, als gezond wordt beschouwd. Ik heb begrepen dat de gemiddelde leeftijd van eerste seksuele ervaring rond de 13/14 jaar ligt. Die jongeren blijken dus in staat te zijn (althans dat denken ze blijkbaar zelf) om die keus te maken. Wat nu als ze de keus maken ervaring op te doen met iemand die meerderjarig is? Zou dat ook strafbaar moeten zijn...
En waarom zou een kind meer schade ondervinden van seks met een oudere dan met een leeftijdsgenoot. Is dat omdat je gevoel die denkwijze naar voren brengt of is dat op feiten berust...



Ik kan over dit onderwerp absoluut geen mening vormen. Gevoelsmatig vind ik het allemaal fout. Aangezien ik bij een pedofiel altijd denk aan een Michael Jackson achtige man van tegen de 60 die zich vergrijpt aan jongetjes van 8. Deze benadering lijkt me toch te kort door de bocht....

#72:  Auteur: Hanifa BerichtGeplaatst: za 03 jun 2006 8:22
    —
In dit geval ging het om een 62 jarige man die een voorkeur heeft voor alles jonger dan 10.

#73:  Auteur: abraxes BerichtGeplaatst: za 03 jun 2006 9:01
    —
Quote:
Een 15-jarige die wat met een 15-jarige heeft dus ook.


Nee, die (meestal) niet. Wink Alleen die enge ventjes enzo. Onderhavig artikel raakt inderdaad een groep welke hier m.i. niet voor in aanmerking zou moeten komen, warende het niet dat er nu juist op dat vlak ruimte bestaat voor (willekeur Question ) uitzondering. Overigens vraag ik me af, wie van de 2 dan de 'dader' zou zijn.

#74:  Auteur: EJR BerichtGeplaatst: di 06 jun 2006 13:12
    —
Ik denk dat de grenzen altijd redelijk vaag zullen blijven.
Het lijkt mij onmogelijk om echte harde grenzen te stellen omdat je te maken hebt met opgroeiende kinderen, waarbij de een sneller ontwikkelt dan de ander.

Het geval van een 15-jarige met een andere 15 jarige is, in geval van wederzijdse toestemming, geen probleem wat mij betreft en hoort ook bij de natuurlijke ontwikkeling en ontdekken van de eigen sexualiteit en valt dan naar mijn idee ook niet onder pedofilie.
Echter een 15 jarige met sexuele interesse voor een 5 jarige valt wat mij betreft wel weer onder pedofilie (voorbeeld om grenzen iets duidelijker te stellen). En bij een 10 jarige zou hij wat mij betreft ook zijn handen thuis moeten houden., maar bij welke leeftijd ligt dan wel de grens? (ik denk zelf een jaar of 13-14 minimaal in geval van een 15 jarige)

Iemand van 18 die met iemand van 15 sex zou hebben is in principe strafbaar, maar voor zover mij bekend is de evt. strafmaat toch heel anders als dat de volwassen persoon b.v. 28 is.

En stel anders dat je actief zou willen gaan vervolgen. Hoe zit het dan met een 17 jarige die een relatie heeft met een 15 jarige. En wat dan als die 17 jarige eerder 18 wordt dan de 15 jarige 16... Zouden ze dan een bepaalde periode geen sex mogen hebben? (ook al willen ze beiden erg graag?)

#75:  Auteur: Michèle BerichtGeplaatst: di 06 jun 2006 17:42
    —
Nou, het blijkt dat ik iets te hoog van de toren heb geblazen met mijn stellige bewering dat pedofiele relaties altijd schadelijk zijn voor kinderen.
In die zin, dat er nooit grootschalig wetenschappelijk onderzoek naar is gedaan, althans voor zover mijn geeerde schoonmoeder weet. Wel ziet zij natuurlijk in haar praktijk de vele levende voorbeelden waar het wel schadelijk is geweest, maar dat is niet het onderzoek zoals ik bedoelde.

Echter, ook zonder dat onderzoek zou je het volgende aan kunnen nemen. Moraal en wet staan altijd in relatie tot cultuur en tijdsgeest. In onze samenleving is het een waarde dat seks en intimiteit op basis van respect en gelijkwaardigheid dienen te geschieden. Ethisch gezien, maar ook strafrechtelijk gezien.
Je kunt betogen dat in de relatie volwassene-kind er altijd sprake is van een machtspositie van de volwassene. Er is per definitie geen sprake van gelijkwaardigheid. Dus dient pedofilie verboden te zijn en te blijven.
Om dezelfde reden is bijvoorbeeld ook seks en intimiteit tussen de psycholoog en de client, of de leraar en de leerling, verboden.

Dit biedt een legitimatie om seks tussen volwassene en kinderen te verbieden. Natuurlijk zijn er gevallen denkbaar waarbij er geen schade optreedt, en de relatie wel gelijkwaardig was en gebaseerd op respect. Maar dat is altijd pas achteraf vast te stellen, en kan dus niet bij voorbaat een uitzondering op de regel vormen.

Toch blijft de 'kip of het ei' vraag. Want wat als pedofilie en incest in onze maatschappij als een heel normaal verschijnsel zouden worden gezien, en er geen taboe op zou rusten? Ik ken het verhaal van de persoon - inmiddels volwassen - die pas schade ondervond van een incestueuze relatie toen de buitenwereld erachter kwam en met afschuw reageerde. Persoon in kwestie was dus het 'slachtoffer'. Zou er niets aan de hand zijn geweest als de maatschappij er geen probleem van had gemaakt?
Hoe het ook zij, het blijft een gedachtenexperiment. Want de werkelijkheid is dat onze samenleving, en ook de grotere verbanden waar wij deel van uitmaken, seks tussen een volwassene en een kind afkeurt.

Mensen met pedofiele gevoelens hoeven zeker niet verkettert te worden. Zolang zij het laten bij dromen, en deze niet in daden omzetten, is er wat mij betreft niets aan de hand. Maar de leeftijdsgrens afschaffen, wat de NVD wil, lijkt mij nog steeds een heel slecht idee. Ik zie in ieder geval niet waar het belang van het kind wordt behartigt, dit is enkel ter bevrediging van hun eigen begeertes.

De vraag blijft, waar dit topic mee begon. Is er een legitieme reden om deze partij te verbieden? Is dit wenselijk?

#76:  Auteur: MiriamvL BerichtGeplaatst: di 06 jun 2006 20:53
    —
Michèle schreef:

Je kunt betogen dat in de relatie volwassene-kind er altijd sprake is van een machtspositie van de volwassene. Er is per definitie geen sprake van gelijkwaardigheid. Dus dient pedofilie verboden te zijn en te blijven.
Om dezelfde reden is bijvoorbeeld ook seks en intimiteit tussen de psycholoog en de client, of de leraar en de leerling, verboden.


Dat heb ik pas 20 posts geleden betoogd Wink En aangezien je in de volwasse-kind relatie altijd sprake is van een machtspositie van de volwassene, kan je altijd stellen dat er sprake is van dwang, en is dit altijd strafbaar *ongeacht* de leeftijd waarop een kind volgens de wet sex mag hebben, en *dus* maakt het artikel zoals de partij hem in wil voeren geen donder uit voor de strafbaarheid van pedofilie, het blijft strafbaar...
Terwijl de partij wel veroordeeld wordt op dat artikel, en het in het nieuws ook nog eens veel dramatischer wordt gebracht dan het feitelijk is..

#77:  Auteur: Michèle BerichtGeplaatst: do 08 jun 2006 14:58
    —
MiriamvL schreef:
Michèle schreef:

Je kunt betogen dat in de relatie volwassene-kind er altijd sprake is van een machtspositie van de volwassene. Er is per definitie geen sprake van gelijkwaardigheid. Dus dient pedofilie verboden te zijn en te blijven.
Om dezelfde reden is bijvoorbeeld ook seks en intimiteit tussen de psycholoog en de client, of de leraar en de leerling, verboden.


Dat heb ik pas 20 posts geleden betoogd Wink


Tuttut! Excusez-moi!
Wink

Ik had inderdaad gezien dat je dit al had opgeschreven. In de context van mijn bericht leek het me zinvol het nogmaals op te schrijven. Het was niet mijn bedoeling plagiaat te plegen. Very Happy

#78:  Auteur: MiriamvL BerichtGeplaatst: do 08 jun 2006 22:20
    —
Nou ja, zo bedoelde ik het niet Wink Maar omdat niemand daar op reageerde...

#79:  Auteur: EJR BerichtGeplaatst: vr 09 jun 2006 11:23
    —
Maar de orginele vraag blijft toch ook nog staan...
Is de partij te verbieden?
Daar lijkt het niet op, maar wat al wel kan is de afkorting verbieden Zie daarvoor hier

#80:  Auteur: Suijkerbuijk BerichtGeplaatst: vr 09 jun 2006 13:30
    —
Quote:
Daar lijkt het niet op, maar wat al wel kan is de afkorting verbieden

De partij is in kort geding bij verstek veroordeelt, omdat niemand op kwam dagen. Dat zegt vrij weinig over de haalbaarheid van de zaak in een bodemprocedure.

Ik vraag mij af wat de reden was om verstek te laten gaan. Waren de gedaagden bang voor de (ongetwijfeld aanwezige) pers? Bang om met hun foto in de krant te staan? Een politieke partij waarvoor niemand wil optreden is weinig zinvol.

#81:  Auteur: tikSimone BerichtGeplaatst: vr 09 jun 2006 21:07
    —
EJR schreef:
... wat al wel kan is de afkorting verbieden Zie daarvoor hier

Daar zijn de dames van de Nederlandse Vereniging van Directiesecretaressen ook wel blij mee. Wink

#82:  Auteur: Volento Deo BerichtGeplaatst: vr 09 jun 2006 21:38
    —
tikSimone schreef:
EJR schreef:
... wat al wel kan is de afkorting verbieden Zie daarvoor hier

Daar zijn de dames van de Nederlandse Vereniging van Directiesecretaressen ook wel blij mee. Wink

Of de Nederlandse Vereniging van Diëtisten Yesss

#83:  Auteur: bona fides BerichtGeplaatst: vr 09 jun 2006 22:23
    —
Nog een paar:
Nederlandse Vereniging voor Dierentuinen
Nederlandse Vereniging voor Demografie
Nederlandse Vereniging voor Duikgeneeskunde

#84:  Auteur: Michèle BerichtGeplaatst: za 10 jun 2006 15:11
    —
Hoe zit het dan met de mensenrechten, en in het bijzonder het verdrag voor de rechten van het kind?
Deze partij heeft ondubbelzinnig als doelstelling schending van deze rechten. Zou dat geen grond zijn om te verbieden?

#85:  Auteur: bona fides BerichtGeplaatst: za 10 jun 2006 17:47
    —
Even los van de vraag of dat zo is, een partij moet natuurlijk als doelstelling mogen hebben bepaalde internationale verdragen op te zeggen.

100 jaar geleden hadden vrouwen geen kiesrecht, laat ik maar even aannemen dat de grondwet dit zo bepaalde (wellicht onjuist). Zou een partij die zich inspant voor vrouwenkiesrecht dan verboden moeten worden?

En terugkomend op de specifieke doelstellingen van de NVD, in 2002 was de leeftijdsgrens voor seks met minderjarigen nog 12. Dat de NVD de klok 4 of 5 jaar terug wil draaien is toch moeilijk te verbieden. Een grens van 12 jaar zal ook vast niet in strijd zijn met mensenrechtenverdragen. Anders zou het niet-vervolgen van 18-jarigen die seks hebben met 15-jarigen ook als een schending van internationale verdragen moeten worden gezien. (Of heb je in NL al eens van zo'n vervolging gehoord?)

Met het bezit van kinderporno zou het anders kunnen liggen. Ik ken de verdragen niet, maar ik kan me voorstellen dat het maken van kinderporno, wat volgens mij tot in de jaren 70 nog legaal was zolang kinderen daarbij maar niet misbruikt werden, inmiddels wegens verdragrechtelijke verplichtingen strafbaar moet zijn.

(Als je zegt dat het maken van porno waar kinderen bij betrokken zijn per definitie misbruik is, was het natuurlijk altijd al strafbaar... dan was de wetswijziging eigenlijk ook nooit nodig geweest.)

#86:  Auteur: Duch BerichtGeplaatst: za 10 jun 2006 18:52
    —
bona fides schreef:
100 jaar geleden hadden vrouwen geen kiesrecht, laat ik maar even aannemen dat de grondwet dit zo bepaalde (wellicht onjuist).

Dat bepaalde de grondwet in 1906 inderdaad. Tot 1887 zweeg de grondwet erover en werd daaruit afgeleid dat vrouwen geen kiesrecht hadden. Het opnemen van het verbod op vrouwenkiesrecht in de grondwet van 1887 wordt daarom wel eens de eerste stap richting het vrouwenkiesrecht genoemd.

En ik ben het geheel met je eens dat het opzeggen van een dergelijk verdrag het legale streven van een partij kan zijn. Het nadeel van een dergelijke redenering is echter wel dat ook het vestigen van een dictatuur een legaal streven zou kunnen zijn. Think

Kent iemand de toepasselijke bepalingen voor het verbeden van partijen? Very Happy

#87:  Auteur: Gwenny BerichtGeplaatst: za 10 jun 2006 19:09
    —
bidden verbieden? Laughing

#88:  Auteur: bona fides BerichtGeplaatst: za 10 jun 2006 23:05
    —
Duch schreef:
En ik ben het geheel met je eens dat het opzeggen van een dergelijk verdrag het legale streven van een partij kan zijn. Het nadeel van een dergelijke redenering is echter wel dat ook het vestigen van een dictatuur een legaal streven zou kunnen zijn. Think

Inderdaad een lastig punt. Het EHRM heeft bepaald dat het verbod op de Turkse Welvaartspartij niet in strijd was met het EVRM, juist omdat deze partij de democratie wilde opheffen.

#89:  Auteur: Duch BerichtGeplaatst: zo 11 jun 2006 10:42
    —
Heb je ook een vindplaats van dat arrest misschien?

#90:  Auteur: Michèle BerichtGeplaatst: zo 11 jun 2006 12:13
    —
Ze willen de leeftijdsgrens eerst op 12 stellen, en daarna geheel afschaffen.
Ik ken het verdrag voor de rechten van het kind niet, maar als daar geen ondubbelzinnige bepaling over seks in staat, zal er vast wel iets instaan over lichamelijke integriteit en bescherming enzo.
De vergelijking met het vrouwenkiesrecht gaat m.i. niet op, aangezien ze toen rechten wilden creëren, terwijl de NVD rechten (van een kwetsbare groep) wil inperken.
Overigens, in de tijdgeest van destijds, als er toen internationale verdragen waren geweest om op terug te grijpen zoals dat nu kan, had men dat ook zeker gedaan.

#91:  Auteur: bona fides BerichtGeplaatst: zo 11 jun 2006 12:54
    —
Duch schreef:
Heb je ook een vindplaats van dat arrest misschien?

Welfare Party v. Turkey

#92:  Auteur: ergo sum BerichtGeplaatst: wo 14 jun 2006 16:38
    —
Italië wil verbod op 'pedopartij'.

#93:  Auteur: LeChat BerichtGeplaatst: wo 14 jun 2006 17:08
    —
Waar bemoeien ze zich mee... Laat ze eerst hun eigen interne problemen oplossen.

#94:  Auteur: Volento Deo BerichtGeplaatst: do 15 jun 2006 0:31
    —
LeChat schreef:
Waar bemoeien ze zich mee... Laat ze eerst hun eigen interne problemen oplossen.

Mogen ze daarna dan wel bemoeien? Hoop het niet Laughing

#95:  Auteur: LeChat BerichtGeplaatst: do 15 jun 2006 9:44
    —
Volento Deo schreef:
LeChat schreef:
Waar bemoeien ze zich mee... Laat ze eerst hun eigen interne problemen oplossen.

Mogen ze daarna dan wel bemoeien? Hoop het niet Laughing


Nee, ook dan niet natuurlijk. Beetje ongelukkige formulering. Wink

#96:  Auteur: Romap BerichtGeplaatst: zo 09 jul 2006 11:06
    —
De pleitnotities van de partij staan on-line:
http://www.pnvd.nl/VersusSoelaas.doc

Verder:
"Na afloop van beide pleidooien vroeg de rechter aan advocaat De Wijn wat er volgens haar nou eigenlijk strafbaar is aan de PNVD. De ideeën, antwoordde De Wijn. De rechter wees er vervolgens op dat ideeën nooit strafbaar zijn. Toen De Wijn daarop zei dat deze ideeën bij uitvoering ervan wel strafbaar worden, antwoordde de rechter dat het niet strafbaar is om wijziging van de strafwet na te streven."

Groetjes,
Romap

#97: Dat is voor boven de 18! (gevleugelde quote van mijn vader) Auteur: Machiel BerichtGeplaatst: zo 09 jul 2006 15:45
    —
Het Erasmus Magazine heeft mij over deze zaak een interview afgenomen. Zie (in pdf-formaat) mijn bijdrage onder "de kwestie" via www.erasmusmagazine.nl of via m'n eigen homepage www.frg.eur.nl/personal/m.devries

Uitspraak in het Kort Geding overigens: 17 juli!

#98:  Auteur: bona fides BerichtGeplaatst: zo 09 jul 2006 18:24
    —
Het lijkt me frustrerend om als advocaat voor de Stichting Soelaas een zo kansloze zaak te moeten bepleiten.

#99:  Auteur: tikSimone BerichtGeplaatst: zo 09 jul 2006 23:58
    —
Machiel, hartstikke leuk! Good

#100:  Auteur: MiriamvL BerichtGeplaatst: ma 10 jul 2006 8:48
    —
Advocaat Wijn had zich misschien iets beter op die vraag moeten voorbereiden...

#101:  Auteur: Suijkerbuijk BerichtGeplaatst: ma 10 jul 2006 11:05
    —
Quote:
Het lijkt me frustrerend om als advocaat voor de Stichting Soelaas een zo kansloze zaak te moeten bepleiten.


Soms zit het succes niet in het winnen of verliezen van de zaak, maar in de aandacht die de zaak krijgt. Een rechtszaak als deze trekt hordes journalisten aan. Je hebt een instant podium om te verkondigen waarom Stichting Soelaas tegen de pedo-partij is.

De kansen om de zaak te winnen moeten door de advocaat al zijn bekeken en met de Stichting Soelaas zijn besproken.

#102:  Auteur: Hanifa BerichtGeplaatst: ma 10 jul 2006 11:45
    —
Suijkerbuijk schreef:
Quote:
Het lijkt me frustrerend om als advocaat voor de Stichting Soelaas een zo kansloze zaak te moeten bepleiten.


Soms zit het succes niet in het winnen of verliezen van de zaak, maar in de aandacht die de zaak krijgt. Een rechtszaak als deze trekt hordes journalisten aan. Je hebt een instant podium om te verkondigen waarom Stichting Soelaas tegen de pedo-partij is.

De kansen om de zaak te winnen moeten door de advocaat al zijn bekeken en met de Stichting Soelaas zijn besproken.


Ik ben het hier mee eens. Dit hebben zij heus geweten en besproken. Het 'bekendheid' geven aan de zaak was (in mijn ogen dan) duidelijk het belang hier.

Machiel: mooi stuk. Ik moet zeggen dat ik erg veel bewondering heb voor de manier waarop je de dingen weergeeft!.

#103:  Auteur: bona fides BerichtGeplaatst: ma 10 jul 2006 12:02
    —
Een stichting die als doel heeft het zuiver om publicitaire overwegingen aangaan van kansloze rechtszaken mag wat mij betreft verboden worden verklaard Wink. Het lijkt me beter als de Vereniging Soelaas de politiek ingaat.

#104:  Auteur: Volento Deo BerichtGeplaatst: di 11 jul 2006 0:49
    —
Hanifa schreef:
Machiel: mooi stuk. Ik moet zeggen dat ik erg veel bewondering heb voor de manier waarop je de dingen weergeeft!.

Jaaaa Hanief!!! Dat is nou één van de docenten van de EUR Wink

#105:  Auteur: Modena360 BerichtGeplaatst: wo 19 jul 2006 8:19
    —
Afschaffen die hap!!! Gevoelsmatig word ik er misselijk van. Maar juridisch mogen ze een partij oprichten met hun eigen ideeen. Ik ben benieuwd hoe ver ze het gaan schoppen.

Ik denk eerder dat ze in Belgie meer aanhang hebben.

#106:  Auteur: Suijkerbuijk BerichtGeplaatst: wo 19 jul 2006 10:21
    —
Quote:
Een stichting die als doel heeft het zuiver om publicitaire overwegingen aangaan van kansloze rechtszaken mag wat mij betreft verboden worden verklaard .

Zelfs dat heeft de Stichting Soelaas niet. Deze heeft de doelstelling onderzoek te doen naar pedofilie.

Dus omdat de Stichting niet het doel heeft om de belangen van kinderen of slachtoffers van pedofilie te behartigen, is de Stichting Soelaas niet ontvankelijk verklaart:
www.rechtspraak.nl/ljn.asp?ljn=AY4017
Ook de andere eisers worden niet ontvankelijk verklaart.

Ook wijst de rechter er op, dat het maar de vraag is of er naast artikel 2:20 BW, op basis waarvan het OM de rechtbank kan verzoeken een rechtspersoon te ontbinden, ook nog plaats is voor een civiele aktie van gelijke strekking. In het kader van dit kort geding wordt daar niet dieper op ingegaan.

Deze uitspraak werd in de media samengevat tot "pedopartij wordt niet verboden". Formeel is dat wel juist, maar klinkt in door dat de rechter de rechtmatigheid van de partij uitvoerig zou hebben getoetst, en dat is geenszins het geval geweest. Door de niet-ontvankelijkheidverklaring, alsmede het ontbreken van spoedeisend belang, werd daar niet aan toegekomen.
Een belangenverengiging die speciaal is opgericht als tegenpool van de pedopartij, en die een bodemprocedure opstart inplaats van een kort geding kan tot een diepere inhoudelijke uitspraak leiden.

#107:  Auteur: ergo sum BerichtGeplaatst: za 22 jul 2006 18:12
    —
Antwoorden Donner inzake oprichting van een politieke partij voor pedofielen

#108:  Auteur: bona fides BerichtGeplaatst: ma 24 jul 2006 16:00
    —
PvdA wil alsnog verbod pedopartij

Zelf wil ik pleiten voor een verbod op partijen met een te laag besef van juridische waarden.

#109:  Auteur: tikSimone BerichtGeplaatst: ma 24 jul 2006 16:31
    —
Alsmede onzorgvuldige betitelingen ..... Wink

#110:  Auteur: bona fides BerichtGeplaatst: ma 24 jul 2006 19:19
    —
Titel klopt toch wel redelijk? PvdA wil dat het OM op zoek gaat naar juridische mogelijkheden om de partij alsnog te kunnen verbieden. Die juridische mogelijkheden lijken me op het moment niet te bestaan, maar ok.

De PvdA mag zelfs nastreven zulke juridische mogelijkheden via wetswijziging te creëren. Dan moet de PvdA niet vergeten tegelijkertijd het EVRM en wat andere verdragen op te zeggen.

#111:  Auteur: tikSimone BerichtGeplaatst: ma 24 jul 2006 21:04
    —
Ik bedoelde de aanduiding "pedopartij"

#112:  Auteur: bona fides BerichtGeplaatst: ma 24 jul 2006 21:25
    —
Ah ok, maar dat is inmiddels wel een beetje standaard geworden. Ligt lekker in de mond kennelijk.

Er schiet me spontaan een liedje te binnen.... "stem op de pedopartij" op de wijs van "heb je even voor mij" Mr. Green

#113:  Auteur: tikSimone BerichtGeplaatst: ma 24 jul 2006 21:27
    —
Ze zijn ook wel aardig fanatiek voor de rechten van de dieren, hoor. Daar kan menig partij wel een voorbeeld aan nemen. Wink (hoewel er een nogal verwarrende fout in hun programma staat, maar dat terzijde ... hihi...)

#114:  Auteur: abraxes BerichtGeplaatst: di 25 jul 2006 0:29
    —
Het legitieme middel om een dergelijke partij buiten spel te zetten betreft democratie in essentie.

#115:  Auteur: Volento Deo BerichtGeplaatst: di 25 jul 2006 9:06
    —
abraxes schreef:
Het legitieme middel om een dergelijke partij buiten spel te zetten betreft democratie in essentie.

Juist. Tijdens de verkiezingen zullen ze toch wel het onderspit delven. Nu krijgen ze enorm veel media-aandacht, maar na de verkiezingen zullen ze naar mijn mening geheel 'weggevaagd' en vergeten worden.

#116:  Auteur: ergo sum BerichtGeplaatst: zo 30 jul 2006 18:36
    —
Actie pedopartij levert één handtekening op

#117:  Auteur: abraxes BerichtGeplaatst: di 12 sep 2006 23:44
    —
Daarnet bij Pauw en Witteman zag ik zo het bestuur van de partij. Gezien? Wat vond u van die vertoning?

#118:  Auteur: Volento Deo BerichtGeplaatst: di 12 sep 2006 23:51
    —
Niet gezien. Wat vond jij ervan?

#119:  Auteur: ergo sum BerichtGeplaatst: wo 13 sep 2006 0:04
    —
Wanneer is de herhaling?

#120:  Auteur: abraxes BerichtGeplaatst: wo 13 sep 2006 5:38
    —
ergo sum schreef:
Wanneer is de herhaling?


Soort van.

#121:  Auteur: abraxes BerichtGeplaatst: wo 13 sep 2006 5:59
    —
Volento Deo schreef:
Niet gezien. Wat vond jij ervan?


Voortbouwende op de reeds ter discussie gestelde ethische benadering kwam ik slechts 1 interessant punt tegen. Voor de rest vond ik het maar onsmakelijk. Maar ja, dat is persoonlijk, doch kennelijk behorende tot de positieve moraal. Mag het gezegd worden? Overigens meen ik dat dergelijke pratijken ethisch gezien evenwel als zodanig kunnen worden gekwalificeerd. Terugkomende op een mogelijk inzetbaar aspect: de stelling van Witteman was dat zo'n relatie tussen kind en een ouder iemand per definitie onevenwichtig is.

Dan blijkt dat we in wezen een stap verder waren. Of nou ja stap verder, afhankelijk van de doelstelling, uiteraard.

#122:  Auteur: Duch BerichtGeplaatst: wo 13 sep 2006 8:29
    —
Niet gezien, maar ik heb wel gehoord dat de partij gezegd zou hebben dat ze vinden dat op termijn de leeftij voor vrijwillige seks van ouderen met jongeren naar 0 mijn. Shocked Sad Als dat waar is hebben ze zich daarmee pijnlijk ontmaskerd. Je kunt immers niet met droge ogen beweren dat een kind van 1 heus wel weet waar het aan begint... Evil or Very Mad

#123:  Auteur: cia76 BerichtGeplaatst: wo 13 sep 2006 8:31
    —
abraxes schreef:

Terugkomende op een mogelijk inzetbaar aspect: de stelling van Witteman was dat zo'n relatie tussen kind en een ouder iemand per definitie onevenwichtig is.


Dit was volgens mij de stelling (uitleg) van die VVD-er die ook aan tafel zat.

Dat het een stelletje amateurs is, is duidelijk. Hoe beteuterd ze keken wanneer ze het gesprek niet in de richting konden sturen die zij op wilden. Ze wilden namelijk over al die andere punten uit hun partijprogramma vertellen en het punt over pedoseksualiteit / pedofilie even laten rusten. Witteman probeerde uit te leggen dat ze een extreem, maatschappelijk gevoelig, tegen de normen en waarden van deze tijd indruisend standpunt hebben ingenomen en dat als je in de politiek wilt dit uit moet kunnen leggen aan het volk. Dit viel niet in te zien door het driemanschap dat er zat; er was al genoeg over gezegd, nu die andere punten eens. Pauw vroeg hem heel cynisch of ie het dan over de verbreding van de A2 wilde hebben.
Wel kan gezegd worden dat de ondervragers niet zonder vooringenomenheid het gesprek aangingen. Dit kunnen zij in dit geval natuurlijk ook gewoon maken omdat zij van bijna 100 % van de Nederlanders hierin zullen worden gesteund.

#124:  Auteur: Suijkerbuijk BerichtGeplaatst: wo 13 sep 2006 9:45
    —
Quote:
Dat het een stelletje amateurs is, is duidelijk.


Aan tafel gaan zitten met andere politieke partijen in het zicht van de verkiezingen is voor deze partij niet echt slim. Er is grote maatschappelijke weerstand tegen de pedo-partij, dus zijn er voor andere politieke partijen kiezers te behalen door de pedo-partij te bestrijden. En wat makkelijker dan ze op hun voornaamste streven aanvallen? Dat is ook een heel makkelijk doelwit.

Natuurlijk zit de pedo-partij ook alleen bij Witteman vanwege hun pedo-gerichte beginselen. Een nieuw opgericht partijtje dat zich inzet voor de verbreding van de A2 zal dat toch niet lukken.

#125:  Auteur: ergo sum BerichtGeplaatst: wo 13 sep 2006 12:42
    —
abraxes schreef:
ergo sum schreef:
Wanneer is de herhaling?


Soort van.

Tuurlijk! d'oh!

#126:  Auteur: MiriamvL BerichtGeplaatst: wo 13 sep 2006 14:58
    —
Duch schreef:
Je kunt immers niet met droge ogen beweren dat een kind van 1 heus wel weet waar het aan begint... Evil or Very Mad


Dus is het niet vrijwillig, en dus blijft het strafbaar Take it down

#127:  Auteur: bona fides BerichtGeplaatst: wo 13 sep 2006 16:35
    —
MiriamvL schreef:
Duch schreef:
Je kunt immers niet met droge ogen beweren dat een kind van 1 heus wel weet waar het aan begint... Evil or Very Mad


Dus is het niet vrijwillig, en dus blijft het strafbaar Take it down

Mooie redenering. Wat betreft seks met minderjarigen lijkt het me verstandig de leeftijdsgrens in ieder geval niet helemaal af te schaffen, maar sommige leeftijdsgrenzen kunnen toch in ieder geval wat meer realistisch worden gemaakt.

Of kent iemand een voorbeeld van een strafvervolging (in NL) van iemand die seks had met een 15-jarige met volledige instemming van die 15-jarige? Dus waarin het enkel ging om dat ene jaar verschil? Ik denk dat er, wanneer vervolgd wordt, vrijwel altijd sprake is van een vorm van dwang of misbruik van omstandigheden. In zo'n geval moet er vervolgd worden, maar ook wanneer het slachtoffer toevallig wel 16 is.

#128:  Auteur: MiriamvL BerichtGeplaatst: wo 13 sep 2006 19:40
    —
Ik vind dat als er bijvoorbeeld een heel groot leeftijdsverschil is, of een kind heel jong is er aangenomen moet worden dat het onvrijwillig is, als dat niet zo is kan dat kind het mooi zelf uitleggen... wat niet heel waarschijnlijk is dat dat zal gebeuren.. Dan het andere punt, je komt er als OM niet zomaar achter dat een kind seks heeft gehad (al dan niet met een volwassene), alleen als er aangifte wordt gedaan, door het kind of de ouders.. ook dan kan je al onvrijwilligheid aannemen...

Oeps... zag net dat Bona het ook had over als er vervolgd wordt etc. Daar ben ik het dus over eens met Bona...

Mijn conclusie is dus dat het al dan niet verlagen/weglaten van die leeftijd niet zo'n probleem is, omdat bij zaken die uberhaupt bij het OM terechtkomen, en bij zaken met jonge kinderen/een heel groot leeftijdsverschil aangenomen moet worden dat er sprake is van onvrijwilligheid, tenzij ondubbelzinnig weerlegd door het kind..

#129:  Auteur: MiriamvL BerichtGeplaatst: wo 13 sep 2006 19:49
    —
Nog verdere conclusie: zo'n wetswijziging zal hoogst waarschijnlijk niet plaatsvinden, zo wel, dan is er nog niet zoveel aan de hand i.v.m. die vrijwilligheid, pas als verkrachting/aanranding uit Sr wordt geschrapt is er echt een probleem... lijkt me nóg onwaarschijnlijker... Dus ik lig gewoon niet wakker van die pedopartij... Ik betwijfel ook ten zeerste dat uberhaupt stemmen krijgen, en ik verwacht ook dat ze snel van het toneel zullen verdwijnen... net als al die andere suffe partijtjes die tegenwoordig opgericht worden...

Misschien ben ik te nuchter? Of naief?

#130:  Auteur: bona fides BerichtGeplaatst: wo 13 sep 2006 20:02
    —
Je zou in de wet zo'n vermoeden op kunnen nemen. Dan krijg je tenminste een bepaling die ook min of meer nageleefd wordt, ipv wat we nu hebben (15-jarigen die zomaar totaal ongestraft liggen te wetovertreden!!).

#131: Pedo-partij bij Pauw & Witteman Auteur: Martine BerichtGeplaatst: do 14 sep 2006 18:43
    —
Het is goed mogelijk dat het mij kwalijk genomen wordt dat ik dit als jurist zeg, maar van mij mogen ze die mensen per direct en voorgoed achter slot en grendel opbergen. Met zulke zieke en gestoorde denkbeelden ben je volgens mij niet geschikt om op welke manier dan ook in de maatschappij te functioneren.

#132:  Auteur: MiriamvL BerichtGeplaatst: do 14 sep 2006 18:57
    —
Tja, denken is nog altijd niet strafbaar in ons land, en daar ben ik ook wel blij mee...

Zolang ze die gedachten maar niet ten uitvoer brengen...

Wellicht zien zij het anders, maar ik zie in de wetswijzigingen die zij zouden willen invoeren geen vrijbrief voor het uitoefenen van pedosexualiteit, daarbij denk ik niet dat ze uberhaupt een zetel zullen krijgen, en al zeker geen kamermeerderheid, en dus zullen ze hun doelen nooit bereiken, ik vind het wel schattig dat ze vinden dat gedetineerden kleine huisdieren als hamster en/of cavia's zouden moeten kunnen houden, hoewel ik dan weer hele ranzige verhalen ken over wat sommige mensen met zulke beestjes doen Mad
Anyway, ik neem ze gewoon serieus, en denk ook niet dat ze ooit serieus in de politiek mee zullen doen, en daarom ben ik er ook niet bang voor...

#133:  Auteur: bona fides BerichtGeplaatst: do 14 sep 2006 19:13
    —
De gestoordheid van de denkbeelden is relatief. Over het algemeen gaat het om plannen om de wetgeving op bepaalde punten terug te draaien naar de wetgeving van 5 tot 30 jaar geleden.

De vraag is voor mij meer of die wetgeving werkelijk niet voldeed, of is aangepast om meer populistische redenen.

#134: Re: Pedo-partij bij Pauw & Witteman Auteur: Duch BerichtGeplaatst: do 14 sep 2006 20:46
    —
Martine schreef:
Het is goed mogelijk dat het mij kwalijk genomen wordt dat ik dit als jurist zeg, maar van mij mogen ze die mensen per direct en voorgoed achter slot en grendel opbergen. Met zulke zieke en gestoorde denkbeelden ben je volgens mij niet geschikt om op welke manier dan ook in de maatschappij te functioneren.


Ik vind inderdaad dat je als jurist beter zou moeten weten. Dat je dit gevoelsmatig vind kan ik me goed voorstellen. Maar als jurist zou je moeten pogen een rationeel standpunt uit te dragen.

#135: Pedo-partij bij Pauw & Witteman Auteur: Martine BerichtGeplaatst: do 14 sep 2006 22:21
    —
Ik snap goed wat je bedoelt hoor Duch. Maar op sommige gebieden overheerst het hart nu eenmaal het hoofd. Wink
Als mijn kind (heb ik niet, maar stel dat) iets overkomen zou zijn door toedoen van pedofielen/pedoseksuelen of hoe je ze ook wilt noemen, dan zou ik ook niet aankomen met wetsartikelen denk ik. Dit is een erg delicaat thema, en voor 'nuchtere' juristen altijd makkelijk praten denk ik.
Maar goed, je hebt natuurlijk gelijk. Laughing

#136:  Auteur: MiriamvL BerichtGeplaatst: vr 15 sep 2006 9:34
    —
Natuurlijk wil je niet dat een kind iets overkomt, absoluut niet!
Maar het bestaan van de partij heeft daar niet zoveel mee te maken, vooralsnog en waarschijnlijk voor altijd is het uitoefenen van pedosexualiteit verboden. Het verbieden van de partij laat niet de pedosexuelen verdwijnen. Eigenlijk is het een voordeel, ze treden in het openbaar met hun ideeen en het feit dat ze pedosexueel zijn, dat maakt het een stuk makkelijker ze te controleren.

#137:  Auteur: mieke2 BerichtGeplaatst: za 21 apr 2007 20:21
    —
Aanleiding ("bron")

bona fides schreef:
silverback schreef:
Hoe Nederland er met deze Grondwetsartikelen overigens ooit in geslaagd is om succesvol een nieuwe politieke kiesvereniging te doen registreren die - en niet ten onrechte - in de volksmond inmiddels "de pedofielenpartij" wordt genoemd, dat blijft m.i. een raadsel... Alle goede bedoelingen van de wetgever ten spijt.

Het is de kern van de democratie en rechtsstaat dat politieke partijen verandering van wetgeving mogen nastreven. Deze grondwetartikelen zijn er juist voor om deze mogelijkheid te garanderen.

Veel dingen die wij nu normaal vinden, vond men 100-150 jaar geleden totaal verwerpelijk. Hadden deze doelen nooit mogen worden nagestreefd? De bewuste partij had overigens wetgeving op het oog die niet lang geleden nog van kracht was.

Daarmee wil ik niet zeggen dat hun ideeën "juist" zijn, maar als ze een fatsoenlijke politieke discussie willen aangaan is het veel onjuister om ze de mond te snoeren. Waarvoor zou je bang zijn, dat je je eigen standpunt niet zou kunnen verdedigen?

Maar natuurlijk off-topic, dus zie deze draad.


10 Forum-pagina's hier...., wat doe je me aan?

ad je 1e alinea: Volledig mee eens. Maar zo staat even duidelijk in Art. 8 Grondwet een uitzonderingsclausule.

ad je 2e alinea: Eerstens zou je niet moeten stellen dat "wij" (i.c. de maatschappij) veel dingen nu normaal vinden die vroeger als verwerpelijk werden beschouwd. Er is niet zoiets als "wij"; zie de uitslag van de TK-verkiezingen en de commotie intussen in het land over een terugkeer naar "meer christelijke" politiek. Alleen al jij en ik vinden beslist niet dezelfde dingen normaal of verwerpelijk. Laat staan een heel land.
Verder ben ik van mening dat 100 of 150 jaar geleden de maatschappij in menig opzicht beschaafder omgangsvormen kende en praktizeerde dan je sinds enkele tientallen jaren nog kunt constateren. Maar je hebt zeker wel gelijk dat er ook goede ontwikkelingen zijn voortgekomen uit "vernieuwing", en de vrijheid om te kunnen vernieuwen.
Over wetgeving die de NVD op het oog had en die niet lang geleden nog van kracht was: welke wetgeving bedoel je, s.v.p.? Ik heb inderdaad nooit de moeite willen nemen om me ten volle in hun gedachtenwereld te verdiepen, dus ken hun programma absoluut niet in z'n gepubliceerde volledigheid. En zou dat ook niet willen. Ik had genoeg aan 2 woorden: twaalf en sex. 'k Zal niet de enige geweest zijn, als je bereid bent te geloven in het bestaan van zoiets als een "gesundenes Volksempfinden".
Wel kunnen de (adspirant) leden van de NVD volledig op m'n medewerking rekenen als het erom gaat hen tegen een mogelijk in de lucht hangende middeleeuwse heksenjacht te beschermen. Namelijk doordat ik bepaald niet zal verhullen dat ik hun vereniging alsmede hun recht op vereniging als bedoeld in Art. 8 van de Grondwet liever gisteren dan vandaag nog van hen afgenomen zie worden.

ad je 3e alinea: Dat ben ik wel en niet met je eens. Wel, waar het je rationele, logische (causale) redenering betreft. Niet, waar m.i. bij al die gevallen waar de media het vehikel zijn om foute of controversiële dingen extra onder de aandacht te brengen, het pure feit van veel aandacht en discussie sommigen er toe aan lijkt te zetten grenzen te passeren.

Alleen al over dat laatste (ethische drempels die geslecht worden naarmate meer mensen er ook overheen bleken/blijken te gaan, een soort psychologisch mechanisme) zouden we waarschijnlijk weken kunnen discussiëren.
Over de vele facetten van "liefde voor kinderen" en in wat voor soort daden sommigen die "liefde" bij voorkeur omzetten: ik wijs iedere inbreuk op de zelf-ontwikkeling van kinderen waar het hun normaalgesproken geleidelijke bewustwording omtrent lichamelijkheid en seksualiteit betreft, AF. Principieel, en zonder compromis.
Want het is fout als adolescenten of volwassenen die ontwikkeling in een kind gaan benadrukken, en/of gaan versnellen. Fout op een manier die blijvende (ontwikkelings)schade kan opleveren in diverse aspecten van hun (de kinderen) latere leven, inclusief de meest intieme en emotionele.

Wie heeft dat recht?


Quote:
"Cuius rei demonstrationem mirabilem sane detexi, hanc marginis exiguitas non caperet."


Serieus!

#138:  Auteur: bona fides BerichtGeplaatst: za 21 apr 2007 21:27
    —
silverback schreef:
10 Forum-pagina's hier...., wat doe je me aan?

Voor je gemak, dit bericht van Michèle bevat m.i. de beste argumenten vóór het stellen/handhaven van leeftijdsgrenzen (waar je ze dan precies legt blijft natuurlijk wat willekeurig). Zelfs als dergelijke relaties niet inherent schadelijk zijn, zorgt de maatschappij er wel voor dat ze resulteren in schade. Dat is reden genoeg om ze te verbieden.

Quote:
ad je 1e alinea: Volledig mee eens. Maar zo staat even duidelijk in Art. 8 Grondwet een uitzonderingsclausule.

Die uitzonderingsclausule moet je natuurlijk niet als een verbod opvatten op iedere uitoefening van het recht tot vereniging die de openbare orde schaadt of zou kunnen schaden. Zo lijk je het te willen lezen.

Quote:
ad je 2e alinea: Eerstens zou je niet moeten stellen dat "wij" (i.c. de maatschappij) veel dingen nu normaal vinden die vroeger als verwerpelijk werden beschouwd. Er is niet zoiets als "wij"; zie de uitslag van de TK-verkiezingen en de commotie intussen in het land over een terugkeer naar "meer christelijke" politiek. Alleen al jij en ik vinden beslist niet dezelfde dingen normaal of verwerpelijk. Laat staan een heel land.

Zoals ik het heb geformuleerd leg ik niemand iets concreets in de mond. Het lijkt me ook wel duidelijk wat ik bedoel. (Met jouw standaard van correctheid wordt het volgens mij erg lastig om zo te formuleren dat anderen nog de moeite nemen een argument te lezen...)

Quote:
Over wetgeving die de NVD op het oog had en die niet lang geleden nog van kracht was: welke wetgeving bedoel je, s.v.p.? Ik heb inderdaad nooit de moeite willen nemen om me ten volle in hun gedachtenwereld te verdiepen, dus ken hun programma absoluut niet in z'n gepubliceerde volledigheid. En zou dat ook niet willen. Ik had genoeg aan 2 woorden: twaalf en sex.

Dan zal het je wellicht verbazen dat tot 2002 twaalf de leeftijdsgrens was voor het hebben van seks. Voor de meeste andere programmapunten moet je wat verder terug in de tijd, maar niet meer dan enkele decennia.

Een deel zal vroeger misschien legaal zijn geweest omdat de wetgeving gewoon nog ontbrak. Op andere punten is bijv. de opkomst van het internet een goede reden voor strengere wetgeving. Verder is de tijdsgeest gewoon veranderd.

Quote:
'k Zal niet de enige geweest zijn, als je bereid bent te geloven in het bestaan van zoiets als een "gesundenes Volksempfinden".

Sinds 2002?

Quote:
ad je 3e alinea: Dat ben ik wel en niet met je eens. Wel, waar het je rationele, logische (causale) redenering betreft. Niet, waar m.i. bij al die gevallen waar de media het vehikel zijn om foute of controversiële dingen extra onder de aandacht te brengen, het pure feit van veel aandacht en discussie sommigen er toe aan lijkt te zetten grenzen te passeren.

De media (en politiek!) doen sowieso wel hun best om kinderporno en aanverwante zaken onophoudelijk in het nieuws te houden. Waarom heeft die partij zoveel aandacht gekregen? Volgens mij juist omdat er zo hard om een verbod werd geroepen.

Quote:
Alleen al over dat laatste (ethische drempels die geslecht worden naarmate meer mensen er ook overheen bleken/blijken te gaan, een soort psychologisch mechanisme) zouden we waarschijnlijk weken kunnen discussiëren.

Met discussiëren lijkt me niets mis. Dat impliceert wel dat het bespreekbaar moet zijn. De partij zal zonder een democratische meerderheid ook niets meer bereiken dan discussie.

Of ben je tegen discussie? Dan was je in de andere draad eigenlijk in overtreding door het onderwerp zelf aan te roeren.

#139:  Auteur: mieke2 BerichtGeplaatst: za 21 apr 2007 23:35
    —
Dank je voor het opzoeken van die specifieke reactie van Michèle. Voor het overgrote deel ben ik het woordelijk met haar eens. Het verschil is dat ik e.e.a. nog veel stelliger wil beweren: "niet doen, afblijven met je vingers!!!"

"Zelfs als dergelijke relaties niet inherent schadelijk zijn, zorgt de maatschappij er wel voor dat ze resulteren in schade."
Dat klinkt wat fatalistisch. Voor de vuist weg: Natascha Kampusch (Oostenrijk) en het zgn. Stockholm syndroom. Besnijdenis bij meisjes. Kindsoldaten zolang ze nog in die positie verkeren. Nu even cynisch: allemaal niks om je zorgen over te maken, hoor. Allemaal niks aan de hand, totdat de maatschappij er lucht van krijgt. En dan is het de schuld van de maatschappij dat zo iemand alsnog een slachtoffer wordt.
M.i. is dat oorzaak en gevolg omdraaien. Het kan me niet schelen wat tot desnoods in de pre-historie allemaal gewoonte is geweest, in welk deel van de wereld dan ook. We leven nu. Dus we dienen te kijken naar mensen die wat dit onderwerp betreft met rust gelaten zijn in hun jeugd, en naar mensen die als kind betrokken geraakt zijn in pedofiele contacten/relaties en/of incest. Daarbij is niet alleen plaats voor je medelijden en sympathie: de maatschappij zelf heeft er permanent belang bij en dus behoefte aan om mensen zo gezond en gelukkig mogelijk te doen opgroeien. Het is net wiskunde: "doe aan anderen zoals u zou wensen dat anderen aan u doen", de Gouden Regel (ook in meer esoterische en spirituele kringen). De logische gevolgen, zou die regel universeel worden toegepast, zijn een soort van paradijs op aarde voor mens en dier. (Nee, ik ben niet gelovig of religieus maar heb wel een beetje wiskunde geleerd vroeger).

Inzake Artikel 8.
Ik vind dat ik de uitzonderingsclausule perfect lees in relatie tot het kennelijke streven van de NVD.

Generaliserend gebruik van het woord "wij".
Het is niet bedoeld als standaard van correctheid om de correctheid zelve. Het helpt je denkwereld als je je realiseert dat er niet zoiets als "wij" op die schaal bestaat. En dat ook zogeheten democratische besluiten ("de helft + 1") daar geen oplossing in genereren. Waar velen overigens mee leren leven.

Tot 2002 de leeftijdsgrens van 12 jaar
Herinner me inderdaad geen grote wijziging op dat terrein in 2002. Ik weet alleen dat intieme contacten (seksuele handelingen) tussen een meerderjarige en minderjarige in principe strafbaar waren en zijn gebleven. Met die aantekening dat een rechter beslist bereid is om naar de soort van relatie en naar de betrokken leeftijden te kijken, en daar nogal eens een vrijspraak o.i.d. uit is voortgekomen. Maar dan hebben we het niet over pedoseksualiteit. Een pedofiel is immers niet alleen iemand die "het" eens een keer met een minderjarige doet. De pedofiele persoonlijkheid (geaardheid) is een heel stuk complexer.

Over de tijdsgeest
Wat aan de tijdsgeest bepaald niet veranderd is, is dat velen gemotiveerd van oordeel zijn en blijven dat kinderen beschermd moeten worden tegen zgn. kinderlokkers. Een eenmalige "lokker" dan wel een regelmatige zoals bijv. met een buurman, huisvriend, clubleider e.d. En ik voorspel je dat over vijftig jaar en met gemak ook over honderd jaar de goegemeente daar nog precies hetzelfde over zal denken. Kinderen zijn namelijk geen modeverschijnsel, geen nummer in de hitparade, geen nieuw automerk of nieuw parfum of hype. Need I say more?

De media
Je antwoord daar gaat voorbij aan wat ik bedoelde. Laat me dus iets duidelijker zijn: ik dacht aan de serie gezinsmoorden van de laatste paar maanden en vergelijkbare (nou ja…..) drama's waarvan telkens weer een soort golf blijkt op te treden. In de media wordt dat momenteel "kopieergedrag" genoemd, ook door zgn. deskundigen. Met die benaming ben ik het niet eens. Zulke daders kopiëren niet. Maar in hun stress, frustratie, woede, depressie en wanhoop komt – als een kuddedier – de drempel om ook die ultieme wanhoopsdaad te verrichten gewoonweg lager te liggen doordat zij vernamen dat anderen zoiets gedaan hadden. M.u.v. de acute psychose handelen daders nl. niet uitsluitend impulsief, maar worstelen vaak al heel lang met dergelijke gedachten. Zodat hun wanhoopsdaad in wezen al in enige mate geconcretiseerd bestaat, nl. in hun denken.
In dat kader hoewel onvergelijkbaar: pedofilie moet absoluut niet doodgezwegen worden. Maar nog minder moet het een voertuig met toeters en bellen krijgen richting Den Haag en het parlement daar (nl. door te blijven discussiëren over de Grondwet en het wettelijk recht van bestaan van de NVD). Zoiets rekt grenzen op die nou juist NIET zouden moeten worden opgerekt. Omdat de biologische en psychische behoeften en stabiliteit van opgroeiende kinderen niet met alle winden meewaaien, maar een uit de evolutie voortgekomen redelijk constante zijn, willen zulke kinderen tot stabiele volwassenen kunnen uitgroeien.
Dat juristen een verdachte verdedigen ná zijn vermeende daad, daar kan ik inkomen. Natuurlijk heeft iedere verdachte recht op een goede verdediging. Maar dat de maatschappij inclusief media en juristen - ook gelet op die Grondwet - de rode loper zou willen uitleggen voor een absoluut aan pedofilie gerelateerde groep adspirant-politici en hun vrienden en volgelingen, dat zou m.i. zum Kotzen zijn.

Discussiëren
Met discussiëren is inderdaad niets mis. Ik zou hier niet zijn als ik daar anders over zou denken. Bij voorkeur echter, vind ik, leidt discussie tot verbetering in praktische zin en zaken. Om mensen het leven aangenamer of rechtvaardiger te maken. En niet alleen op papier (c.q. op het internet).
De Volkskrant had daar vandaag een heel aardig voorbeeld van: een flinke discussie die ten doel had zo spoedig mogelijk in daden te worden omgezet.

Overigens is het een al eeuwenoud probleem: het klassieke verschil tussen de denkers en de doeners Laughing

#140:  Auteur: bona fides BerichtGeplaatst: zo 22 apr 2007 1:16
    —
silverback schreef:
"Zelfs als dergelijke relaties niet inherent schadelijk zijn, zorgt de maatschappij er wel voor dat ze resulteren in schade."
Dat klinkt wat fatalistisch.

Het is de boodschap van Michèle's geëerde schoonmoeder, een psychologe.

Quote:
Voor de vuist weg: Natascha Kampusch (Oostenrijk) en het zgn. Stockholm syndroom. Besnijdenis bij meisjes. Kindsoldaten zolang ze nog in die positie verkeren. Nu even cynisch: allemaal niks om je zorgen over te maken, hoor. Allemaal niks aan de hand, totdat de maatschappij er lucht van krijgt. En dan is het de schuld van de maatschappij dat zo iemand alsnog een slachtoffer wordt.

? Laten we on-topic blijven.

Kijk naar wat ik precies schreef: zelfs als. Het is een argument dat je zelfs kunt gebruiken tegen personen die beweren dat zulke relaties niet inherent schadelijk zijn! Daarom is het zo'n sterk argument.

Overigens geef je zelf ook aan dat je naar de wereld van "nu" moet kijken. Dan zijn we het eens.

Quote:
Tot 2002 de leeftijdsgrens van 12 jaar
Herinner me inderdaad geen grote wijziging op dat terrein in 2002.

Zolang de ouders instemden was er boven de leeftijd van 12 niets aan de hand. Om precies te zijn was het een klachtdelict, dus het OM kon niet op eigen houtje vervolgen zoals nu wel. Als ik me niet vergis wilde de partij terug naar die regeling.

Quote:
Met die aantekening dat een rechter beslist bereid is om naar de soort van relatie en naar de betrokken leeftijden te kijken, en daar nogal eens een vrijspraak o.i.d. uit is voortgekomen. Maar dan hebben we het niet over pedoseksualiteit. Een pedofiel is immers niet alleen iemand die "het" eens een keer met een minderjarige doet. De pedofiele persoonlijkheid (geaardheid) is een heel stuk complexer.

Wat bedoel je nu te zeggen? Een keertje mag wel, als je maar geen pedofiele geaardheid hebt?

Mijn punt is dat het dus wel meevalt met de "absolute verdorvenheid" van de denkbeelden van de partij, in ieder geval zijn de meeste zo niet alle punten terug te vinden in de Nederlandse wetgeving over de laatste 50 jaar. Mijn 2e alinea hierboven staat dus nog.

Quote:
Over de tijdsgeest
Wat aan de tijdsgeest bepaald niet veranderd is, is dat velen gemotiveerd van oordeel zijn en blijven dat kinderen beschermd moeten worden tegen zgn. kinderlokkers. Een eenmalige "lokker" dan wel een regelmatige zoals bijv. met een buurman, huisvriend, clubleider e.d. En ik voorspel je dat over vijftig jaar en met gemak ook over honderd jaar de goegemeente daar nog precies hetzelfde over zal denken.

In de jaren 70 werden zeer bedenkelijke foto's van kinderen vrij gepubliceerd in ranzige blaadjes. Ik vind het zonder meer goed dat dat niet meer mag. Feit is echter dat de tijdsgeest veranderd is.

Maar goed, dat lijk je ook niet te ontkennen.

Wat je schrijft over de media en discussiëren...
Waar je heen wilt ontgaat me helaas. Je haalt veel zaken aan die geen verband houden. Ik neem echter aan dat mijn punt is overgekomen: over controversiële standpunten wordt in Nederland (gelukkig!) toch wel gesproken. Tenzij ik een verborgen tegenargument over het hoofd zie, staat dus ook mijn "3e alinea" nog:
bona fides schreef:
Daarmee wil ik niet zeggen dat hun ideeën "juist" zijn, maar als ze een fatsoenlijke politieke discussie willen aangaan is het veel onjuister om ze de mond te snoeren. Waarvoor zou je bang zijn, dat je je eigen standpunt niet zou kunnen verdedigen?

#141:  Auteur: mieke2 BerichtGeplaatst: zo 22 apr 2007 2:02
    —
M'n reacties staan hier tussenin, in blauw.

bona fides schreef:
silverback schreef:
"Zelfs als dergelijke relaties niet inherent schadelijk zijn, zorgt de maatschappij er wel voor dat ze resulteren in schade."
Dat klinkt wat fatalistisch.

Het is de boodschap van Michèle's geëerde schoonmoeder, een psychologe.

Als psychologe heeft zij wel degelijk gelijk. Daar zou ik inderdaad vele voorbeelden van kunnen beschrijven. Maar direct in dit verband dient dan ook verwezen te worden naar Alice Miller (psychoanalytica van Zwitserse origine) en - hier - met name haar boek "Gij zult niet merken". (ISBN e.d. zal ik hier later aanvullen)
Eigenlijk heb ik in dat kader nog wel wat observeringen aan te voeren om de mening van Michèle's schoonmoeder te nuanceren. Dat komt misschien nog weleens in een ander sub-forum, bijv. de Lounge.


Quote:
Voor de vuist weg: Natascha Kampusch (Oostenrijk) en het zgn. Stockholm syndroom. Besnijdenis bij meisjes. Kindsoldaten zolang ze nog in die positie verkeren. Nu even cynisch: allemaal niks om je zorgen over te maken, hoor. Allemaal niks aan de hand, totdat de maatschappij er lucht van krijgt. En dan is het de schuld van de maatschappij dat zo iemand alsnog een slachtoffer wordt.

? Laten we on-topic blijven.

Bona fides: ik ken in directe zin geen mensen die ooit onder handen waren van een pedofiel. Niet uit persoonlijke contacten, bedoel ik. Wel kan ik me goed verplaatsen in het fenomeen dat je je pas slachtoffer voelt nadat je je bewust bent geworden dat jou een wandaad is aangedaan. Vandaar m'n 3 voorbeelden als genoemd.

Kijk naar wat ik precies schreef: zelfs als. Het is een argument dat je zelfs kunt gebruiken tegen personen die beweren dat zulke relaties niet inherent schadelijk zijn! Daarom is het zo'n sterk argument.

Overigens geef je zelf ook aan dat je naar de wereld van "nu" moet kijken. Dan zijn we het eens.

Point taken.

Quote:
Tot 2002 de leeftijdsgrens van 12 jaar
Herinner me inderdaad geen grote wijziging op dat terrein in 2002.

Zolang de ouders instemden was er boven de leeftijd van 12 niets aan de hand. Om precies te zijn was het een klachtdelict, dus het OM kon niet op eigen houtje vervolgen zoals nu wel. Als ik me niet vergis wilde de partij terug naar die regeling.

Ik heb dat nooit geweten (boven de twaalf, met instemming van de ouders). Het is een eye-opener, direct gerelateerd aan dingen die ik van nabij heb meegemaakt in die periode tot 2002 en die leeftijd. Dus driewerf dank!

Quote:
Met die aantekening dat een rechter beslist bereid is om naar de soort van relatie en naar de betrokken leeftijden te kijken, en daar nogal eens een vrijspraak o.i.d. uit is voortgekomen. Maar dan hebben we het niet over pedoseksualiteit. Een pedofiel is immers niet alleen iemand die "het" eens een keer met een minderjarige doet. De pedofiele persoonlijkheid (geaardheid) is een heel stuk complexer.


Wat bedoel je nu te zeggen? Een keertje mag wel, als je maar geen pedofiele geaardheid hebt?

Kom op! "Een keertje mag wel", dat is toch geen rechtspraak? You can do better!
Ik bedoelde dat bijv. een meisje van 15 of 16 met een vriendje van 19 of 20 (21 voor mijn part) maar met ouders die vreselijk streng waren en aangifte deden, toch begrip kreeg van een rechter. En haar aangeklaagde vriendje dus ook.


Mijn punt is dat het dus wel meevalt met de "absolute verdorvenheid" van de denkbeelden van de partij, in ieder geval zijn de meeste zo niet alle punten terug te vinden in de Nederlandse wetgeving over de laatste 50 jaar. Mijn 2e alinea hierboven staat dus nog.

Weet je, ik had laatst zijdelings te maken met de pedofiele directeur van een kindertehuis in het buitenland die gearresteerd was vanwege - jawel - de verdenking dat hij bijna al zijn pupillen in bed had gehaald, nacht na nacht. Ga jij niet iets te gemakkelijk voorbij ("absolute verdorvenheid") aan het lepe karakter qua optreden (verhullen) en verbale communicatie van notoire pedofielen?

Quote:
Over de tijdsgeest
Wat aan de tijdsgeest bepaald niet veranderd is, is dat velen gemotiveerd van oordeel zijn en blijven dat kinderen beschermd moeten worden tegen zgn. kinderlokkers. Een eenmalige "lokker" dan wel een regelmatige zoals bijv. met een buurman, huisvriend, clubleider e.d. En ik voorspel je dat over vijftig jaar en met gemak ook over honderd jaar de goegemeente daar nog precies hetzelfde over zal denken.

In de jaren 70 werden zeer bedenkelijke foto's van kinderen vrij gepubliceerd in ranzige blaadjes. Ik vind het zonder meer goed dat dat niet meer mag. Feit is echter dat de tijdsgeest veranderd is.

Maar goed, dat lijk je ook niet te ontkennen.

Die ranzige blaadjes: daar moest men (denk ik) wel enige moeite voor doen om ze in handen te krijgen. Ik ken uit Hilversum een soort boekhandeltje waar inderdaad 'onder de toonbank' (letterlijk onder de toonbank) materiaal van eigenaar verwisselde dat 'het daglicht niet kon verdragen'. Maar daar ging het nog altijd niet om kinderporno en pedofilie! Ergo: zeker met de komst van internet en de toenemende aandacht voor het bestaan van kinderporno is de verspreiding vermoedelijk verveelvoudigd. Maar aan de tijdsgeest (die tegen sexueel misbruik van kinderen is, ook op foto's) is m.i. ook sinds de jaren '70 nog niets veranderd. En zo blijken politie en justitie er ook over te denken.

Wat je schrijft over de media en discussiëren...
Waar je heen wilt ontgaat me helaas. Je haalt veel zaken aan die geen verband houden. Ik neem echter aan dat mijn punt is overgekomen: over controversiële standpunten wordt in Nederland (gelukkig!) toch wel gesproken. Tenzij ik een verborgen tegenargument over het hoofd zie, staat dus ook mijn "3e alinea" nog:
bona fides schreef:
Daarmee wil ik niet zeggen dat hun ideeën "juist" zijn, maar als ze een fatsoenlijke politieke discussie willen aangaan is het veel onjuister om ze de mond te snoeren. Waarvoor zou je bang zijn, dat je je eigen standpunt niet zou kunnen verdedigen?


Nou ja, lezen kan ik je niet leren....
Hoe meer publieke aandacht voor seks met kinderen of voor seks met dieren, hoe meer "getormenteerde zielen" zich richting zo'n onderwerp zullen begeven. Ik bedoel: hoe groter de kans dat mensen een morele grens zullen overschrijden waartoe ze zichzelf bijvoorbeeld 5 of 10 jaar geleden nooit in staat hadden geacht. Ondanks dat ze zich van een zekere "aantrekkingskracht" bewust waren.

#142:  Auteur: mieke2 BerichtGeplaatst: zo 22 apr 2007 2:53
    —
silverback schreef:

Als psychologe heeft zij wel degelijk gelijk. Daar zou ik inderdaad vele voorbeelden van kunnen beschrijven. Maar direct in dit verband dient dan ook verwezen te worden naar Alice Miller (psychoanalytica van Zwitserse origine) en - hier - met name haar boek "Gij zult niet merken". (ISBN e.d. zal ik hier later aanvullen)


Wikipedia over Alice Miller (English, + Bibliography)
http://en.wikipedia.org/wiki/Alice_Miller_%28psychologist%29

Wikipedia over Alice Miller (Nederlands)

Alice Miller website

"Thou shalt not be aware"

Miller bij Bol.com
Quote:

In zijn drifttheorie verklaarde de psychoanalyticus Freud hoe de infantiele seksualiteit kon leiden tot latere neuroses. Hij weigerde echter te zien dat zijn patiënten vaak reëel seksueel misbruikt waren door volwassenen, en zag wat zij vertelden als fantasieën en projecties van verlangens. Met de traumatheorie die Freud in 1897 weer opgaf, wordt verklaard dat de klassieke psychoanalytici door traumatische jeugdervaringen zaken als infantiele seksualiteit verdringen.

Alice Miller is psychoanalytica. Zij houdt zich vooral met de kindertijd en het effect ervan op de volwassenheid bezig. Zij publiceerde 'Het drama van het begaafde kind', en 'In den beginne was er opvoeding'. Het betoog is helder en Miller slaagt erin haar meningen aannemelijk te maken. Zij illustreert haar theorieën met case-histories en met voorbeelden uit de literatuur. Een apart hoofdstuk is gewijd aan Kafka. Het boek is van belang omdat het een nieuwe impuls aan de psychoanalyse kan geven.

(Biblion recensie, Drs. M.A.H. de Swart.)


"Gij zult niet merken" - Paperback | ISBN: 9029397896

.

#143:  Auteur: bona fides BerichtGeplaatst: zo 22 apr 2007 12:17
    —
silverback schreef:
Wel kan ik me goed verplaatsen in het fenomeen dat je je pas slachtoffer voelt nadat je je bewust bent geworden dat jou een wandaad is aangedaan. Vandaar m'n 3 voorbeelden als genoemd.

Ok, ik begrijp nu beter wat je ermee bedoelde. Misschien heb je gelijk, misschien ligt het subtieler. Ik heb niet de kennis om dat te beoordelen.

Hoe dan ook doet de schadelijkheid er voor mijn eigenlijke betoog niet toe.

silverback schreef:
bona fides schreef:
Mijn punt is dat het dus wel meevalt met de "absolute verdorvenheid" van de denkbeelden van de partij, in ieder geval zijn de meeste zo niet alle punten terug te vinden in de Nederlandse wetgeving over de laatste 50 jaar. Mijn 2e alinea hierboven staat dus nog.

Weet je, ik had laatst zijdelings te maken met de pedofiele directeur van een kindertehuis in het buitenland die gearresteerd was vanwege - jawel - de verdenking dat hij bijna al zijn pupillen in bed had gehaald, nacht na nacht. Ga jij niet iets te gemakkelijk voorbij ("absolute verdorvenheid") aan het lepe karakter qua optreden (verhullen) en verbale communicatie van notoire pedofielen?

Dan ga je iets te gemakkelijk voorbij aan wat ik wél schreef...

Met denkbeelden van de partij bedoel ik natuurlijk de programmapunten. Het optreden van die directeur valt daar vast niet onder en is in ieder geval steeds verboden geweest onder het Nederlandse recht van de afgelopen 50 jaar.

Maar ook de verdorvenheid van het partijprogramma, zelfs als die absoluut is, is wat mij betreft geen reden om de partij te verbieden.

Quote:
Die ranzige blaadjes: daar moest men (denk ik) wel enige moeite voor doen om ze in handen te krijgen. Ik ken uit Hilversum een soort boekhandeltje waar inderdaad 'onder de toonbank' (letterlijk onder de toonbank) materiaal van eigenaar verwisselde dat 'het daglicht niet kon verdragen'. Maar daar ging het nog altijd niet om kinderporno en pedofilie!

Die blaadjes waren te koop in vermoedelijk ranzige winkels. Maar ze waren in die tijd vrij te koop, boven de toonbank, volledig legaal. Het was alleen geen kinderporno omdat de wet die term niet kende!

Quote:
Ergo: zeker met de komst van internet en de toenemende aandacht voor het bestaan van kinderporno is de verspreiding vermoedelijk verveelvoudigd. Maar aan de tijdsgeest (die tegen sexueel misbruik van kinderen is, ook op foto's) is m.i. ook sinds de jaren '70 nog niets veranderd. En zo blijken politie en justitie er ook over te denken.

Veel van het materiaal op internet schijnt uit die jaren 70 te komen. De vrije moraal was inderdaad nogal erg ver doorgeslagen. Maar ook dat valt onder tijdsgeest.

Hier een interessant artikel waaruit toch wel duidelijk blijkt over de veranderde tijdsgeest.

Quote:
Nou ja, lezen kan ik je niet leren....
Hoe meer publieke aandacht voor seks met kinderen of voor seks met dieren, hoe meer "getormenteerde zielen" zich richting zo'n onderwerp zullen begeven. Ik bedoel: hoe groter de kans dat mensen een morele grens zullen overschrijden waartoe ze zichzelf bijvoorbeeld 5 of 10 jaar geleden nooit in staat hadden geacht. Ondanks dat ze zich van een zekere "aantrekkingskracht" bewust waren.

Dus een verbod op publieke aandacht voor deze problematiek? Hoe wil je dat afdwingen? Een strafbepaling in het wetboek van strafrecht? Dan is dat een strafbepaling waar we geen publieke aandacht aan mogen besteden. Een deel van het wetboek van strafrecht zal gecensureerd moeten worden. Slechts een elite van OvJs en rechters mag ervan weten.

Of alleen een verbod op de partij? Laten we dit nader analyseren: zou een vereniging die aandacht besteeds aan de problematiek al verboden moeten worden, of alleen een vereniging met controversiële standpunten over de problematiek? Of gaat het om de politieke aspiraties?

#144:  Auteur: HenkR BerichtGeplaatst: zo 25 okt 2009 10:08
    —
Nadat ik een jaar lang depressief en de weg kwijt was en flink aan de drank was, is een paar weken geleden m'n moeder overleden.

En nu sta ik sinds gisteren op internet als pedofiel op een anti-pedofielensite.

Achja, dat kan er nog wel bij.

Om in te haken op de post van de topicstarter: de term 'ziek' kan niet meer.
Niet sinds Hitler de wetgeving in Nederland in de oorlogsjaren tijdelijk heeft verrijkt met de wet die draaide om 'das gesundenes Volksempfinden'.
Zo kon toch nog een ieder de bak in als 'men' vond dat iemand iets 'ongezonds' deed.
En dergelijke willekeur wilden we destijds niet. Nu wel?

Een hoop posts in dit topic draaien om 'vies, ziek en schunnig'.
Gaat het dan om zaken die de poster veronderstelt of om wat er daadwerkelijk plaatsvindt? Een hoop blabla gestoeld op angst? Emoties?
Mag iemand waarvan verondersteld wordt dat 'ie ontucht met kinderen gepleegd heeft, gevierendeeld worden? En wie gaat dat doen? En wat als later blijkt dat de veronderstellingen niet klopten? Wie neemt dan de verantwoordelijkheid voor dat vierendeelgedoe? Ook als iemand eenmaal veroordeeld is, ligt die verantwoordelijkheid gevoelig omdat er soms mensen veroordeeld worden voor feiten die ze niet gepleegd hebben. Omdat rechters, OvJ's, rechercheurs en advocaten ook 'maar' mensen zijn.
Is het wenselijk dat soms (als het zo uitkomt) de emotie regeert boven de wetgeving?

Ik ben ooit veroordeeld voor 'ontucht met kinderen'.
En daar stopt het. De knop gaat bij het meerendeel van jullie om en jullie gaan zeer waarschijnlijk met andere ogen lezen.

Want 'ontucht met kinderen' is slecht.
Erg slecht. Ik schijn ziek te zijn en walgelijk. En mijn 'daden' zijn nooit meer goed te maken. En 'men' zal mij t.z.t. wel even een lesje leren.
Ophangen en castreren, of andersom.

Ik heb alleen nooit 'ontucht' met kinderen gepleegd en ben voor feiten veroordeeld die ik niet gepleegd heb.

Maarja dat kun je succesvol wegwuiven door te zeggen dat ik bagatelliseer of dat ik mijn verantwoordelijkheid niet neem of dat ik probeer om onder de consequenties van 'mijn gedrag' uit te komen. Want dat doen pedo's toch altijd?

Een zaak 'rondpraten' is zo gauw gedaan. Gelukkig heeft de wetgever oog voor meer feitelijke aangelegenheden en wenst 'hij' niet dat rechtzaken op emotionele drijfveren berusten.

En toch... een rechter/advocaat/OvJ/rechercheur is ook maar een mens met emoties..

En als gevolg daarvan gaat er soms wat mis. Omdat 'het volk' wil dat er koppen rollen. En dat volk is soms ook jurist. Zo kan het gebeuren dat een jurist 'de hand licht' met de regels. Dit om het recht een handje te helpen. Ook burgers hebben dat wel eens, gelet op het aantal 'valse verklaringen'.

Mensen maken soms fouten, zo ook juristen. Alhoewel je dat niet toe wilt geven want dat maakt het leven te onzeker neem ik maar aan.

Juristen (rechters, advocaten en Justitiële medewerkers) werken in sommige (straf-) zaken met hun emoties en we weten allemaal dat dat niet kies is. Maar het gebeurt wel.

Met bovenstaande tekst geef ik mijzelf 'bloot'.
Maar dat is niet zo dramatisch want wat heb ik te verliezen?
Ik wil discussie. En ik ben mij ervan bewust dat ik dit op rechtenforum post. Liefst een 'feitelijke' discussie dus.

Hoe gaan jullie het vak van jurist invulling geven?


PS: nu vermoeden sommigen de aard van mijn depressie Smile

PS2: Bona Fides heeft hier een aantal juweeltjes van duidelijke posts gemaakt waar men een voorbeeld aan mag nemen wat mij betreft.

#145:  Auteur: Duch BerichtGeplaatst: zo 25 okt 2009 19:18
    —
Ik kan me voorstellen dat je het zwaar hebt. Sad


Waar wil je over discussiëren? Ik heb ff terug gescrold, en zo te zien heb ook ik de termen 'ziek' en 'verwerpelijk' gebruikt. Met zal ik ongetwijfeld bedoeld hebben (en anders: bij deze) dat mensen met pedosexuele neigingen een geestesgesteldheid hebben die als stoornis beschouw omdat ik er vanuit ga dat ze seks willen hebben met kinderen die veel jonger zijn dan zij. Of alleen al deze gedachten kwalificeren als een stoornis weet ik niet, maar het lijkt me hoe dan ook behoorlijk lastig om ze te hebben. Ik zal niet pretenderen er iets vanaf te weten of het te begrijpen, maar hoe je het ook wendt of keert komt het voor mij steeds weer daarop neer.

Als je daar dan geen feitelijke consequenties aan verbindt is er volgens mij niks aan de hand (behalve dan dat het me voor jezelf erg vervelend lijkt). Ik vind het verbod op virtuele kinderporno dan ook op zijn minst erg dubieus (toegegeven, ik heb daar niet lang over nagedacht, maar wie ondervindt daar nou nadeel van?). Juridisch gezien zou het daarmee volgens mij einde verhaal zijn.

Totdat er een partij komt die stelt dat het überhaupt niet langer strafbaar zou moeten zijn om seks te hebben met kinderen. Ik ben het niet eens met de stelling dat het vanaf 12 jaar zou moeten mogen, maar ik kan me daarbij nog voorstellen dat mensen dat redelijkerwijs kunnen vinden (en daar ben ik het dan dus erg mee oneens). Vanaf 0 jaar echter? Daar past de term verwerpelijk vind ik zonder meer, omdat er daar objectief schade aan kinderen berokkend wordt (tenminste, bij uitvoering ervan), die niet redelijkerwijs te verdedigen valt.

Maargoed, dat vind ik over welke kwalificaties waar wanneer passen. Waar wil je het precies over hebben?

Edit: P.s.: "In all very numerous assemblies, of whatever character composed, passion never fails to wrest the sceptre from reason. Had every Athenian citizen been a Socrates, every Athenian assembly would still have been a mob."
- James Madison -

#146:  Auteur: HenkR BerichtGeplaatst: zo 25 okt 2009 23:23
    —
Even zonder op je genoemde punten in te gaan, om te proberen het ff overzichtelijk te maken wat m'n punt is dat ik wil aanroeren:

Hoe verhouden emoties of eigenlijk de daaruit ontsprongen 'verwrongen' denkbeelden zich met het werk van een jurist?

Bijvoorbeeld: zou een pedofiele advocaat beter in staat zijn om een pedofiel te verdedigen dan een 'normale' advocaat? Of zou een advocate die mishandeld was door haar ex beter een mishandelde vrouw die haar man vermoordde verdedigen dan een 'normale' advocaat die die ervaring NIET in zijn of haar pakket heeft?
En zou -als bovenstaande zo zou zijn- dat komen omdat vooroordelen en bepaalde ervaringen danwel bepaalde onwetendheid een grote factor zijn in het beoordelingsproces van waaruit de zaak door de advocaat wordt aangepakt?

En hoe beïnvloeden vooroordelen en kennis of onwetendheid de beslissingen die recters en OvJ's maken?

#147:  Auteur: WimWest BerichtGeplaatst: ma 26 okt 2009 10:04
    —
Niet beter, maar fanatieker.

#148:  Auteur: HenkR BerichtGeplaatst: ma 26 okt 2009 18:15
    —
Op dit moment is het voor mij niet mogelijk om deze door mijzelf gestartte discussie te voeden.
ik kan nu niet goed uit mijn woorden komen en heb besloten om me eerst even te gaan inlezen. En daarna enigszins beslagen ten ijs te komen.

Als iemand zich ondertussen geroepen voelt om bij te dragen op de discussie op de site van www.stopkindersex.com dan zou ik dat op prijs stellen.

http://www.stopkinderseks.com/?p=10365&cpage=1#comment-9805

Ik kan daar niet meer posten en de laatste post van mij is weggecensureerd.

Ik vraag niet om voor mij op te komen want dat zou nergens op slaan. Maar als jullie een mening hebben over die site en wat er gebeurt daar dan zou dat mooi zijn omdat zulke sites meestal bezocht worden door hmm laten we zeggen een bepaald type mensen.. Beetje diversiteit kan geen kwaad.


Er is op internet een hoop over Yvonne van Hertum te lezen.
Deze wil ik jullie niet onthouden:

http://www.overvonne.org/viewtopic.php?t=283

Om toch nog even te lachen om de waanzin.


Verder:

http://zoeken.rechtspraak.nl/resultpage.aspx?snelzoeken=true&searchtype=ljn&ljn=BH7631&u_ljn=BH7631

http://nl.wikipedia.org/wiki/Yvonne_van_Hertum

http://www.lucaswashier.nl/?p=1461

http://www.overvonne.org/viewtopic.php?t=1484 (over haar site)



Rechtenforum.nl -> Actualiteiten

Tijden zijn in GMT + 2 uur

Pagina 1 van 1

© 2003 - 2005 Rechtenforum.nl